SZIK: Az U16-os válogatott a harmadik, az Alba a hetedik helyért játszik
03
2019
2019. február 3.  |  09:35
A csoportmeccsek utolsó fordulóját rendezték tegnap a Szent István Kupán, kialakultak a kvartettek végeredményei.

A nap első mérkőzésén a Stellazzurra Rome a vártnak megfelelően magabiztosan verte a C.S. U-BT Cluj Napoca együttesét a svéd Willhelm-Gustav Falk (19 pont, 8 pattanó) vezetésével, nem fért kétség az olaszok sikeréhez (79-56). A rómaiak ezzel megnyerték a B csoportot, míg a kolozsvári gárda a kosárarányok miatt már csak a harmadik vagy a negyedik helyen végezhetett. Mint később kiderült, harmadik lett a román csapat, hiszen ahogy arról már volt szó tegnap, U16-os fiú válogatottunk 21 ponttal verte a KK Mladost Zemun együttesét (73-94), így 2-1-es mérlegével a második lett a csoportban, ma pedig a harmadik helyért játszhat - a szerbek 0-3-mal a negyedikek lettek.

A másik csoportban az FC Bayern München és az Unipol Banca Virtus Bologna egy kiváló mérkőzést vívtak egymással, amelyet végül a németek nyertek meg 2 ponttal (87-89), így ők játszhatnak ma a bronzért Váradi Attila csapatával. A címvédő Real Madrid az Alba Fehérvár ellen játszotta a nap utolsó találkozóját, és nem történt meglepetés, a spanyol sztárcsapat erőlködés nélkül győzött 42 ponttal (99-57) - a székesfehérváriak dicsérete, hogy a harmadik felvonást 24-23-ra meg tudták nyerni, de a mérkőzés összességében sima volt. A döntőbe így a Real került 3-0-s mérleggel, míg az Alba a KK Mladost Zemunnal méri össze erejét a hetedik helyért rendezett találkozón.

16:45 Stellazzurra Rome - Real Madrid Baloncesto

A mérkőzésekhez az élő statisztika és az élőképes stream a kupa hivatalos honlapján, a http://szik2019.sportopus.com/ -on megtalálható.