Férfi NB I: A PVSK sem tudta bevenni Körmendet
18
2019
2019. január 18.  |  22:35
A PVSK sem tudta bevenni Körmendet

Ferencz egy büntetőjére 7-0-val feleltek Csiricsék, három és fél percet kellett várni az első hazai mezőnykosárra. Horti öt perc után cserét kért, így az új szerzemény, Wright hamar debütált. Bradford (2/2) és Price (2/2) is elkezdte szórni a triplákat, 21-16-nál időt kellett kérnie a PVSK-nak. Lehetőséget kapott a fiatal Takács is a hazaiaknál, 25-23-mal ért véget az első negyed.

Szíve szerint a Pécs kezdte volna a második negyedet is, de még időben eszméltek a játékvezetők, hiszen a mérkőzés első akcióját is ők vezették. Ferencz triplája után Bradford faulttal együtt szerzett kosarat (31-23). Taylor büntetőivel közeledett a Vasút, de Horti is nagyot játszott, vissza is jöttek egyre a vendégek (33-32). A 18. percben, 38-38-nál újra egál lett, a hajrát viszont elszúrták, elkapkodták Hortiék, már tíz is volt közte. Pongó triplájával végül 48-41-es állással mentek szünetre a játékosok.

A fordulás után Csirics harcolt meg egy kosárért, majd Pongó középtávolijával elérte a tíz pontot (egyúttal ezzel be is fejezte mára a kosárszerzést). Közel két és fél percet kellett várni, mire a Körmend is hozzászólt, Delas révén. Még időben ébredt az MTE, és a baranyaiak minden felzárkózási kísérletét visszaverte. A 26. percben, 60-51-nél időt kért Csirke. Thames és Ferencz is nagy kedvvel játszott, a másik oldalon viszont elfáradtak Pongóék - sorra adta el a labdákat az irányító, megérezte, hogy Simon távollétében csere nélkül kellett játszani.

70-56-ról indult a záró felvonás. Csirics iparkodott, de nagy volt a Körmend előnye. Hiába kereste a fogást a hazaiakon a Pécs, a vasiak magabiztosak voltak, így állandósult a differencia. Két és fél perccel a vége előtt hatig még visszajöttek a vendégek, de Zollner egy időkéréssel rendezte a sorokat. Megérdemelten nyert a második, amely ezzel továbbra is veretlen odahaza - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 86-77 (25-23, 23-18, 22-15, 16-21)

Bajnokság, 16. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Söjtöry T., Hervay T. (Bodrogváry I.)

Körmend: Thames 20, Price 14/6, Ferencz 15/12, Hammonds 3, Delas 9. Csere: Bradford 16/6, Csorvási 7, Németh 2, Takács -.

PVSK: Pongó 10/6, Taylor 20/3, Csirics 20/6, Budimir -, Horti 13/3. Csere: Antóni 6/6, Wright 8, Demeter -.

A Kecskemét elrontotta Cabezas magyarországi bemutatkozását

Remek játékot és magas színvonalat hozott az első félidő a nagy téttel bíró mérkőzésen. Hazai oldalon az eddig gyengélkedő Dimics kezdett remekül, míg a másik oldalon Keller Iván kapta el a fonalat. Jól szállt be Cabezas is, a spanyol világbajnok "gól jó, fault" kombóval nyitotta magyarországi karrierjét az első negyed végén. A dobóformára egyik oldalon sem lehetett panasz. A Kecskemét 62 %-kal, az Alba 75 %-kal szórta a pontokat a mérkőzés elején. 24-27.

Heath zsákolásával folytatódott a mérkőzés, de Green egy gyors triplával állította meg a meglógni készülő vendégeket. Freeman tripláiról szólt a következő időszak, kettőt is szórt egymás után. A Kecskemét azonban továbbra is loholt, az ekkor még mindig szenzációsan dobó fehérváriak után. 36-39-nél a vendégek kértek időt, négy perc volt ekkor a félidőből. Az Alba azonban érthetetlenül nekiállt kapkodni, sorra rontották el a dobásokat, amit a hazaiak, Dimics és Djeraszimovics vezérletével ki is használtak. A KTE megfordította az állást. 50-47.

Green triplájával kezdődött a második félidő, máris hat ponttal vezetett Forray Gábor csapata. Dimics és Dramicsanin is jól játszott. Az Alba teljesen elvesztette a ritmust, semmi nem sikerült a fehérváriaknak, a másik oldalon viszont minden bejött, remekül játszott a Kecskemét, nem csoda, hogy pillanatok alatt 12 ponttal elhúztak, majd 17-re növelték előnyüket. 72-55.

Az utolsó negyed már csak formaság volt. Az Alba szenvedett, a KTE pedig egy kicsit már a közönségnek is játszott. Állandósult a 20 pont körüli előny. A végjátékban több kecskeméti fiatal is lehetőséget kapott. 94-79.

Wittmannék a magabiztos, megérdemelt sikerrel a győzelmek számát tekintve utolérték a tömörülő középmezőnyt, míg az Alba egyre távolabb kerül a felsőháztól - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 94-79 (24-26, 26-20, 22-8, 22-24)