Női NB I: A ZTE nyerte a Diósgyőr elleni rangadót
07
2019
2019. január 7.  |  15:55
A második félidőben „durrantott" Cegléden a Sopron Basket

Cegléden kezdte az új évet a bajnoki címvédő Sopron. Sokáig úgy tűnt, akár meglepetés is születhet a női bajnokságban. A hazai nagyon jó ritmusban kezdtek az első negyedet, az első negyed végén még vezettek is három ponttal, utána azonban feljavultak a vendégek, és fokozatosan érvényesült a papírforma. A harmadik játékrészben pedig - amelyet a vendégek 27-13-ra nyertek meg - eldőlt a találkozó. A végjáték már csak formaság volt.

VBW CEKK Cegléd - Sopron Basket 65-90 (18-15, 21-27, 13-27, 13-21)

CEKK Cegléd: Popovic 15/3, Hamilton-Carter 12, Gorjanácz 14/6, Révész B. 11, Swanier 7. Csere: Böröndy D. 2, Kobolák 2, Révész L. -, Filipowicz V. -, Király A. - .

Sopron Basket: Turner 19/15, Casas 12/3, Czukor -, Crvendakic 17, Zahui 20. Csere: Dupree 12, Dubei 10/3, Weninger -, Varga K. -

A ZTE nyerte a Diósgyőr elleni rangadót

A hazai csapat ragadta magához a vezetést a ZTE-DVTK rangadón, de hamar eszmélt a Diósgyőr, és átvette a vezetést. A negyed hajrájában megtorpantak a miskolciak, Parker vezérletével így az első negyedet a zalaiak nyerték (21-19).

Fej-fej mellett haladtak továbbra is a csapatok, hol egyik, hol másik gárda járt pár ponttal előbbre. A félidőben 38-42 állt a táblán.

Walker-Kimbrough és Horti nagy csatát vívott egymással. Kissé idegesen játszottak a csapatok a szünet után, érződött, hogy meglehetősen nagy a tét. A holtpontról a ZTE mozdult el, amely a harmadik játékrész után egy pontos előnyt harcolt ki a záró felvonásra (62-61).

Kosárszegényen indult a negyedik negyed. Nem találták a ritmust a vendégek, időkéréssel próbált segíteni Cziczás László. Hiába, a DVTK dobásai továbbra sem sültek. A végjátékban már csak hazai pontok születtek, így megérdemelten nyert a ZTE (80-71).

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 80-71 (21-19, 20-25, 21-17, 18-10)

Női bajnokság, 12. forduló
Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 200 néző
V: Papp Péter, Rácz Zsolt, Hervay Tibor.

ZTE: Koizar 7, Maltsi 9, Pusztai P. 17, Boonstra 15, Horti 16/6. Csere: Hegedűs-Őri 4/3, Parker 8, Szalay V. 4.

DVTK: Medgyessy 9, Walker-Kimbrough 18/3, Skoric 6, Kiss A. 4, Mokango 16. Csere: Putnina, Kányási 4, Szabó F. 3/3, Zele 2, Katona 9.

Kiütéssel győzött a Szekszárd

Már 7-1-re is vezetett a találkozó első negyedében a Pécs, de a Szekszárd fokozatosan magára talált, majd az első tíz perc végét hárompontos előnnyel zárhatta. Ekkor még úgy tűnt, hogy a várakozásoknak megfelelően, egy szoros, izgalmas mérkőzésre van kilátás.

A második etapban aztán tisztes előnyt sikerült kiharcolniuk a vendégeknek. Igaz, nagy gondot okozott a PEAC számára, hogy kulcsembere, Sarah Imovbioh megkapta a negyedik személyi hibáját is a játékrészben. A félidőben tízzel tartott előrébb Zseljko Djokics együttese.

Küzdött, próbálkozott a harmadik negyedben a pécsi csapat, ám a Szekszárdnak még növelnie is sikerült az előnyét. Ekkor már 15 ponttal vezetett, és a folytatásban a különbség csak nőtt. Ahogy várni lehetett, innen már nem volt visszaút, végül kiütéses győzelmet aratott a Szekszárd.

PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 58-88 (14-17, 16-23, 17-22, 11-26)

Pécs

PEAC-Pécs: Vanloo 4, Wentzel 6, Simon 14/3, Tetemondova 3/3, Imovbioh 7. Csere: Tenyér -, Gémes-Sarok 4, Brewer 7, Ruják 13/3.

Szekszárd: Studer Á. 11/3, Eldebrink 24/12, Gereben 4, Bishop 20/3, McCall 15. Csere: Therodoreán 6/6, Bálint 3/3, Dojkic 5/3.

Könnyed győzelmet aratott a Győr

A Győr kezdett jobban, de 9-3 után is „tapadt" a Vasas. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, tíz perc után öt ponttal vezetett a bronzérmes.

A második szakasz elejét megnyomták, és tovább növelték a különbséget a vendégek (21-33). Három és fél perc után a 11-1-es rohanást egy időkéréssel szakította meg a hazaiak edzője. Hiába, nem állt le a Győr, a nagyszünetben 30-54-es állást mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően Gray hamar eljutott a dupla-dupláig, de Krnjics is két számjegyű pontnál járt, miközben a különbség már negyven pont felett járt (28. perc: 40-81).

A záró felvonásra sok nyitott kérdés már nem maradt, egyértelműsítette fölényét a Győr, és fölényes győzelemmel indította a 2019-es évet.

Vasas Akadémia - CMB Cargo-UNI Győr 59-96 (20-25, 10-29, 13-32, 18-10)

Budapest, 100 néző
V.: Pozsonyi, Balogh Gy., Györffy.

Vasas: Dombai 23/9, Vukov 7, Bach 2, Heljic 4, Karakasevic 2. Csere: Tóth O. 2, Böröndy V. 10/3, Varga A. 3, Smailbegovic 6, Budacsik -.

Győr: Brown 15/6, Raksányi 14/6, Török Á. 12/6, Spanou 15/3, Gray 13. Csere: Czank, Krnjic 10, Varga Zs. 9, Baffy 6/6, Szabó P. 2, Szirony -.

Egy félidőig szorongatott az MTK

Az első 2019-es bajnokinkon sokáig szívósan tapadtunk a vendég NKE-Csatára, de utána elfáradt a csapat és kevés pontot dobott, az ellenfél pedig ezt kihasználva elhúzott.

Az első negyedben még abszolút tartottuk a lépést, aminek a fő oka a jó védekezés volt, és bár a másodikban távolodott kicsit a Csata, a nagyszünetbeli 26-33-as állás láttán lehetett még reménykedni a bravúrban.

A harmadik játékrészben azonban nagyon megakadt a támadójátékunk, ekkor döntötte el a mérkőzést a vendégcsapat.

MTK Budapest - NKE-Csata 45-70 (15-16, 11-17, 9-20, 10-17)