Olimpiai Reménységek Versenye, 2. nap: Magyar-cseh döntő lesz a lányoknál
30
2018
2018. december 30.  |  11:45
Az Olimpiai Reménységek Versenyének második napját rendezték a tegnapi napon. U16-os lány válogatottunk 29 ponttal verte a lengyeleket, előtte viszont még összecsaptak egymással Csehország és Szlovákia korosztályos csapatai. A találkozó első felvonásában úgy tűnt, sima cseh siker születik (17-9), ám a Kristlova vezette szlovákok a 14. percben 24-22-re felzárkóztak. Itt aztán egy kicsit kifulladtak északi szomszédaink, így a félidőre 16 pontos cseh fórral fordulhattak a csapatok (42-26).

A fordulás után kiegyenlített játék folyt a pályán, ám az utolsó 10 perc során még egy lapáttal rátett a különbségre a Váchová, Kubicková, Miksiková trió által vezetett Csehország, amely megérdemelten győzött végül 82-58-ra. A csehek így a mieinkhez hasonlóan 2-0-val várják a ma délutáni, egymás elleni "döntőt", míg a szlovákok 0-2-val álltak két játéknapot követően.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os leány felkészülési torna, Székesfehérvár, 2. nap
Csehország - Szlovákia 82-58 (17-9, 25-17, 16-18, 24-14)

Csehország: Kubicková 14/3, Zdenková 4, Svatonová 4, Miksiková 17/3, Chromá 7. Csere: Váchová 15/3, Brejchová 5/3, Nemcová 2, Ceralová 4, Knoflicková 2, Vitová 8, Spelinová -.

Szlovákia: Dulovicova -, Vandlikova 7/3, Majorosova 2, Kristlova 11, Jantsova 11. Csere: Erdelyiova 4, Misinska 5, Spisijakova 9, Rebejova -, Brazdilova 2, Hermannova -, Jarosova 7/3.

A fiúknál a mieink kikaptak Lengyelországtól, majd következett az újabb cseh-szlovák összecsapás. A két gárda a torna eddigi legjobb meccsét játszotta egymással, nem nagyon tudott nagyobb különbséget kialakítani egyik együttes sem. A Safarik vezette csehek valamivel jobban kezdtek, de az első negyed második felében a Matús Malovec tripláira és Hronksy sokoldalú játékára építő szlovákok átvették az irányítást, a félidőben 8 pont volt az előnyük (30-38).

A fordulás után 10-re is megnőtt Szlovákia előnye (36-46), ám a csehek összeszedték magukat elöl-hátul, nagyon komoly erőket mozgósítottak, és Provaznik dudaszóra 10 méterről elengedett hármasával egyetlen pontra zárkóztak az utolsó 10 perc előtt (53-54). A záró szakasz elején át is vette a vezetést Csehország, amely az utolsó négy percre 5 pontos előnnyel fordult (68-63). Egy 6-0-val, Boros vezetésével visszavette fórját Szlovákia, az utolsó perc pedig kaotikusan alakult: 3 pontos szlovák előnynél Safarik három büntetővel egyenlített (73-73), de jött Matus Malovec ötödik triplája, amely döntőnek bizonyult.

Végül 78-73-ra győzött Szlovákia, amely így a mai napon a szintén 2-0-val álló lengyelekkel mérkőzik meg a tornagyőzelemért, míg a mieink az ugyancsak 0-2-es mutatóval rendelkező csehekkel csatáznak a harmadik pozíció megszerzéséért.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os fiú felkészülési torna, Székesfehérvár, 2. nap
Csehország - Szlovákia 73-78 (15-18, 15-20, 23-16, 20-24)

Csehország: Provaznik 9/3, Vrábel 5/3, Dvorak 9, Charvát 6, Dána 6. Csere: Zejdl 4, Safarik 17/3, Krivanek 4, Kheil -, Krupka -, Pytelka 7, Dohnal 6.

Szlovákia: Koller 5/3, Novák 3/3, Hronsky 16/3, Halász -, Szabó 4. Csere: Misal -, Istok -, Randuska 3/3, Borodovcák 9/3, T.Malovec 5/3, M.Malovec 23/15, Boros 10.