Női NB I: Hosszabbítás után verte a DVTK a Győrt
10
2019
2019. február 10.  |  00:10
Kiütötte a PEAC a BEAC-ot

Az ötödik helyezett PEAC-Pécs fogadta a kilencedik ELTE BEAC Újbuda csapatát a női kosárlabda bajnokság 17. fordulójának nyitómérkőzésén. A bajnokság első körében Budapesten találkozott a két együttes, akkor 56-83-as vendég siker született.

A PEAC akarata érvényesült a feldobás után, Imovbioh kosarai után 10-2-re meglépett. Ezután megállt a pécsiek játéka és a BEAC 12-10-re felzárkózott. Mielőtt a vezetést is átvehették volna a vendégek, összekapta magát Meszlényi Róbert együttese és Vanloo tripláival újra biztossá tette a vezetését. Végül tizenhat pont lett közte az első negyed végére (34-18).

A második negyedben erre rá tudott tenni még egy lapáttal a PEAC. Többen is jól játszottak a hazaiaktól, így nem lehetett más a vége, minthogy már húsz pont fölötti különbséget mutatott az eredményjelző. A félidei 24 pontos hazai előny tudatában nem kellett a pécsi szurkolóknak nagyon izgulniuk (51-27).

A BEAC teljesen összeesett a folytatásra, a PEAC tetszés szerint érte el a kosarait. A baranyaiaktól már négy játékos is legalább 15 pontnál vagy annál többnél járt. A különbség előbb harminc, majd negyven pont fölé hízott, így gyakorlatilag minden lényegi kérdés eldőlt (85-36).

Az utolsó játékrész már kiegyenlítettebb lett, köszönhetően annak, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott. A PEAC végül elérte a száz pontot is, simán hozta a kötelező győzelmet (101-46) – írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - ELTE BEAC Újbuda 101-46 (34-18, 17-9, 34-9, 16-10)

Női bajnokság, 17. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Söjtöry T., Major Á., Horváth Cs. B. (Németh Cs.)

PEAC: Simon Zs. 2, Wentzel 8, Vanloo 21/15, Tetemondova 21/9, Imovbioh 17. Csere: Tenyér -, Pucz -, Varga E. -, Kovács K. 1, Brewer 21/9, Gémes-Sarok 10/6, Ruják -.

BEAC: György 6, Laklóth 11/3, Papp K. 8, Dúl 4, Szabó II. D. 5/3. Csere: Nagy E. -, Mandics 3/3, Tóth D. -, Beckley 4, Kovács V. 3, Angyal -, Suppán 2.

A DVTK a Győrt fogadta, és egy fordulatos mérkőzésen, hosszabbítást követően le is győzte kilenc ponttal.

Jól kezdte a találkozót a Miskolc, már a negyedik percben időt kértek a vendégek (8-2). Hiába, nem változott a játék képe, továbbra is a hazaiak irányítottak, és az első negyedet meg is nyerték 23-15-re.

Hármasokkal folytatódott a mérkőzés, Kányási és Putniņa, illetve Spanou is betalált távolról. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a DVTK részéről kevesebb, kétszámjegyűvé vált a differencia. Az utolsó percben Török büntetőivel és Raksányi ziccerével közelebb jött ugyan a Győr, de így is kényelmes diósgyőri előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (40-31).

Bennragadtak az öltözőben Medgyessyék, visszajött a meccsbe a vendég együttes. 46-43-nál időt kért Cziczás. A győriek lendülete azonban nem tört meg, Raksányi kosarával először vezettek a zöld mezesek. Teljesen leblokkolt a DVTK, elhúzott több mint tíz ponttal az ellenfél (49-61). A harmadik etap végére azért kozmetikáztak az eredményen a borsodiak (52-61).

Spanou nagyot játszott, de egyre jobban közeledett a Miskolc. Felváltva potyogtak a kosarak, az idő – és az állás – a Győrnek kedvezett. Egy támadásnyi ideje maradt a DVTK-nak a találkozó megfordítására, vagy legalább az egyenlítésre. Nyolc másodperccel a mérkőzés vége előtt Mokango egyenlített büntetőkből, hosszabbításra mentve a találkozót (76-76).

Az extra öt percben aztán már állva hagyta a végére elfáradó és elfogyó Győrt a hazai csapat – írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - CMB Cargo UNI Győr 87-78, h.u. (23-15, 17-16, 12-30, 24-15, 11-2)

Miskolc, Generali Aréna, 800 néző
V.: Tőzsér D., Tóth C., Balogh Gy.

DVTK: Medgyessy 14, Walker-Kimbrough 27/6, ©koriæ 12/6, Kiss A. 4, Mokango 15. Csere: Zele 4, Kányási 3/3, Putniņa 8/3.

Győr: Brown 18/6, Raksányi 9/3, Török 4, Spanou 22/6, Gray 12. Csere: Mandics -, Krnjics 9, Varga Zs. 2, Czank 2.

Fegyverneky és Dupree nélkül is letudta a kötelezőt a Sopron

A hatalmas kurszki bravúrt követően, ma kevesebb energiát tudott mozgósítani a címvédő, de a kötelező feladat teljesítése nem forgott veszélyben az egyébként jól teljesítő és nagyot küzdő sereghajtó, MTK ellen.

A sérült Fegyverneky Zsófia mellett Candice Dupree is pihenőt kapott a szakmai stábtól – derült ki a vendégek honlapjáról.

A palánk alatt nagy fizikai fölényben volt a listavezető, így érthetően előszeretettel kereste centereit. Az első tíz soproni pontból nyolcat ők szállítottak. Turner duplájával gyorsan 10 pontos előnyre tett szert az Euroliga-ezüstérmes (8-18). Roberto Iniguez nem sokat várt a cserékkel, igyekezett széles rotációval játszani, sok percet adva a fiataloknak.

Az MTK teljesítményét sem érhette panasz. Védekezésben mindkét oldalon akadtak hibák, de a sok kosarat nem bánták a kilátogató kosárlabda barátok. A szünetre 16 pontos különbséggel fordultak a csapatok (36-52).

A fővárosiak továbbra is jól tartották magukat, de amint egy kicsit közeledtek, megrázta magát a Sopron. A záró negyedben aztán Dubei duplájával már 28 pontra nőtt a különbség (34. perc 48-76). Az MTK nem adta fel ekkor sem, és lelkes játékkal csökkentette hátrányát (37. perc 57-77). Sőt, a végén még bejött 20 pont alá is.

MTK-Budapest - Sopron Basket 64-83 (19-27, 17-25, 10-14, 18-17)

Budapest, 100 néző

MTK: Czirják 7/3, Szeitl 4, Süle 11, Hegedűs 15, Szabó F. 12. Csere: Gróf 4/3, Koch D. 4, Weber 4, Bernáth R. 3/3, Schiroky -.

Sopron: Turner 12/6, Czukor 10/6, Dubei 13/6, Jovanovics 17, Zahui 8/3 Csere: Crvendakics 8, Határ 8, Varga K. 4, Casas 3, Weninger V. -.

Megelőzte a Szekszárd a ZTE-t

Az azonos mutatóval álló Szekszárdhoz látogatott a ZTE NKK. A vendégek meghatározó játékosai közül az influenzás Horti Dóra és a sérült Evanthia Maltsi sem játszott.

Végig kiélezett csata volt a pályán, a félidőben öt pont volt közte (32-27), majd hiába vezetett már több mint tíz ponttal is a hazai gárda (39-27), ennek ellenére csak a végjátékban dőlt el a mérkőzés.

A szekszárdiak előztek a tabellán, de egymás elleni eredményben így is a zalaiak maradtak jobbak – írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE Női Kosárlabda Klub 64-58 (15-11, 17-15, 18-21, 14-11)

Szekszárd, 1000 néző
V.: Kapitány G., Goda L., Gál J. (dr. Páli K.)

Szekszárd: Studer Á. 12/3, ELDEBRINK 8, GEREBEN 7, Mansaré, BISHOP 15. Csere: Dojkic 1, Bálint 5/3, MCCALL 13, Theodoreán 3/3, Kiss.

ZTE: KOIZAR 11/6, Kovács 8/6, PUSZTAI 14, Hegedűs-Őri 7, PARKER 6. Csere: Ndiba 5/3, Gáspár-Szalay 2, Benke 5/3.

Elhasalt a Csata a Vasas ellen

Már ősszel is nagy csatára késztette az újonc, ám jóval esélyesebb Csatát a Vasas, most viszont, idegenben, hosszabbítás után le is győzte.

A Csata kezdte jobban a meccset, de még az első negyedben fordítani tudtak a vendégek. Pontgazdag tíz perc után eggyel állt jobban a Vasas.

Továbbra is döcögős volt a játék, 20-28-nál időt kért Tursics Krisztián. Hiába, nem sokkal később kétszámjegyűvé vált a differencia. Érdekesség, hogy ősszel tizenöttel járt előbbre a Vasas, ezúttal 27-39.

A szünet után váltott a Csata, agresszívabb lett a játéka, és elkezdett faragni hátrányán. Négy percet kellett várni az első Vasas-pontokra. Hiába jött vissza pár pontra a hazai együttes, a harmadik felvonás végére visszaállt minden a régi kerékvágásba.

Tovább őrizték előnyüket az akadémisták, egészen a 35. percig. Ekkor hosszú idő után újra fordult a kocka. Izgalmasan alakult a hajrá, 27 másodperccel a vége előtt két büntetőt dobhatott a Vasas, de csak egy ment be (61-63). Horváth nem hibázott a vonalról, újra döntetlen volt az állás. Dombai dobása lejött, Földi edző pedig addig-addig reklamált, mígnem technikait kapott. Horváth keze ezúttal megremegett a büntetőnél, a félpályás kísérlet lejött, így a Csata A-csoportos szereplése során első alkalommal készülhetett hosszabbításra.

A mindent eldöntő játékrészt a vendégek bírták jobban, így teljesen megérdemelten nyertek a Ludovika Arénában – írta a BB1.hu.

NKE-FCSM Csata – Vasas Akadémia 73-78, h.u. (18-19, 9-20, 15-13, 21-11, 10-15)

Budapest, Ludovika Aréna, 250 néző

Csata: Horváth 13, Lelik 7, Austria 15, Lang 9, Barnai 6. Csere: Jovanovics 9, Nagy-Bujdosó 10, Angyal 4, Mányoky -.

Vasas: Bach 13, Tóth 12, Karakasevic 12, Dombai 19, Heljic 2. Csere: Böröndy 14, Vukov -, Varga 6, Budácsik -.