Férfi NB I: Kosárgazdag meccsen verte a KTE a Zetét
04
2019
2019. január 4.  |  22:25
Ezúttal már ellenfélként tért vissza Bernard Thompson, a ZTE játékosa Kecskemétre. Mindkét együttes szeretett volna javítani, a lila-fehérek a Pakstól, a zalaiak a Körmendtől kaptak ki legutóbb. Ez Forray Gábor csapatának sikerült, így a 14. forduló, és egyben a 2019-es év is kecskeméti sikerrel indult. Nem mellékesen visszavágtak a Bács-Kiskun megyeiek az őszi vereségért.

Gulyás és Ware triplája közé Djeraszimovics palánk alóli kosara ékelődött be. Sokat rontott támadásban a KTE, de 9-8 után már inkább a hazaiak diktálták a tempót. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed után 21-18 volt az állás.

A folytatásban tovább őrizte pár pontos előnyét a Kecskemét, de nem szakadt le a ZTE sem. Főleg Ware, Szabó és Agafonov tartotta a vendégeket. A félidőben 43-39 volt az állás.

A szünet után picit meglépett a vendéglátó, hiába kért időt 53-44-nél Bencze Tamás, a tízet is átlépte a differencia. 70-62-ről indult a záró felvonás.

Jól állták a sarat Wittmannék, minden felzárkózási kísérletre volt válaszuk, és összességében megérdemelt győzelmet arattak - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 97-91 (21-18, 22-21, 27-23, 27-29)