Női NB I: Magabiztosan nyerte a rangadót a Sopron Basket
15
2019
2019. január 15.  |  10:30
Magabiztosan nyerte a rangadót a Sopron Basket

7-5-ig vezetett a DVTK a Sopron elleni rangadón, onnantól aztán az történt a pályán, amit a bajnok akart. Az első negyedet 21-13-ra nyerte a címvédő. Kétszámjegyűvé vált a differencia a folytatásban, elhúzott a Sopron (24-40). A félidőig kozmetikázni tudott az eredményen a Miskolc, de a vendégek vezetése nem forgott veszélyben (30-44).

A fordulás után mindkét csapat játéka akadozott, a hullámvölgyből a Diósgyőr került ki hamarabb, amely benézett tízen belülre, a játékrész utolsó kosarát Walker-Kimbrough szerezte, életben tartva ezzel a hazaiak reményét (46-57). A záró negyedben aztán a zöld-sárgák hamar dűlőre vitték a dolgot. (48-65). Innen már nem volt visszaút a DVTK számára, megérdemelten győzött a jól védekező Sopron.

Aluinvent DVTK - Sopron Basket 58-72 (13-21, 17-23, 16-13, 12-15)

Női bajnokság, 13. forduló
Miskolc, Generali Aréna 1000 néző
Cziffra Csaba, Kapitány Gellért, Tóth Cecília.

DVTK: Medgyessy 13/3, Kányási -, Skoric 6, Walker 11, Mokango 6 Csere: Zele 8/6, Putnina 7, Szabó F. 4, Katona Sz. 2, Kiss A. 1

Sopron Basket: Turner 15, Casas 9/3, Czukor 4, Crvendakic 13/3, Zahui 17/3 Csere: Dupree 10, Fegyverneky 2, Dubei 2

Megszenvedett a Szekszárd a Csata ellen

A bajnoki címre is esélyes, a találkozó előtt a tabella negyedik helyét elfoglaló Szekszárd fogadta hazai pályán a hetedik NKE-Csata együttesét.

A vártnál jóval nehezebben győzte le az Atomerőmű a találkozó előtt megerősödött NKE csapatát. A vendégek a mérkőzés első negyedét simán megnyerték, a hazaiaknak azért kellett kaparniuk, hogy a félidőre egálra mentsék a meccset.

A harmadik etap sem hozott döntést, így minden kérdés az utolsó negyedre maradt. Végül szoros végjátékban nyert Zseljko Dokics csapata - írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd - NKE-Csata 79-74 (13-22, 29-20, 17-17, 20-15)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Benczur T., Ádám J., Kovács N. (Dr. Gencsev Plámen)

Szekszárd: Studer 15/9, Gereben 4, McCall 14/3, Bishop 20/6, Theodorean 10/6. Csere: Dojkics 11/9, Bálint 3/3, Kis V. 2.

NKE-Csata: Nagy-Bujdosó 7/3, Lang 20, Austria 13/9. Horváth 12/6, Lelik 9/3. Csere: Antics 6, Mányoky -, Radócz 2, Angyal 5.

A Győr sem hibázott

A vendégek 5-0-val kezdtek, de aztán hamar fordított a Győr. Az első negyedben még jól tartotta magát a BEAC (34-23). Újra rákapcsolt a bronzérmes, 40-25-nél Balogh Judit időt kért. Hiába, meglépett a vendéglátó, a szünetben kereken húsz volt a csapatok között (57-37).

A harmadik szakaszban az elején kevésbé találták a zöld mezesek a ritmust, de így is nőtt a különbség (62-39). A játék képe a folytatásban sem változott, ahogyan a különbség sem. 78-57-ről indult a záró felvonás. Három percig csak a Győr talált be, állandósult a differencia. A végjátékban sem változott a helyzet, idei első hazai meccsét magabiztosan nyerte Pavlovics csapata.

CMB Cargo UNI Győr - ELTE BEAC Újbuda 100-76 (34-23, 23-14, 21-20, 22-19)

Győr, 100 néző.
V.: Praksch, Gelencsér, Major.

UNI Győr: BROWN 23/9, RAKSÁNYI 13/9, Török 2, Spanou 18, GRAY 14. Csere: Varga Zs. 4, S. Mandic 5, Czank 3/3, KRNJIC 14, Baffy, Szabó P. 4.

BEAC: PAPP 16/3, SUPPÁN 11/3, LAKLÓTH 22/3, György 3, Angyal. Csere: Tóth D., Kovács V. 8, Beckley 2, Szabó II D. 9/3, J. Mandic 3/3, Vincze 2, Nagy E. -.

Meglepetést okozott a Cegléd

A női bajnokság 13. fordulójában a Cegléd fogadta a Zalaegerszeg csapatát. A találkozó esélyesének a negyedik helyen álló zalaiak számítottak, hiszen a hazaiak csupán az utolsó előtti, 11. helyen álltak a tabellán.

Mégis a Cegléd indította jobban a mérkőzést, a félidőben már nyolccal tartottak előrébb. A harmadik negyedben megrázta magát a ZTE, és sikerült megfordítania az eredményt. Ekkor úgy nézett ki, hogy érvényesülni fog a papírforma, ám a záró játékrészt tízzel hozta a CEKK, így idei harmadik győzelmének örülhetett - írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 82-78 (18-12, 20-18, 14-25, 30-22)

Cegléd

Cegléd: Licskai 7/3, Popovics 23/6, Swanier 20/3, Hamilton-Carter 9, Révész B. 6. Csere: Gorjanacz 3, Baugh 10, Kobolak -, Révész L. 2.

ZTE: Pusztai 4, Maltsi 34/12, Koizar 14, Boonstra 6, Horti 6. Csere: Szalay -, Kovács 3/3, Hegedűs-Őry 11, Parker -.

A sereghajtó otthonában nyert a PEAC

A színtiszta magyarokkal felálló, eddig mindössze egy győzelmet jegyző, és ezáltal sereghajtó MTK Budapest a középmezőnyben tanyázó PEAC-Pécset fogadta az Acsády Ignác utcai csarnokban.

Eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok, tíz perc után mindössze kettővel volt jobb a Pécs. A folytatásban 37-37 után meglépett a PEAC, és a félidőben 45-37-re vezetett.

A szünet után is jobbak voltak a vendégek, átlépte a tízpontos határt a különbség, innentől pedig állandósult a differencia, hiába próbálkozott az MTK, már nem jutott közelebb. Megérdemelt vendég siker született.

A mai volt a két csapat tizenharmadik találkozója 2012 óta, az összeset a PEAC nyerte - írta a BB1.hu.

MTK Budapest - PEAC-Pécs 74-86 (22-25, 15-20, 15-21, 22-20)

Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
V.: Boros T., Csabai-Kaskötő B., Győry R. (Dernei G.)

MTK: Szeitl -, Baksa 13/6, Süle 16/6, Szabó F. 18/3, Hegedűs J. 12/3. Csere: Bernáth 13/3, Koch -. Wéber 2.

PEAC: Vanloo 10/3, Simon Zs. 16/6, Wentzel N. 13/3, Tetemondová 6, Imovbioh 30. Csere: Tenyér -, Gémes-Sarok 4, Brewer 2, Ruják N. 5.

A PINKK nyerte az alsóházi csatát

Alsóházi rangadót játszott egymással az azonos mérleggel álló PINKK Pécsi 424 és a Vasas Akadémia Kozármislenyben. Az alapszakasz első mérkőzésén, decemberben 70-59-re a fővárosiak nyertek. Ezúttal szorosabb csatában, sikerült a visszavágás.

A Vasas a Győr elleni papírforma-vereséggel kezdte a 2019-es évet, ahol ráadásul Sara Heljic agyrázkódást szenvedett, így rá nem számíthatott Földi Attila vezetőedző.

Ahogy arra számítani lehetett, nagy csatát hozott a hasonló képességű csapatok találkozója, sok volt a hiba mindkét oldalon, a szerencse ezúttal a baranyaiak mellé állt, akik ezzel megszerezték negyedik sikerüket a bajnokságban - írta a BB1.hu.

PINKK Pécsi 424 - Vasas Akadémia 72-70 (14-10, 18-25, 22-14, 18-21)