Alpok Adria Kupa: Hiába vezetett sokáig, kikapott a Körmend
22
2019
2019. január 22.  |  20:55
Az Alpok Adria Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén az USK Praha otthonában lépett pályára az Egis Körmend. A találkozó előtt a vasiak trénere, Matthias Zollner azzal számolt, hogy jó teljesítmény esetén idegenben is reális esélyük lehet a győzelemre.

Jól kezdte a mérkőzést a Körmend, még négy perc sem telt el, amikor már 10-2-re a piros-feketéknél volt az előny. Hammonds és Price is ponterősen kosarazott ezekben a percekben. Miután Ferencz is betalált, már több, mint tízzel vezettek a vendégek. Úgy tűnt, hogy tíz pontra vissza tud jönni a negyed végén a prágai csapat, ám Bradford szerezte az utolsó kosarat (18-30).

A második negyed elején beragadt a Zollner-legénység, 31-32-re feljöttek a hazaiak. A legjobbkor érkezett Ferencz és Németh kosara, így a vezetést nem engedte ki a kezéből a vasi együttes. Visszaállította a korábbi tíz pont körüli előnyét, amit igyekezett a folytatásban is tartani (36-45).

Ami nem jött össze a cseheknek korábban, a harmadikban már sikerült. A 26. perc magasságában előbb egyenlítettek, majd 55-54-re a vezetést is átvették. Bradford kosaraival tartotta magát a Körmend, majd Thames hármasa is nagyon fontos volt. Mégis a Prága került előnybe, miután a Pécsről ismert Appleby triplájával zártult az etap (65-63).

Csorvási pontjainak köszönhetően 69-69-nél kiegyenlítettek a vendégek, ám a korábbiakkal ellentétben most már a prágaiaknak is mindig volt válasza. Egyre nagyobbnak tűnt a baj, amikor 8-9 pont körül állandósult a hazaiak előnye, a Körmend pedig elkapkodta a támadásait. Mint később kiderült, innen már nem volt visszaút a piros-feketéknek, így nyolc pontos hátrányból várhatják a visszavágót (95-87) - írta a BB1.hu.

USK Praha - Egis Körmend 95-87 (18-30, 18-15, 29-18, 30-24)

Alpok Adria Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Sportovní hala Folimanka

USK Praha legjobb dobói: Appleby 23/9, Bohm 18/15, Stevanovics 14/6.

Egis Körmend: Bradford 12, Price 16/9, Ferencz 8/3, Hammonds 20/3, Delas 10. Csere: Csorvási 10, Thames 7/3, Németh Á. 2, Lajsz -, Balogh M. 2.