Olimpiai Reménységek Versenye: 53 pontos sikerrel kezdtek a lányok
28
2018
2018. december 28.  |  17:35
A találkozó elején gyorsan világossá vált a két együttes közötti különbség: a magyar válogatott egy 15-0-s szakasszal kezdte a mérkőzést, a szlovákok első pontjára pedig egészen az ötödik perc végéig kellett várni. A vendégeknek az egész mérkőzés folyamán voltak gondjai a magyar letámadással és védekezéssel, ez alól csak a második negyed volt kivétel, amelyet 26-24-re tudtak megnyerni a mieink (52-32).

A fordulás után a mieink újra sokkal jobban zártak hátul, amiből szerzett labdák révén könnyű kosarakat tudtunk szerezni - a szlovákok Dvulovicova messziről elengedett triplával zárták a felvonást, de a különbség a 40 pontot súrolta a záró felvonás előtt (76-38). Az utolsó negyedben csak az volt a kérdés, hogy eléri-e a 100 pontot a magyar csapat, illetve pontosan mennyi lesz a különbség. Utóbbira 53 pont, előbbire pedig "igen" lett a válasz: Farkas Szonja büntetőjével az utolsó percben elérte a 100-as határt válogatottunk (100-47).

Olimpiai Reménységek Versenye, U16-os leány felkészülési torna, Székesfehérvár
Magyarország - Szlovákia 100-47 (26-8, 26-24, 24-8, 24-7)

Magyarország: Rakita 21/3, Habling 12, Miklós 8, Krasovec 7, Kun 8. Csere: Renczes 5, Balogh 7, Kuncz 12, Dúl 11, Farkas 9, Ferenczi -, Gyöngyösi -.

Szlovákia: Dulovicova 10/6, Janosova 6, Majorosova 9, Erdelyiova 2, Misinska 3. Csere: Kristlova 9, Spijiakova 4, Rebejova -, Brazdilova -, Janstova -, Vandlikova 4, Hermannova -.

Igor Skocovski szövetségi kapitány: "Nagyon pozitívan sikerült az első mérkőzésünk az ORV-n. Úgy gondolom, hogy a lányok maximálisan koncentrálva kezdték a meccset. Annak ellenére, hogy csak 3 edzésünk volt a torna előtt a megbeszélt feladatokat pontosan hajtották végre, így már az első negyedben nagy különbségre tettünk szert. A második negyedben már volt egy-két hiba, amiből kiderült számunkra, hogy miken kell még javítani. A második félidőben újra sikeresen és jól játszottak a lányok, ez annak köszönhető, hogy támadásban és védekezésben is igazi csapatként működtek együtt. Szeretném külön megdícsérni Rakita Lilit (21 pont, 5 szerzett labda), Kuncz Petrát (12 pont, 6 lepattanó), Habling Larát (12 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault) és Dúl Terkát (11 pont, 5 szerzett labda). Gratulálok a csapatnak!"