Férfi NB I: Egy negyedig bírta a Szeged Debrecenben
31
2019
2019. január 31.  |  21:00
Visszatért Borisov, de az első negyedet a Juhos nélküli Szeged uralta. Sok volt a hiba mindkét oldalon, időnként talán feleslegesen kapkodtak a játékosok. Vágvölgyi büntetői előtt, 12-17-nél időt kért a DEAC. Ponjavics ekkor már 10 pontnál járt, úgy, hogy mindössze egy dobást rontott. A büntetők kimaradtak, Manigat triplájával és Dugat közelijével kiegyenlítettek a hazaiak (17-17).

Boltics szerezte meg első kosarát, a kontrából Bognár eresztett el egy homályt távolról, majd Green tett rá egy büntetőt a különbségre. Vérszemet kapott a DEAC, 9-0-val felelt, így a 13. percben, 26-20-nál Mandics kért időt. 28-25-nél Sulovics kapott technikait színészkedésért, 31-25-nél pedig újabb szegedi timeout következett. Hiába, nem tört meg a hazai lendület, pillanatok alatt kétszámjegyűvé vált a differencia. A szünetre alakult ki a legnagyobb különbség (43-26). A második negyedet 26-9-re a fehér mezesek nyerték.

5-0-val folytatta a Berényi-legénység, könnyedén húsz fölé nyílt az olló. Eldőlt a meccs, a Szedeák az első negyed után teljesen elveszítette a fonalat. 64-45-ről várták a csapatok a záró felvonást.

Alig két perc alatt visszajöttek tizenháromra a vendégek, 66-53-nál a nagyon mérges Berényi Sándor kért időt. Tízig tudott faragni a hátrányon a Szeged (38. perc: 78-68), de aztán Mandics felküldte a fiatalokat. A DEAC megérdemelten nyert, és vágott vissza az őszi vereségért – írta a BB1.hu.

DEAC - Naturtex-SZTE-Szedeák 83-71 (17-17, 26-9, 21-19, 19-26)