SZIK: A Stellazzurra jobbnak bizonyult U16-os fiainknál
01
2019
2019. február 1.  |  16:00
A Szent István Kupa második napján U16-os fiú válogatottunk az olasz Stellazzurra Rome ellenfele volt - mindkét gárda győzelemmel kezdte a tornát tegnap.

Az első negyed elején Nzosa és Giordano kosaraival gyorsan meglépett a római alakulat, Kovács Ákos két triplájával egyenlítettünk (6-6). Az olaszok két vezérével nem tudtunk mit kezdeni (8-17), akik mellé felnőtt Visintin is, Kovács azonban harmadik hármasát is értékesítette, Kalassai Martin is betalált távolról, így próbáltunk kapaszkodni (14-19). A felvonás utolsó három perce a Visintin-Motta duóról szólt, az ő vezetésükkel 14 pontra nőtt a differencia (16-30). A második negyedben nem nagyon változott a különbség, sokkal kevesebb kosár született - a mieinknél Ivkovic Milán dobott két szép kosarat, Kiss Kolos és Sipos Mátyás is eredményesek voltak, de így is 20 pontra nőtt a magyar válogatott lemaradása (28-48).

A fordulás után Kiss és Sipos tripláival jól kezdtünk, és bár Nzosával nem tudtunk mit kezdeni, nem nőtt tovább a távolság. Czermann Patrik, Kalassai és Tóth Barna kosaraival tartottuk a 15 pont közötti lemaradásunkat, és a harmadik 10 percet 20-13-ra megnyerve 13 pontra csökkentettük a távolságot (48-61). A záró felvonásban nehezen indult be a pontgyártás mindkét oldalon, de a Nzosa-Giordano-Motta-Visintin kvartett a hátán cipelte az olasz gárdát. A magyar csapatban kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kovács (20 pont, 5 pattanó, 2 blokk), aki ebben a szakaszban is megpróbálta megakadályozni, hogy túl nagy legyen a különbség. Ezt végül el is kerülte csapatunk, de Boglio dudaszóra dobott hármasával kerek 20 ponttal győztek végül a rómaiak (63-83).