Vendégcsapatok hete az NB I B piros csoportjában
14
2019
2019. január 14.  |  13:15
"Taroltak" a vendégek a múlt héten a férfi másodosztály piros csoportjában - mindhárom találkozó a látogatók sikerét hozta. A legnagyobb meglepetés a sereghajtó Bonyhád diadala volt Miskolcon, de az MTK budafoki sikerére sem fogadtak volna sokan. Nyíregyházán, a legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapáson az Oroszlány a hajrában kerekedett felül a nyírségieken. A múlt hét egyetlen hazai sikere az egyetlen a zöld csoportban rendezett mérkőzésen született: a Vásárhelyi Kosársuli "repülőrajtjának" köszönhetően biztosan verte a Salgótarjánt.

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE Lions 85-89

Hullámzó, változatos volt a játék a záró etap közepéig. Egészen addig hol a Bazsó Brúnó (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Bus Iván (19/3 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Tóth Gergely (18/6 pont) és Fazekas Csaba (12/6 pont, 3 lepattanó 5 szerzett labda) ponterősségére alapozó Nyíregyházának, hol pedig a magát a szabolcsi megyeszékhelyen vendégként is igencsak otthon érző dr. Mohácsi Máté (28/9 pont, 4 lepattanó), valamint Remy Christianson (18/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Illés Máté (16/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 9 gólpassz) és Hegedűs Gergely (14/6 pont, 4 lepattanó) vezette Oroszlánynak voltak jobb periódusai. A záró etap közepén, 77-77-nél még mindkét csapat számára (nép)meseszerűnek tűnhetett a végjáték. Ekkor "robbantottak" a vendégek, s egy 9-0-s rohammal eldöntötték a meccset a maguk javára. Az "Oroszlánoknak" a Kék Cápák otthonában kivívott értékes sikerében jelentős szerepe volt a 40-24-re megnyert lepattanóharcnak, valamint annak, hogy az OSE játékosai sokkal jobban (9/18, 50%) dobták a triplákat, mint a hazaiak (9/28, 32,14%).

Budafok - MTK Törökbálint 67-82

Hiába fogott ki szédületes dobóformát, s hajigálta úgy a triplákat Tursics Krisztián (30/24 pont - 8/8 tripla -, 4 gólpassz), mint nyaraló turista a partról a kavicsokat a tengerbe, s nőtt föl időnként mellé Varga Dániel (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Puszta Dávid (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz), az MTK a záró etap elején fölénybe került, átvette a vezetést. A Jakab Péter (22/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Berneczei László (15/3 pont, 13 lepattanó)-Nagy Szabolcs (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk)-Horváth Barnabás (11/9 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette vendégek a záró etap közepén egy 9-0-lal eldöntötték a meccset a maguk javára, s megérdemelten győztek.

MEAFC-Miskolc - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 74-76

A változatos, fordulatos mérkőzés kiegyenlített első 10 perce után a másodikban sziporkázott támadásban a Pupp Bence (21 pont, 4 lepattanó)-Somogyfoki Péter (19/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda)-Tömösváry Máté (11/3 pont, 4 lepattanó)-Baki Sándor (11/3 pont, 3 gólpassz) kvartett vezette sereghajtó Bonyhád, s 8 pontos előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után összekapta magát a MEAFC, amely Homoki Donát (27 pont, 12 lepattanó), Szanyi Róbert (14/12 pont) és Lippai Szabolcs (10 pont) találataira építve a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát, sőt két és fél perccel a befejezés előtt győztesnek látszott, mivel 73-67-re vezetett. A végjáték azonban a vendégeknek sikerült jobban, Pupp ekkor mind a 6 büntetőjét bedobva egy 9-0-s bonyhádi rohamot vezényelt, így bár egy jó büntetővel a hazaiak állították be a végeredményt, a sereghajtó óriási hajrával fordítani tudott Miskolcon.

Vásárhelyi Kosársuli - Salgótarjáni KSE 104-83

A remekül, közel 50%-kal (13/27) triplázó hazaiak parádés, 29-9-re megnyert első negyedüknek, továbbá Varga Zalán (22/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Molnár Bence (21/6 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Vas Péter (20/9 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Béres Nándor (10/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) eredményes, jó játékának köszönhetően biztosan győzték le a főként Dominik Herendic (26 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Kovács Martin (17/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Piukovics Bálint (12/6 pont, 3 eladott labda) találataira építő nógrádi legénységet.