07
Jan
2019
2019. január 7.  |  21:40
Egy félidőn át volt szoros a Csata - TFSE évnyitó-csúcsrangadó a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A veretlenek összecsapásának harmadik negyedében "robbantott", s végül nem várt magabiztos győzelmet aratott a TF. Jóval nagyobb volt a küzdelem a BEAC - BKG összecsapáson, amely vendég, illetve a PEAC-Pécs-Pingvinek - Vasas találkozón, amely pedig hazai sikerrel zárult. A zöld csoportban a két zalai együttes nem járt sikerrel a fővárosban, a Tata pedig egy extra negyeddel legyőzte az ELTE Fortis csapatát.

Csata DSE - TFSE 53-72

A bajnokság csúcsrangadójára a TF 10 győzelemmel és plusz 198-as kosárkülönbséggel érkezett, ami azt jelentette, hogy meccseit átlagban közel 20, azaz 19,8 ponttal nyerte. A Csata 9 meccsét nyerve +313-as kosárkülönbséggel várta a nagy ütközetet, átlagban közel 35 pontot verve ellenfeleire. A TF-nek volt több a szoros mérkőzése, az együttes a kiélezett végjátékokban torkolló összecsapásait is rendre "behúzta". Érdekesség volt még, hogy mindkét csapatot egy-egy igen-igen fiatal edző készített fel, s dirigált, a vendégeket Magyar Bianka, hazai oldalon pedig Tursics Krisztián.

Kiegyenlített játékkal indult a rangadó. Az első percek váltott vezetése után a szakasz közepén Németh Alma (14 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Fuisz Viktória (9 pont, 8 lepattanó) találataira építve egy 7-2-vel ellépett a TF. A szakasz hajrájában Mányoky Réka (11/9 pont, 3 eladott labda) villanásaival feljött a Csata, a szakasz 1 pontos TF-vezetésel zárult. A második etap üldözőversenyt hozott, hol ellépett pár ponttal a TF, hol pedig egalizált az ekkor elsősorban Angyal Barbara (10/3 pont) találataira építő Csata. A félidő vége egyértelműen a TF csapatáé volt, a hazai együttes belső posztokon szereplő játékosai elég gyenge napot fogtak ki, sok ezen a szinten ziccernek számító helyzetet hagytak ki. 28-28 után Varga Barbara (8 pont, 3 gólpassz) és Fuisz jóvoltából egy 8-0-t "repesztve" elléptek a vendégek, akik végül 6 pontos előnnyel zárták a félidőt.

A második etap Pálinkás Enikő (12 pont, 6 lepattanó) kosarával kezdődött, majd felforrósodott a légkör, technikait kapott a vendég kispad. Pálinkás a büntetőt is bedobva gyorsan megfelezte csapata félidei hátrányát, ám ezt követően úgy tűnt, a kis közjáték megzavarta a hazaiakat, s megnyugtatta a vendégeket. A csúcsrangadó MVP-jének, Karlócai Juliannának (17/6 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) a triplája egy szédületes, s a mérkőzést lényegében eldöntő 13-0-s TF-rohamot indított útjára, miközben a Csata játéka teljesen szétesett. A hosszabb hazai kosárcsendet Angyal ugyan egy bravúros duplával megtörte, s ezzel átmenetileg a TF lendületével is ugyanezt tette, de Magyar egy időkéréssel rendezte csapata sorait, így a záró etapot már 21 pontos előnnyel várhatta a TF.

Ebben már mind a két félnél többnyire a kiegészítő játékosok szerepeltek, összességében a TF ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a csúcsrangadót. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a Csata kezdőötösének a tagjai - Pálinkás, Angyal, Mányoky, Radócz és Solymosi - a találkozót megelőző napon az együttesnél fontossági sorrendben minden bizonnyal az ezen összecsapás elé helyezett MTK elleni élvonalbeli találkozón szerepeltek, ám ez semmit nem csökkent a csapatként kiválóan teljesítő TF sikerének értékéből.

Kecskeméti KC - Dávid Kornél KA 59-43

Az első félidőben irányítva a játékot Kurtz Kamilla (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Burján Bianka (11 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 blokk) eredményességének és Schlégl Odett (8/6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően, a záró etapban biztossá téve sikerét nyerte meg az alsóházi rangadót a Kecskmét. A lepattanózást megnyerő fehérvári együttesből egyedül Laufer Gabriella (15 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé, rajta kívül még igazán hatékonyan Ehmann Dalma (6 pont, 10 lepattanó, 2-2 eladott labda, lepattanó és blokk) játszott. Az elveszített lepattanócsatát úgy tudta "kompenzálni" a hazai együttes, hogy játékosai sokkal jobban "vigyáztak" a labdára, mindössze 11 alkalommal adták el, szemben a vendégcsapat 34 eladott labdájával.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Tatabányai KC 70-73

Egy végig szoros, kiélezett mérkőzésen a záró etap közepén bemutatott 8-2-es rohamnak, továbbá elsősorban Doktor Anna (27 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Csáktornyai Fanni (13 pont, 4 lepattanó) és Horváth Szilvia (10 pont, 7 lepattanó) eredményes, hatékony játékának köszönhetően tudott nyerni a Tatabánya a Kecskés Karina (19/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Kababik Bianka (16 pont, 7 lepattanó)-Szegeczki Nóra (10/6 pont) trió vezette miskolci utánpótlás együttes otthonában.

DEAC DSI - Ajka 66-57

Hiába múlta felül lepattanózásban elég jelentős mértékben, 52-39-re a Pap Regina (18 pont, 5 lepattanó)-Kulcsár Bianka (11 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-Balsay Anna (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette Ajka a hazaiakat, a DEAC, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve, elsősorban Göttlinger Anna (17/6 pont, 5 lepattanó), Földvári Andrea (14 pont, 11 lepattanó) és Gál Annamária (11/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) eredményességének, no meg sokkal jobb (7/20, 35%, illetve 1/11, 9,09%) triplázásának köszönhetően ellenfele fölé tudott kerekedni.

ELTE-BEAC Újbuda - BKG DSE Szigetszentmiklós 69-72

Fordulatos, izgalmas összecsapáson a roppant színvonalas első negyed után 29-20-ra az elsősorban Aldazabal Laura (28/15 pont, 11 lepattanó. 4 eladott labda, 3-3 blokk és gólpassz)-Lakatos Dóra (15/9 pont) kettős tagjainak ponterősségére építő vendégek vezettek. A második negyed óriási fordulatot hozott, megtört a BKG lendülete, Vincze Virág (23/15 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Dúl Panka (11 pont, 4 lepattanó) és Kovács Vanessza (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével fordított, s a szünetben 3 ponttal "ment" a BEAC. A kiegyenlített harmadik negyedet követően a záró etap, s a végjáték igen izgalmasan alakult. Ennek közepén még 6 ponttal a hazaiak vezettek, amikor Aldazabal és Vincze "váltottak" triplát. Az utolsó percre még 1 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. Egy büntetővel egyenlített a BKG, majd az utolsó 5 percben három triplát is beemelő Aldazabal hármasa végül a vendégek sikerét jelentette.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Vasas Akadémia 75-70

Végig szoros, kiélezett meccsen az utolsó nem egészen 2 percet 10-3-ra nyerve győzte le Varga Eszter (20/9 pont, 5 gólpassz), Milica Vojinovics (17 pont, 5 lepattanó), Tenyér Zsófia (9 pont, 3 gólpassz) és a nagy mezőnymunkát végző Habling Lara (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével a pécsi csapat a Vasast. A lepattanózást 53-39-re nyerő, erősen tartalékos fővárosiak vezére ezúttal Szerencsés Tamara (21/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) volt, de Madár Kata (12 pont, 16 lepattanó, 3 blokk) is dupla-duplával zárt a vendégeknél, Vígh Bernadett pedig 11/3 pontig és 7 lepattanóig jutott.

Kiss Lenke KA - ZTE NKK II 83-69

A páratlan negyedekben fölényben játszva Szabó Enikő (15/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Orosz Anett (13 pont, 6 lepattanó), Opitz Kitti (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Andrea (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), valamint a csapata játékát ügyesen szervező Mészáros Anna (8 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz) vezérletével győzte le a Kiss Lenke KA a Horváth Fruzsina (22 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Preisinger Boglárka (17/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Horváth Fanni (10-10 pont és lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Hersics Adrienn (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezette Zalaegerszeget.

MAFC - Kanizsai Vadmacskák SE 88-69

Hiába bizonyult a vendégek játékosa, Zsámár Lili (34 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) a mezőny messze legeredményesebb játékosának, csapatából egyedül ő jutott 10 pont fölé - Hegyi Vivien 9 pontig és 5 lepattanóig jutott 3-3 szerzett és eladott labda mellett, Budai Dorina pedig 8 ponttal - 15 mezőnykísérletből - és 10 lepatanóval zárt. A csapatként jobban működő MAFC biztosan győzött. A hazaiak elsősorban Horváth Enikő (18/9 pont), Tarnai Kata (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Fülep Csilla (12/9 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Szabó Vivien (11/3 pont, 9 lepattanó) és Aradi Zsanett (11 pont, 7 lepattanó, 3 gókpassz) eredményes, hatékony játéka révén nyertek.

Tatai SE - ELTE Fortis 80-72

Parádés, 27-9-re megnyert második negyedére, továbbá elsősorban Orsós-Bogdán Lívia (17/9 pont, 3 lepattanó), Gusztafik Lilla (17/3 pont, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Heizer Andrea (12 pont, 14 lepattanó, 9 eladott labda) eredményességére és az 51-37-re "elvitt" lepattanózásra építve győzte le a Tata a Szabó Zsanett (22 pont, 8 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz)-Varga Anna (20/9 pont - 24 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz) kettős vezette, jól küzdő, a záró etap közepén 2 pontra is felzárkózó ELTE Fortis együttesét.