Női Amatőr: Kecskés Fanny extrájával nyert rangadót a Szeged
14
Jan
2019
2019. január 14.  |  13:45
Mozgalmas volt az elmúlt hét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság csapatai számára. A piros csoport két éllovasa, a TF és a Csata biztosan győzött, s bár gyengén kezdett, végül a BKG is ugyanezt tette. Több volt az izgalom a zöld csoportban, amelyben a Szeged Kecskés Fanny 37 pontos, 12 lepattanós dupla-duplájára építve őrizte meg veretlenségét egy minimális különbségű győzelem formájában a győriek elleni rangadón. A Tata szédületes hajrával tudott fordítani Szolnokon.

Csata DSE - PEAC-Pécs-Pingvinek 85-40

Hamar túltették magukat a Csata fiataljai az egy héttel korábbi, TF elleni csúcsrangadó elveszítésén. A pécsiek ellen minden negyedet megnyerve, különösen a két középső negyedben nagy fölényben játszva, Mányoky Réka (17/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), Pálinkás Enikő (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Rakita Lili (12/6 pont), Radócz Fanni (12/3 pont, 3 eladott labda) és Angyal Barbara (11/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) ponterős játéka révén fölényes győzelmet arattak a "csatások". A vendégektől egyedül Tenyér Zsófia (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 szerzett, 9 eladott labda, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

TFSE - Dávid Kornél KA 95-42

Nagy Annamáriának (17/6 pont, 6 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) pontszerzésben nem igazán akadt segítője - mezőnymunkájáért még Szabó Eszter (7 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Ehmann Dalma (6 pont - 7 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) dicsérhető a vendég fehérváriaktól, akik csupán a második negyedben tudtak felnőni a veretlen listavezető TF-hez. A hazaiak minden negyedet megnyerve Németh Alma (27 pont, 4 lepattanó), Varga Barbara (16 pont, 11 lepattanó), Fuisz Viktória (13 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Sándorfi Réka (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) vezérletével fölényesen nyertek.

Ajka - Kecskeméti KC 67-62

Ha eredményességben társai eléggé magára is hagyták, mezőnymunkában Lendér Lilla (8 pont, 5 lepattanó - mind támadó), valamint Balsay Anna (6 pont - 9 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) azért felnőtt a vezér, Pap Regina (23 pont, 12 lepattanó - 9 támadó) mellé, és ez, valamint az 57-41-re megnyert lepattanózás elég volt az ajkai csapatnak a Burján Laura (19/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Kurtz Kamilla (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Burján Bianka (11 pont, 9 lepattanó) ponterősségére alapozó kecskemétiek legyőzéséhez.

ELTE-BEAC Újbuda - Aluinvent DVTK Miskolc U23 77-58

Szünetig Kecskés Karina (14/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Bacsó Zsófia (12 pont, 3 eladott labda) és Ocsenás Flóra (10/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) vezérletével a miskolci fiatalok még tartani tudták a lépést a hazaiakkal. Térfélcsere után azonban fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a BEAC, amely végül a lepattanózást 45-33-ra nyerve György Tímea (17 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Dúl Panka (16/9 pont, 3 lepattanó), Angyal Nikolett (12 pont, 6 lepattanó), Vincze Virág (11/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) és Kovács Vanessza (11 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményes, hatékony játéka révén végül magabiztos győzelmet aratott.

Nyíregyházi Kosársuli - Tatabányai KC 41-81

A több kulcsjátékosát is nélkülöző hazai együttes a Takács Anna (13/9 pont)-Páll Vivien (9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Karakó Dorina (9 pont, 4 lepattanó) trió vezetésével csak a harmadik negyedben tudott felnőni a feladathoz és a lepattanózást 37-21-re nyerő vendégekhez. A Tatabánya elsősorban a remek dobóformát kifogó Farkas Fanni (18/9 pont - 4/5 dupla, 3/3 tripla -, 3-3 lepattanó és eladott labda), továbbá Doktor Anna (16 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Seri Éva (12 pont, 3 lepattanó), valamint Kapornai Dóra és Zólyomi Karina (10-10 pont) ponterősségének köszönhetően jókora, kerek 40 pontos verést mért a vendéglátókra.

PINKK SE - DEAC DSI 67-61

A végig szoros első félidő hajrájában 7 ponttal elléptek a hazaiak, akik a harmadik negyed hajrájában elsősorban a Molitor Dorottya (21/9 pont, 7 lepattanó)-Szűcs Lilla (19/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda)-Jáhni Zsófia (17 pont, 16 lepattanó) trió tagjainak hatékony és ponterős játéka révén megduplázták szünetbeli előnyüket, s 55-41-re vezettek. A debreceni lányok azonban nem adták föl, s a záró etap közepén Göttlinger Anna (15/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Gál Annamária (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Földvári Andrea (9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Szabó Réka (9/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével 3 pontra feljöttek, ekkor azonban Molitor hármasa megtörte lendületüket, s végül a hazaiak nyerték a színvonalas találkozót.

BKG DSE Szigetszentmiklós - PEAC-Pécs-Pingvinek 85-64

Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, pontosabban, s a 7. percben a Kovács Kitti (28 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Tenyér Zsófia (14/6 pont, 3 eladott labda) kettős vezérletével 17-10-re elléptek. Ekkor kezdett "ébredni" a BKG, amely a negyed hajrájában megkezdte a felzárkózást, a második szakaszt pedig egy ellenállhatatlan 18-4-es 7 perccel indítva fordított, és el is lépett a jól kezdő pécsi fiataloktól. Szünet után látványos, kosarakban gazdag játék mellett pontosabban játszott a BKG, amely Lakatos Dóra (17/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Aldazabal Laura (15/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Gundel-Takács Anna (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Shirian Fatime (12 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős, jó játékára alapozva végül biztosan nyert.

Kanizsai Vadmacskák SE - MTK-Budapest II 76-61

A 27-14-re megnyert első negyednek, valamint a fővárosi védelem számára "tarthatatlan" Zsámár Lili (30 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Bánhegyi Beatrix (27 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kettős hatékony, eredményes játékának köszönhetően a Nagykanizsa meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Gróf Tímea (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Földi Anna (12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Serfőző Viktória (10/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) találataira építő MTK ellen.

Sportdarázs - MAFC 53-28

A Dömötör Petra (13/6 pont, 4 szerzett labda)-Varga Sára (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Bakó Patrícia (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) trió vezette, remekül védekező soproni együttes csupán a harmadik negyedben engedte ellenfelének, hogy elérje a 10 pontot - igaz, ezt a szakaszt "el is vitte" a vendég MAFC, amelyből egyedül Horváth Enikő (8/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) tudott 5 pontál többet szerezni. A soproni együttes elsősorban annak köszönhette biztos győzelmét, hogy amíg játékosai csupán 7 alkalommal adták vagy veszítették el a játékszert, addig nem kevesebb, mint 28 labda eladásába hajszolták bele a MAFC-os lányokat.

Szombathelyi Egyetem - Bajai NKK 58-82

A vendég bajaiak Kucsora Réka (28/12 pont, 6 szerzett labda, 10 gólpassz), Hilcz Alexa (20/9 pont, 6 lepattanó) és Domokos Kinga (11 pont, 4 lepattanó) eredményes, hatékony játékával szünetig 25 pontos előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. Az egyik, ha nem a legjobb játékosukat, Szabó-Haklits Zsuzsannát ezúttal nélkülöző vendéglátó szombathelyiek szünet után ugyan Jakubovics Dóra (25/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), valamint Balogh Viktória (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima bajai győzelmet nem tudták megakadályozni. Csapatjátékban sokkal jobbak voltak a vendégek, amit az is jelez, hogy gólpasszok tekinteténben 17-5-re múlták felül a szombathelyi együttest.

Szolnoki MÁV SE - Tatai SE 51-53

Bár Baczuk Virágot (18 pont - 23 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda) a társai eléggé magára hagyták a pontszerzésben, a harmadik negyed után még 12, a záró etap közepén pedig 7 ponttal vezettek a hazaiak. A végjáték azonban egyértelműen a főként Kiss Judit (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda), Gusztafik Lilla (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) és Kuller Violetta (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) eredményességére építő vendég Tata csapatáé volt, amely egy huszáros, 11-2-re nyert utolsó 5 perccel a maga javára fordította a találkozót.

Szegedi KE - Széchenyi KA Győr 65-64

A végig kiélezett, szoros rangadó az izgalmak mellett leginkább egy extra egyéni teljesítményről, Kecskés Fanny (37/9 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) játékáról marad emlékezetes. Szegedi részről rajta kívül még Horváth Zsanett (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) érte el a 10 pontot. A vendég győriek elsősorban Kéita Aya (16 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Biczó Laura (13 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Szirony Dorina (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda) jóvoltából végig partiban voltak a veretlen éllovas szegediekkel, sőt labdájuk volt a győzelem megszerzéséhez, ám nem tudtak élni a lehetőséggel, így hatalmas csatában, remek rangadón, egy pazar egyéni teljesítménynek köszönhetően a Szeged megőrizte veretlenségét.