Női NB I: A megyei derbin is hibátlan maradt a bajnok
28
2019
2019. január 28.  |  06:25
A megyei derbin is hibátlan maradt a bajnok

Ezúttal is jó hangulatú meccset vívott egymással a két szomszédvár, a Győr és a Sopron.

A hazaiaknál Szara Krnjics kisebb sérülés miatt nem tudott pályára lépni, a vendégeknél a csütörtöki Euroliga-mérkőzést még lázas betegen vállaló Candice Dupree, a Fener elleni ütközet során kisebb agyrázkódást szenvedő Queralt Casas, illetve visszatért Határ Bernadett is.

Nem számíthatott azonban Roberto Iniguez vezetőedző Amanda Zahuira, aki még a bemelegítést megelőzően elájult, és a mentők a győri kórházba szállították. Szerencsére a kivizsgálások nem mutattak ki semmilyen komolyabb problémát a svéd centernél - derült ki a klub honlapjáról.

Nyolc percig volt szoros a meccs, addig váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Utána rákapcsolt a címvédő, amely az első negyedet 19-11-re nyerte.

A folytatásban kétszámjegyűvé vált a különbség. Hiába kértek kétszer is időt a hazaiak, nem tört meg a soproni lendület. Egyértelművé vált Határék fölénye, 20-40-nél már kétszer annyi pontnál járt a bajnok, mint ellenfele.

A fordulást követően még tovább nőtt a differencia. A Sopron Euroliga-szintű védekezésével nem tudtak mit kezdeni Raksányiék. Az eredményen ugyan kozmetikázott a Győr, de nem forgott veszélyben a vendégek győzelme.

A záró felvonás már csak formalitás volt.

CMB CARGO UNI Győr - Sopron Basket 53-82 (11-19, 11-21, 18-21, 13-21)

Győr, Egyetemi csarnok

Győr: Brown 5/3, Raksányi 2, Török Á. 2, Spanou 13/6, Gray 23. Csere: Mandics 2, Varga Zs. 6, Czank 2, Biczó L. -.

Sopron: Fegyverneky 6, Turner 4, Czukor 4, Dupree 12, Jovanovic 8. Csere: Casas 20/6, Crvendakic 12/6, Dubei 7/3, Határ 7, Weninger V. 2, Varga K. -.

Jó meccsen verte a DVTK a PEAC-ot

Mokango középtávolijával a DVTK szerezte meg a vezetést, 10-10-nél még egál volt az állás, aztán rákapcsolt a Miskolc, amely Szabó hármasának is köszönhetően 24-16-ra megnyerte az első negyedet.

Wentzel azonnal válaszolt a folytatásban, ettől aztán lendületbe jött a PEAC, és 26-25-re zárkózott. Sőt, Vanloo révén a mérkőzésen először a vezetést is átvette. Kissé el is lépett a pécsi csapat, 38-40-es állással fordultak a csapatok.

A második félidőben visszavette a vezetést a DVTK, 50-43-nál időt kértek a vendégek. Hiába, nem változott a játék képe, Walker-Kmbrough vezérletével hat pontos előnyről várták a záró felvonást a borsodiak (63-57).

Nehezen lendültek bele a csapatok, aztán tízpontos DVTK-vezetésnél időt kért a PEAC (69-59). Az idő a hazaiaknak dolgozott, és Shatori ziccere után a 37. percben elég kényelmes helyzetben is találhatták magukat (77-66). Mindenre volt válasza Cziczás László együttesének, amely nagy csatában fektette két vállra a Pécset, sikerrel hangolva ezzel a Galatasaray elleni EK-visszavágóra - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - PEAC-Pécs 86-75 (24-16, 14-24, 25-17, 23-18)