Alpok Adria Kupa: Négy között a Körmend
29
2019
2019. január 29.  |  19:30
Az Egis Körmend az USK Prahával nézett farkasszemet az Alpok Adria Kupa negyeddöntőjének visszavágóján. A párharc első mérkőzését hátrányból fordítva nyerte 95-87-re a cseh együttes, 8 pontot kellett tehát ledolgoznia Matthias Zollner legénységének, hogy a legjobb négybe jusson - erre minden esélye meg is volt a vasiaknak legendás hazai pályájukon.

Az első percekben néhány ponttal a vendégek tartottak előrébb, a Körmend Price triplájával vette át először a vezetést (9-7). Felváltva estek a kosarak, Krivanek két távolijával a csehek álltak jobban, de Hammonds ziccerével újfent a házigazdák jutottak előnyhöz (19-18). Sok volt a hiba, egymás után maradtak ki a dobások, dadogott a kezekben a labda - a Körmend (6/18) és a Praha (5/15) is mindössze dobásai harmadát értékesítette eddig. Az első tíz perc után 20-18-at mutatott az eredményjelző.

Csorvási és Thames büntetőivel hatpontos előnyt építettek ki a második felvonás elején a piros-feketék, Price trojkájával pedig csakhamar meglett a tízes különbség is (31-21). Lendületbe jött a Zollner-legénység, a vendégek pedig sorra puskázták el dobóhelyzeteiket - Ferencz Csaba is bevágott egy hármast, állandósulni látszott a kétszámjegyű differencia (40-25). Továbbra is gyengén céloztak mezőnyből a csehek, a nagyszünetre mindössze 9 mezőnykosaruk esett be 33 kísérletből (27%), így nem csoda, ha 11 pontra voltak csak jók a második felvonásban. Reális volt a körmendi előny, egyértelmű fölényben játszottak a 10 pontos Hammonds, valamint a 9 egységig jutó Ferencz vezette vasiak (47-29).

Delas betörésével indult a harmadik etap, kerek húsz pontra hízott a hazai előny. A negyed feléhez érve 25-tel is vezetett már a Körmend, ha ki is védett néhány akciót a prágai együttes, továbbra is pontatlanul dobtak, így nem volt esélyük közelebb zárkózni. Csorvási tőle szokatlan módon második könnyű ziccerét rontotta el, Thames azonban nem hibázott messziről (63-37). Ferencz trojkájával a 30-at is elérte a különbség, a második felvonás után a harmadikban is mindössze 11 pontot engedélyezett ellenfelének a piros-fekete gárda - aligha férhetett kétség ahhoz, melyik a jobb csapat ezen az estén (67-40).

A záró tíz percre sem változott a játék képe, a 23 egységet hintő Price vezette hazaiak könnyedén szerezték pontjaikat, a még mindig csak 30%-kal célzó csehek pedig láthatóan nem erőltették már a dolgot. Zollner mester minden keretbe nevezett játékosnak lehetőséget adott, Németh kosarával pedig a 40-et is átlépte a különbség (92-51). A Körmend ezzel a sikerrel bejutott az Alpok Adria Kupa legjobb négy csapata közé, a látottak alapján teljesen megérdemelten.