Olimpiai Reménységek Versenye, 1. nap: Felemás összkép
29
2018
2018. december 29.  |  09:15
Egy ünnepélyes megnyitóval megkezdődött a tegnapi napon az Olimpiai Reménységek Versenye kosárlabdában Székesfehérváron - a Szakmai és Utánpótlás Bizottság elnöke, Mészáros Lajos nyitotta meg a tornát.

A magyar lányok szlovákok elleni győzelme után a cseh és a lengyel lányok következtek egymás ellen. Itt Csehország kezdett sokkal jobban több gyorsindításból szerzett kosárral, a lengyel szövetségi kapitány már az ötödik percben magához hívatta övéit (12-4). Egy rövid periódusban egyik gárda sem foglalkozott sokat a védeezéssel, de amíg a lengyelek többnyire szenvedtek támadásban, addig a Chromá vezette csehek jóval olajozottabb előrejátékot mutattak be még felállt védelem ellen is, így egy, a félidő legvégén dobott hármassal duplaannyi pontja volt a cseheknek, mint a lengyeleknek (44-22).

A fordulás után csak még nagyobb lett a távolság, a csehek egy 21-2-vel végleg eldöntötték az összecsapást a maguk javára. A lengyelek ugyan szépen zárták a negyedet (67-32), és a záró felvonás elején sem voltak rosszak, a találkozó vége azonban az ellenfelét sorra leindító cseheké volt, akik így 57 pontos különbségű győzelmet arattak (98-41).

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os lány felkészülési torna, Székesfehérvár, 1. nap
Csehország - Lengyelország 98-41 (23-14, 21-8, 23-10, 31-9)

Csehország: Kubicková 12/6, Zdenková 11/3, Svatonová 13, Miksiková 9/3, Chromá 9. Csere: Váchová 8/6, Brejchová 3, Nemcová 6/6, Ceralová 8, Knoflicková 3/3, Vitová 12/6, Spelinová 4.

Lengyelország: Sztaberska 2, Maslowska 6, Jarzab -, Wnuk 4, Kalenik 2. Csere: Kozlowska 7, Trebowicz 4, Makurat 6/3, Mitrowska 2, Michniewicz 4, Kurkowiak 4.

A magyar fiúk Szlovákia elleni veresége után a lengyelek és csehek U16-os fiú válogatottjai csaptak össze az első nap utolsó találkozóján. Ezen az összecsapáson egyértelműen a lengyelek akarata érvényesült - 30, illetve 32 pontot dobtak az első két negyedben úgy, hogy Jeremy Sochan révén már a látványra is odafigyeltek, több zsákolást is bemutattak a jó védekezések után meglévő gyorsindításaikból. A cseheket azért dicséret illeti, hogy a mérkőzés iramán és keménységén egyáltalán nem lehetett észrevenni, hogy a félidőben már duplaannyi ponttal állt ellenfelük (31-62) - végig odatették magukat, mintha egy kiélezett találkozó lenne. Az utolsó negyedet meg is nyerték, de végül 99-60-ra győzött Lengyelország.

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os fiú felkészülési torna, Székesfehérvár, 1. nap
Csehország - Lengyelország 60-99 (16-30, 15-32, 16-29, 13-9)

Csehország: Provaznik 9, Vrábel 12/3, Dvorak 3/3, Charvát -, Dána 10/6. Csere: Zeidl 8, Safarik -, Krivanek 5, Kheil 8/3, Krupka -, Pytelka 3, Dohnal 2.

Lengyelország: Lalak 11/6, Wisniewski 16/3, Sochan 19, Kania 10, Siembiga 22/6. Csere: Wilczek 8/3, Michalski -, Kapustka 2, Szymanski -, Pszczola -, Paduch 11, Kolakowski -.