Parádés soproni évkezdés az Euroligában
10
2019
2019. január 10.  |  21:00
Azt a Flammes Carolo Basket együttesét fogadta a sérült Határ Bernadett nélkül felálló Sopron az Euroligában, amelytől a sorozat első fordulójában meglepő vereséget szenvedett (74-80). Érdekesség, hogy az októberi mérkőzés hőse, a 18 ponttal záró Queralt Casas azóta már a magyar bajnoknál pattogtat.

Roberto Iniguez együttese ezúttal esélyt sem adott a franciáknak, remek védekezésének köszönhetően egyértelmű győzelmet aratott, és így lépéselőnybe is került riválisával szemben a továbbjutásért folyó harcban. A Sopron Basketnek ez volt az ötödik sikere a sorozatban (zsinórban a harmadik).

Örömteli hír a soproni szurkolóknak, hogy hosszú idő után visszatért a pályára egyik kedvencük, Tina Jovanovics, aki 12 perc alatt 9 ponttal és 2 lepattanóval segítette csapatát - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Carolo Basket 80-52 (22-14, 20-11, 19-14, 19-13)