Olimpiai Reménységek Versenye: Magyar és lengyel tornagyőzelem
31
2018
2018. december 31.  |  12:30
Az Olimpiai Reménységek Versenyének utolsó napjára került sor tegnap. A vasárnap első találkozóját a lengyel és a szlovák hölgyek vívták meg a harmadik helyért.

A lengyelek jobban kezdtek, és bár a több lábon álló szlovákok visszakapaszkodtak, jól tartották magukat a második negyed elejéig, az első félidő vége a lengyeleké volt, akik 16 pontos előnyre tettek szert (49-33). A fordulás után északi szomszédunk mindent megpróbált a kicsit leülő, fizikai előnyét kihasználni nem tudó lengyel csapat ellen, 10 pontra fel is zárkózott (65-55). Az utolsó percre fordulva ráadásul csak kettőpontos volt a lengyelek előnye (74-72), ennél közelebb azonban nem került Szlovákia, győzött Lengyelország (79-72).

A lengyelek így 1-2-vel a harmadikok, a szlovákok pedig 0-3-mal a negyedikek lettek.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os leány felkészülési torna, Székesfehérvár, 3. nap
Lengyelország - Szlovákia 79-72 (21-17, 28-16, 16-22, 14-17)

Lengyelország: Sztaberska 13/3, Mitrowska 9/3, Maslowska -, Kozlowska 18, Kalenik 4. Csere: Jarzab -, Wnuk 9, Trebowicz 1, Makurat 14/6, Walczak 7/3, Michniewicz 2, Kurkowiak 2.

Szlovákia: Dulovicova 9/3, Vandlikova 7, Majorosova 9/3, Kristlova 10, Jantsova 7/3. Csere: Erdelyiova 5, Misinska -, Spisijakova 3/3, Rebejova 4, Brazdilova 8/6, Hermannova 2, Jarosova 8/3.

A magyarok lányok legyőzték a cseheket, így kialakult a torna végeredménye: Magyarország nyerte az ORV-t az U16-os lányoknál.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os leány felkészülési torna

Végeredmény

1. Magyarország 3-0
2. Csehország 2-1
3. Lengyelország 1-2
4. Szlovákia 0-3

A torna MVP-je a mieinktől a csehek elleni "döntőben" 18 pontig jutó Telegdy Zsófia lett, míg az All-Star csapatba Farkas Szonja és Miklós Melinda is bekerültek.

Telegdy Zsófia (Magyarország)

A lengyel és a szlovák lányok után a két ország U16-os fiú válogatottjai is összecsaptak a nap második találkozóján, esetükben azonban a torna első helye volt a tét.

A lengyelek ugyanúgy kezdtek, ahogyan ellenünk, 15-2-re vezettek, itt azonban erősen visszavettek, és a Borodovcák kosaraira építő szlovákok feljöttek - előbb az első negyed végén 21-14-re, aztán Randuska hármasaival a második elején már 28-25-re. A lengyelek itt kicsit ráléptek a gázpedálra, fizikai fölényüket kihasználva, Paduch vezetésével 49-37-re léptek meg a félidőig, a fordulás után pedig pillanatok alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát, hiszen 33 pont volt a két gárda közötti távolság a harmadik negyed végén (78-45).

Végül kereken 40 ponttal nyerte a mérkőzést (94-54) a fiúk mezőnyéből magasan kiemelkedő, a nyári U16-os B divíziós Eb-n velünk egy csoportban lévő Lengyelország, amely ezzel tornagyőztes lett, míg Szlovákia a második helyen végzett.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os fiú felkészülési torna, Székesfehérvár, 3. nap
Lengyelország - Szlovákia 94-54 (21-14, 28-23, 29-8, 16-9)

Lengyelország: Lalak 8, Wisniewski 17/3, Sochan 11, Kania 6, Siembiga 15/3. Csere: Kapustka 3, Kolakowski 1, Michalski -, Szymanski 4, Pszczola 6, Wilczek 3, Paduch 20.

Szlovákia: Boros 2, Novák 9/9, Hronsky 4, Halász 4, Borodovcák 11/3. Csere: Misal -, Bily -, Randuska 11/9, Körös 2, T.Malovec 2, M.Malovec 7, Szabó 2.

A magyar csapat a Csehország elleni vereséggel a negyedik lett.