FIBA EC: Még várni kell a fehérvári továbbjutásra
30
2019
2019. január 30.  |  20:50
Abban a tudatban lépett pályára az Alba Fehérvár Bulgáriában, hogy egy esetleges győzelem esetén akár már továbbjutását is bebiztosíthatja csoportjából. Hazai környezetben a nyeretlen, csoport utolsó helyén álló Levszki nem okozott gondot Jesús Ramírez csapatának. Ám a spanyol tréner óva intett, mert hazájuk bajnokságát vezetik a bolgárok, ami jelzi erejüket. Egy fontos hiányzó akadt a fehérváriaknál: Jordan Heath a Balkán BC ellen szenvedett agyrázkódást, így ő el sem utazott társaival.

Filipovity triplájával jól indult a vendégek számára a találkozó, ám a folytatásban kissé beragadtak. A nem éppen brillírozó Levszki lassan átvette a vezetést, és a negyedik percben 9-5-re nála volt az előny. 11-11-nél még egalizált az Alba, ám ezután már a hazaiak tartottak előrébb (18-15).

A második negyedben aktívabbak voltak a csapatok a pontszerzés terén, ám továbbra is a bolgárok akarata érvényesült. Leginkább Zaharijev és Kalojan Ivanov tartása okozott problémát, a fehérváriak Lóránt és Freeman révén próbálták a lépést tartani. Három pontra még feljött a 20. percben az Alba, de a játékrészt az ex-nyíregyházi, Rembert büntetői zárták (42-37).

Noha nem indult a legjobban, a harmadik játékrészben elkezdett kapaszkodni az Alba. Az első percek után már 47-37-re is vezettek a hazaiak, de innen a Tóth – Filipovity – Lóránt hármas jó játékának köszönhetően visszajöttek a meccsbe a magyarok. 47-48-nál a vezetést is sikerült átvenniük Tóth hármasát követően, de sajnos megtartani már nem sikerült (60-57).

Bullock hármasa az elején a helyére került, így 60-60-ról folytatták a csapatok. Zaharijevtől rögtön jött a válasz, meglépett újra hattal a Levszki. A fehérváriak ezután Lóránt távolijával egyenlítettek, 68-68-ról indult az utolsó hat perc. Ugyan többször is feljött egy pontra az Alba, de hazai részről mindig érkezett egy fontos kosár. A bolgárok ezzel megszerezték első győzelmüket, míg a fehérváriak továbbjutására még várni kell (84-80) – írta a BB1.hu.

Lukoil Levszki - Alba Fehérvár 84-80 (18-15, 24-22, 18-20, 24-23)

FIBA Europe Cup, J-csoport, 5. forduló
Szófia, Universiada Hall

A Levszki legjobb dobói: Zaharijev 24/12, K. Ivanov 17/3, Rembert 17/3.

Alba: Tóth P. 10/6, Keller I. 2, Filipovity 20/6, Lóránt 12/6, Bullock 6/6. Csere: Freeman 14/3, Zeno 6, Cabezas 8/6, Peringer 2, Takács -.

Megvan az első Olaj-győzelem

A Szolnoki Olaj KK számára már nem bírt téttel a FIBA Europe Cup második csoportkörének 5. fordulója, miután a múlt héten eldőlt, hogy nem juthat tovább csoportjából. Ettől függetlenül két dolog miatt is győzelemre készült a magyar bajnok: szerette volna megszerezni első győzelmét és visszavágni koszovói ellenfelének. A csapat két kulcsjátékosa, Sztrahinja Milosevics és Jaylin Airington továbbra sem volt bevethető állapotban.

A Pristina jegyezte a mérkőzés első kosarát, és kisebb meglepetésre az egész első negyedben ő volt a kezdeményező. Gyorsan 7-2-re megléptek a vendégek, ahonnan Vojvoda egalizált, majd újra koszovói előnyt mutatott az eredményjelző. Berisha már az elejétől pontosan tüzelt. A hét pontos hátrányból végül Andric büntetői hozták közelebb az Olajt, de Anderson duplája még időben érkezett (20-23).

Sok volt a hiba szolnoki részről, így nem tudták megközelíteni a Pristinát. Előbb 22-28-ra léptek meg a vendégek, majd 22-32 is volt az állás. Rowsey dobott egy triplát, majd Nemanja Milosevics zsákolt egyet, így újra meccsbe jött a Szolnok. Az egyenlítés ugyan nem jött össze, de a félidőre egy duplányira csökkent a különbség (40-42).

Vélhetően nem erre a folytatásra vágytak a szolnoki drukkerek, mert míg bő két és fél perc után született meg az első hazai pont, addig a vendégek már hatnál jártak. Továbbra is sok volt a hiba hazai oldalon, míg a Pristina eközben ismét tisztes fórt szerzett. Megint a hajrára kapcsolt az Olaj: Andric triplája előbb 54-56-os állást eredményezett, Vojvoda kettese pedig egyenlítést. Az utolsó percben már egyik fél sem tudott előnyt szerezni (59-59).

Az utolsó etapban sikerült bebiztosítania a győzelmét a Szolnoknak. Pedig nem úgy tűnt, hogy könnyű lesz, mert a 35. percben még döntetlen volt az állás. 71-69-et követően azonban a hazai csapat csinált egy 14-3-s rohanást, ami után már nem maradt nyitott kérdés. A végén tizenhárommal nyert az Olaj (89-76) – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Z Mobile Pristina 89-76 (20-23, 20-19, 19-17, 30-17)