Női NB I: Elképesztő meccsen verte a PINKK a BEAC-ot
09
2019
2019. január 9.  |  15:05
A BEAC és a PINKK is első bajnokiját játszotta 2019-ben, ez volt a 12. forduló záró mérkőzése a nőknél.

A vendégek egy hosszúra nyúlt rossz szériát szakítottak meg ma este Budapesten, első idegenbeli sikerüket aratva ezzel.

Érdekesség, hogy a kozármislenyiek ezt megelőzően utoljára november 24-én, éppen az ELTE BEAC Újbuda ellen hagyták el győztesen a pályát (73-66). Azóta sorozatban négy bajnokin is vereséget szenvedtek (Vasas, Csata, PEAC és Győr), majd a hétvégén Kassán játszották le utolsó két európai-kupa meccsüket, ahol előbb svéd (42-85), majd egy utolsó másodperces kosárral fehérorosz (78-80) ellenfelük is jobbnak bizonyult, így 0-7-es aránnyal búcsúztak a nemzetközi porondtól.

Az előzetes hírekkel ellentétben a vállsérülést szenvedő horvát válogatott játékos, Ruzica Dzankic mégis vállalta a játékot.

A mérkőzés nagy részében a BEAC akarata érvényesült, a PINKK jóformán végig rohant az eredmény után. A baranyaiak a negyedik negyedben nagyot hajráztak, és végül Szücs Réka triplájával, egy másodperccel a vége előtt megszerezték a vezetést, amire a hazaiaktól már nem jött válasz.

A két csapat ezzel helyet cserélt egymással a tabellán - írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 55-56 (14-17, 15-13, 13-4, 13-22)