Férfi NB I B: A hétköznapok nyertesei: MAFC, Salgótarján
26
2019
2019. január 26.  |  15:55
A MAFC nyerte a hétközi forduló rangadóját a BKG-Príma SE otthonában az NB I B piros csoportjában, így tapad a veretlenségét tovább őrző Veszprémre. Az Oroszlány gond nélkül győzött Bonyhádon, a Nyíregyháza otthon a Budafokot, a Honvéd idegenben a Nagykőröst verte simán, a MEAFC pedig egy kosarakban gazdag összecsapáson vágott vissza a Békésnek. A zöld csoportban a Salgótarján pár napon belül kétszer is nyert, előbb Tiszaújvárosban, majd az Óbuda ellen otthon. E csoportban jó néhány végletekig kiélezett, izgalmas mérkőzést játszottak, két összecsapás végződött 2, egy pedig 1 pontos különbséggel.

MEAFC-Miskolc - Ominia Pub&Food Békés 97-88

Hatalmas hajrája, a 30-14-re megnyert negyedik negyed, valamint Takács Dániel extra (dobó)teljesítménye (37/21 pont, 12/16 mezőnyből, 7/9 tripla, 3 lepattanó, 5 gólpassz) mellett Szanyi Róbert (15/12 pont), Tóth Bence (10/3 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Kopasz Márton (10/3 pont, 3 lepattanó) és Galló Márk (10 pont, 7 lepattanó) eredményes és hasznos játéknak köszönhetően vágott vissza a MEAFC az őszi, Békésen drámai körülmények között elszenvedett vereségért. A harmadik negyed után még 7 ponttal vezető viharsarkiaknál ezúttal is a szokott játékosok, Koma Dániel (26/3 pont, 3 lepattanó), Danijel Krsztics (16/9 pont, 4 lepattanó), Nagy Balázs (15/9 pont, 5 lepattanó) és Kertész Dániel (13 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) voltak a vezérek. A MEAFC-nak a záró etap elején volt egy fordítást érő 11-2-es rohama, a "kegyelemdöfést" pedig a 39. percben, 88-85-ös hazai vezetésnél Takács triplája adta meg a vendégeknek.

Vasas Akadémia - MTK Törökbálint 84-79

A végig szoros, kiélezett találkozó során nagyobb, 10 pont körüli előnyt egyik alakulat sem tudott szerezni. A 39. percben még a Bihari Máté (20/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Jakab Péter (13/6 pont, 3 lepattanó)-Vámos László (11/6 pont, 5 lepattanó)-Berneczei László (11 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) "négyesfogat" által "húzott" MTK vezetett 80-79-re, ám a remek napot kifogó Moravcsik Áron (23/18 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Sólyom Botond (19/3 pont), Kovács Bálint (10 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és Boros Márk (10 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő Vasas egy 6-0-s végjátékkal megnyerte a két középcsapat csatáját.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - PVSK-Kronosz Kiadó 89-76

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzte le Madár András (21/12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Péter (19 pont, 4 szerzett labda), Nebojsa Pavlovic (16 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Kovács Ádám (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a listavezető Veszprém az egyik legjobbjukat, Demeter Attilát nélkülöző pécsi fiatalokat, akik közül leginkább Bíró Levente (19/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Popgyákunik Balázs (13/6 pont, 3 lepattanó), Berkics Bence (12/6 pont, 6 lepattanó) és Alekszej Carev (11/3 pont) nehezítette meg az éllovas dolgát.

Nagykőrösi Sólymok KE - Budapesti Honvéd SE 71-95

A Molnár Miklós (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Mácsai Károly (16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Cristopher Viqueira (15/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette, hasznos magasemberüket, Candido Fulviót ezúttal nélkülöző hazaiak a harmadik negyed hajrájáig tudták tartani a lépést a Honvéddal. A lepattanózást nagy fölénnyel, 52-32-re megnyerő fővárosiak Valerio Vincent (19/3 pont, 10 lepattanó), Stefán Dávid (16 pont, 9 lepattanó), Horváth Ákos (14/9 pont), Szalay Ákos (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Debreceni Dániel (10 pont, 5 lepattanó) eredményességére építve a harmadik negyed utolsó három percét 11-4-re nyerve megtörték ellenfelüket, és végül biztosan győztek.

Nyíregyháza Blue Sharks - Budafok 90-49

Mindkét oldalon hiányzott egy-egy meghatározó irányító, s úgy látszik, a vendégek sokkal jobban megérezték Tursics Krisztián hiányát, mint a hazaiak Bus Ivánét. A hazaiak minden negyedet nyerve, különösen a páratlan negyedekben, elsősorban a harmadikban nyomasztő fölényben játszva Tóth Gergely (19 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Czura Attila (15/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Michael Harmon (14/6 pont), Mokánszki Máté (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Bazsó Brúnó (10/6 pont, 6 lepattanó) vezérletével fölényesen verték a Budafokot. A vendégektől csak Puszta Dávid (12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 9 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Horváth Márton 10 ponttal, 6 lepattanóval és 3 eladott labdával zárta a találkozót.

BKG-Príma SE - MAFC 89-100

Hiába állt csapatként "több lábon" a Seth Berger (25 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz)-Nagy Botond (16/12 pont, 3 szerzett labda, 7 gólpassz)-Tanács Attila (16/9 pont, 4 lepattanó)-Kovács Soma (11/3 pont, 4 lepattanó)-Nagy Benedek (10/6 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) ötösfogat "húzta" hazai gárda, a hétközi forduló rangdóján játékosai tehetetlenek voltak Eric Washington (34 pont - 18/19 büntető -, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Csapai Péter (28/18 pont, 6 lepattanó) extrájával szemben. A meccs nagy részében a vendégek vezettek, időnként, rövid időre fordítani tudott a BKG, de ezt rendre egy huszáros MAFC-roham követte. A vendégeknél a két extrát nyújtó vezér mellett azért Garamvölgyi Ákos (9/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Misek Levente (8 pont, 3 lepattanó) és Polgárdy Ádám (8 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) hasznos, jó játékkal járult hozzá a sikerhez, amelyben jelentős szerepe volt annak, hogy 33-26-ra nyerték a lepattanócsatát, és extrán - 24/27, 88,88% - büntetőztek, míg a hazaiak csak 63%-os (17/27) találati aránnyal céloztak a vonalról.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - OSE Lions 60-90

A vendégek azonnal magukhoz ragadták az irányítást, s a nyitó szakasz második felében egy 11-2-es rohamot bemutatva megnyugtató, 10 pont fölötti előnnyel zárták a nyitó etapot. A második első felét Remy Christianson (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Joel Nshimba (12-12 pont és lepattanó) találataira építve 10-0-ra nyerte, s ezzel 20 pont fölé "hizlalta" előnyét az OSE. Szünetig ugyan Tömösváry Máté (17 pont, 5 lepattanó) villanásaival 20-on belülre kerültek a hazaiak, de a biztos vendég vezetést nem fenyegette veszély. A harmadik negyedet is 10-0-la indították a vendégek - ekkor Hegedűs Gergely (15/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Zsíros Péter (15/9 pont, 4 lepattanó) és Illés Máté (12/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) volt a vezér, - akik ezzel végképp lerázták magukról a hazai gárdát - amelyben még Dorogi Gergő érte el a 10 pontot -, és a papírformának megfelelően biztosan győztek.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Salgótarjáni KSE 77-86

Nem veszített negyedet, hármat szűken megnyert, egyet pedig döntetlenre "adott", így tudott nyerni Joó Tamás (24/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Piukovics Bálint (20/6 pont, 5 eladott labda), Dominik Herendic (15/9 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Hajdu Márton (14/6 pont, 4 lepattanó) ponterősségére építve a Salgótarján a Jaywuan Hill (21 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Gáspár Balázs (17/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és blokk), Szabó Norbert (11/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Pöstényi Zoltán (10 pont, 5 lepattanó) vezette Tiszaújváros otthonában.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 80-71

A 20-10-re megnyert harmadik negyednek, valamint jórészt Nikola Vukicsevics (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Molnár Dániel (18/3 pont, 3 gólpassz), Plézer Gábor (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Kucsera Dániel (14/6 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda) és Fülöp Bence (12 pont, 17 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességének köszönhetően nyerték meg a kecskemétiek az utánpótlás csapatok csatáját a Peringer Balázs (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk)-Lukács Norbert (17 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Balsay Ádám (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette fehérvári fiatalokkal szemben.

SMAFC - Bajai Bácska FKE 74-80

Egyetlen - jelesül a harmadik - jó negyed elég volt a Hepp-kupa négyes döntőjébe is bejutó, ezúttal Pongó Martin (13/9 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Jakab Péter (13 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Dániel (13 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) és Kővágó-Laska Márk (13 pont, 3 lepattanó) vezette Bajának, hogy nyerni tudjon a sereghajtó, de saját pályáján mindenkire veszélyes SMAFC otthonában. A hazaiak a Soós Bence (21/9 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Czukor Bence (19/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Füzi Róbert (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) trió jóvoltából ugyan nem adták olcsón a bőrüket, de ezúttal nem tudtak bravúrt elérni.

Concordia MOTAX KC Pápa - DEAC U23 82-80

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig 10 pontos előnyt szerzett a jórészt Sonyák Béla (18/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Ryan Cook (17/3 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), Keller Vidor (14 pont, 5 lepattanó) és Horváth Attila (10/6 pont) eredményességére építő hazai gárda. A második félidő a debreceni fiataloké volt, akik Tóth Bence (19/12 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Kozák Márton (19 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Gáspár Mátyás (15/6 pont, 11 lepattanó) és Csomor Péter (12 pont) vezérletével nemhogy felzárkóztak, hanem a záró etap közepén egy 6-0-lal a vezetést is átvették. Az izgalmas végjátékban aztán 80-80 után Sonyák rutinja és duplája döntött a hazaiak javára.

Újpest-MT - EKE Eger KOK 79-78

"Testvéri" vezérlettel, legeredményesebb játékosa, Jovan Djurisevics nélkül a Surmann-testvérek, Gábor (21/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) és Péter (20/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), valamint a feladathoz felnövő Széphelyi Tamás (13/3 pont, 3 lepattanó) eredményességére építve győzte le az Újpest egy végig kiélezett, szoros találkozón a Varga Imre (21 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz)-Mészáros Bence (17/6 pont)-Máté Balázs (14/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Szicsák Bence (11 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette egri legénységet. A 34. percben még 4 ponttal a vendégek "mentek", ám ekkor egy 7-0-t "futott" az Újpest, amely a roppant izgalmas, kiélezett hajrában a kritikus pillanatokban rendre újítani tudott, s végül értékes győzelmet aratott.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 85-87

Az első félidő Gáspár Balázs (18/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Jaywuan Hill (27 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda) vezetésével egyértelműen a hazai gárdáé volt. A szünetig 0/11-es triplamutatót "összehozó" vendég győrieket elsősorban Gáll Dominik (20/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Marton Domsitz (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) próbálta versenyben tartani. A harmadik negyed közepén egy, a Rátvay-fivérek, Tamás (19/3 pont) és Balázs (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) vezette 9-0-lal 10 ponton belülre kerültek a vendégek, ám Gáspár újabb hármasa átlendítette a hullámvölgyön a hazaiakat, akik 9 pontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. Ez Kovács Zoltán (11/3 pont, 3 lepattanó) révén hazai triplával indult, de utána a vendégek Geiger Bálint (13/3 pont, 3 lepattanó, 9 szerzett, 7 eladott labda, 4 gólpassz) és Horváth Gergő (10/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) találataira építve egy szédületes 17-0-s 4 perces "száguldással" fordítottak, s 5 ponttal megléptek. A végjáték nagyon izgalmasan alakult, Hillt nem tudták tartani a kisalföldiek, egyenlített a Tiszaújváros, de az utolsó szó Gáll jóvoltából a győrieké volt.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 93-67

A hazaiak egy 17-2-es bő 5 perces "repülőrajttal" szinte állva hagyták az óbudai alakulatot. A szakasz második felében Farkas Sándor (36/27 pont, 8 lepattanó) vezényelt egy 8-0-s vendég rohamot, amelyre a negyed végén egy D. Herendic (30/3 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz) vezette 9-0-lal felelt a Salgótarján, amely megnyugtató, 14 pontos előnnyel zárta a negyedet. A második szakaszban jó ideig továbbra is csak Farkas jelentett veszélyt a Salgótarján kosarára, a hazai részről viszont Joó T. (19/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Hajdu M. (15/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) is "megszórta magát", így volt már 20 pontos is a tarjáni előny, ez csökkent 17-re a félidő végéig. Szünet után Farkas továbbra is "termelt", Ondima Olivér (11/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) is csatlakozott hozzá, valamit közelített is az Óbuda a hazaiakhoz, akiknél ekkor Piukovics B. (18/12 pont) tett róla, hogy ne tudják szorossá tenni a találkozót a vendégek, sőt. A záró etap megint a Salgótarjáné volt, amely végül fölényes, közel 30 pontos győzelmet aratott.