Férfi NB I: Megállította a Körmend a Paksot
27
2018
2018. december 27.  |  23:25
Felőrölte a TF-et a Falco

Három perc alatt 7-0-val kezdett a Falco. A hazaiak agresszív, kemény védekezésével nem tudott mit kezdeni az újonc. Lassú iramban csordogált a meccs, a gyenge színvonalú, pontszegény első negyed után 14-5 volt az állás.

Egymást múlták alul dobószázalékban a felek, a folytatásban így is átlépte a tízet a különbség. A 15. percben, 23-11-nél időt kért Mehmedovic edző. Váradi utolsó másodperces ziccerével 32-16-os állással zárult az első félidő, amely során a TF nem szerzett egy triplát sem.

Alig egy perc telt el a második játékrészből, amikor Reddic zsákolása után elmozdult az egyik palánk. Percekig állt a játék, Okorn is odaküldte fiatal játékosait, hogy segítsenek az Aréna Savaria munkatársának. Meghűlt a vér mindenkiben, amikor a következő akciónál Reddic labdát szerzett, és megindult a gyűrű felé, de szerencsére ezúttal inkább kiosztotta Currynek, aki kintről köszönt be. Pustahvar második tripláját jegyezte (bár a hivatalos jegyzőkönyv szerint csak az elsőt), 40-16 után Clark is megtörte a jeget, ez volt a kék mezesek első hárompontosa. Ettől aztán Beáknak is megjött a „lövőkedve" (40-22). Elkezdte színezni a Falco is, 50-25-nél időt kértek a vendégek. McLane triplájával zárult a harmadik etap (62-36).

Norfleet két hármasával átlépte a harmincat is a különbség. Nem született meglepetés, a Falco szép lassan felőrölte a sereghajtót, és magabiztos győzelmet aratott. A végére a vasiaknál is lehetőséget kaptak a fiatalok - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Serco-TF-BP 91-48 (14-5, 18-11, 30-20, 29-12)

Szombathely, Aréna Savaria,
V.: Benczur T., Török R., Szalai Zs. (Nagy J.)

Falco: Váradi 4, Norfleet 15/9, Bíró 12/6, Pustahvar 5/3, Reddic 10. Csere: Tóth 9, Curry 15/9, Balmazovics 11/9, Hódi 5/3, Kucsora 2, Verasztó 3/3, Körmendi -.

TF: Krnjajski 1, Kozma 2, Clark 20/6, McLane 6/3, Bergstedt 8. Csere: Szobi -, Buzás -, Beák 9/6, Filipovic -, Meleg 2.

Az Albát is legyőzte a DEAC

A Magyar Kupa-indulásért harcoló DEAC a zsinórban öt bajnoki vereséggel álló Alba Fehérvárt fogadta az A-csoport 12. fordulójában.

A hazaiak kezdtek jobban, a debreceni 4-0-s nyitányt Zeno „hűtötte le" egy hármassal. Amigo révén beállt egy ötpontos fórra a Debrecen, majd Manigat triplájával eggyel nőtt is a különbség (13-7). A vendég pontokra rendre volt válasza a házigazdának, így hiába faragott két-három pontot az Alba egy-egy támadással, rendre visszaugrott ötig a differencia. Heath triplája jelentette a fordulópontot, ezt ugyanis egy duplával fejelte meg a következő vendég támadásnál, amivel rögtön egyenlített az Alba (22-22). Az első negyed vége azonban a DEAC-nak sikerült jobban: Heath újabb kettese a szépítésre volt elég, 28-26-ra vezettek ekkor a vendéglátók.

A második negyed elejét azonban az Alba nyomta meg jobban: egyenlített, majd Bullock triplájával és Lóránt kettesével már egynél több kosárnyi volt az előnye. Polyák egy hármassal fújt ébresztőt a hazaiaknak, de Borisov távolija is kellett, hogy ne álljon vissza a megnyugtatónak azért még akkor sem mondható székesfehérvári előny. Egál volt az állás 38-38-nál, majd Borisov hármasával ismét a DEAC vezetett. Innentől ismét kosárváltásba kezdtek a csapatok, aminek másodpercekkel a félidő vége előtt 46-45-ös Alba-vezetés lett az eredménye - Bognár azonban másodpercekkel a dudaszó előtt beszórt egy újabb hármast, így 48-46-ra a hazaiak vezettek a félidőben.

Borisov növelte a különbséget egy kettessel, de gyorsan visszajött az Alba, majd Freeman és Ivosev triplacsatája következett (53-54). Freeman révén került megint előnybe az Alba, de Bognár újfent nagyon fontos pillanatban célzott jól - 55-58-nál előbb elsüllyesztett egy hármast, majd egy zsákolással sorozatban öt pontot jegyzett. Ez megfogta az Albát, amely a hajrára kissé szétesett: 66-60-nál fordultak az utolsó tíz percre a felek.

Bognár kettesével nyolc lett közte, majd Ivosev „gól jó plusz büntetője" már-már az Alba sorsát vetítette előre. Keller tett helyre egy hármast, és ennyi: hosszú percekig „bedeszkázták" a hazai gyűrűt, majd Dugat triplával törte meg a kosárcsendet. Borisov is távolról talált be, három pontját pedig pillanatokon belül egy dupla is követte (79-64), ami megpecsételte az Alba sorsát: a DEAC kihasználta a pocsék formában lévő ellenfél megingásait, és végül 91-78-as különbséggel húzta be a mérkőzést - írta a BB1.hu.

DEAC - Alba Fehérvár 91-78 (28-26, 20-20, 18-14, 25-18)

Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,
V.: Györffy P. A., Söjtöry T., Lengyel Á. (Bernáth A.)

DEAC: DUGAT 10/6, Manigat 7/3, BORISOV 21/9, IVOSEV 15/6, Amigo 12. Csere: BOGNÁR 19/9, Omenaka 4, Polyák 3/3.

Alba: Cartwright 12, Zeno 7/3, Freeman 13/6, LÓRÁNT P. 17/3, HEATH 17/3. Csere: Bullock 8/6, Keller I. 3/3, Tóth P. 1, Filipovity -.

Megállította a Körmend a Paksot

A második helyezett Egis Körmend a megtáltosodó, zsinórban három győzelmet jegyző Atomerőmű SE-t látta vendégül csütörtök este.

Delasé lett az első kosár, Faust büntetőkből egyenlített, majd Price triplájával jutott először lélegzetvételnyi előnyhöz a Körmend (9-4). Kovács hármasával kapaszkodott az ASE, de Price ismét „bevert" egyet távolról, hétre ugrott a körmendi fór. Itt mintha kissé megtorpantak volna a hazaiak: olyannyira, hogy Ruják triplájával már a Paks vezetett (23-25). A Körmend azonban rendezte sorait, és egy 6-0-s futással zárta le az első tíz percet (29-25).

Folytatódott a vasi menet: az iménti 6-0-t egy 7-0-s etap követte, 11-re nőtt a differencia. Meghatározó szakasza volt ez a találkozónak: az ASE ugyan ezúttal is visszakapaszkodott, de a vendégek megingását azonnal megbüntette a Körmend, amely a félidő végére visszatornázta 10 fölé a különbséget: 53-41-nél mentek pihenőre a felek.

Ferencz triplája adta meg az alaphangot a második félidőre, de erre egy 7-0-s paksi válasz érkezett. A vendéglátókra azonban ráijeszteni tudott csak az ellenfél: állandósult a 10 pontos különbség a folytatásban. Sőt, egy fokozattal feljebb kapcsolt a Körmend, ennek köszönhetően a harmadik negyed végéhez közeledve már a 15 pontos fórért támadtak Ferenczék. Azonban a Paks is újított, és Faust hármasa máris 10-en belülre hozta a vendégeket - a negyed vége is a Paksé lett: 72-68 után megremegtek a körmendi kezek, de végül három hazai pont következett, így 75-68-ról követezett az utolsó etap.

Ruják nyitott egy távolival, jelezve, hogy nagyon nem lefutott még a meccs. Két és fél perc elteltével Bradford pillanatai következtek, aki előbb két büntetőt értékesített, majd egy triplával kilencre duzzasztotta az addig el-elolvadni látszó hazai előnyt (82-73). Újabb Bradford-büntetővel lett újra 10 közte, majd Hammonds is betalált, az említett határ fölé növelve a hazai fórt. Ezt már nem bírta el a Faust-vezette vendég együttes: a Körmend 93-84 arányban bizonyult jobbnak - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Atomerőmű SE 93-84 (29-25, 24-16, 22-27, 18-16)

Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Papp P., Tözsér D., Farkas G. (Forrai S)

Körmend: Thames 8, Ferencz 9/3, PRICE 19/9, Hammonds 19/6, DELAS 13/3. Csere: Bradford 14/3, Csorvási 11, Kiss M. -, Oroszi -.

ASE: Kovács Á. 5/3, Ruják 14/12, FAUST 28/6, Eilingsfeld 4, Trajkovski 5/3. Csere: JEVTOVICS 20, Evans 8/6, Horváth K. -, Medve M. -.

Kipontozódott: Price, illetve Faust.

Újra megérezte a győzelem ízét a Szedeák

A forduló előtt zsinórban hat vereséget számláló Naturtex-SZTE-Szedeák fogadta az előző két meccsét sikerrel záró Sopron KC-t.

Egy perc után Warner volt először eredményes közelről, majd a kispadon kezdő, de nyolcvan másodperc után máris a Goldring helyére pályára lépő Sulovic egyenlített büntetőkből. A Sopron kezdte jobban a találkozót, ezt követően Gordon is megszerezte első pontjait, majd egy percen belül Takács két triplát is szórt (4-10). A Szedeák a nyolcadik perc elején, Vágvölgyi közelije után érte utol a vendégeket (19-19), majd Takács ismét elsüllyesztett egy trojkát, amire Green válaszolt rögtön, szintén távolról. A Sopron végül egy ponttal nyerte az első felvonást.

A második etapban már az elejétől dominált a Szedeák, amely 9-2-es sorozattal nyitott (34-28), ehhez Kerpel-Fronius öt pontot járult hozzá. A hazaiak tartották az előnyüket, sőt a hatodik perc végén Vágvölgyi blokkja után Green sikeres középtávolijával kilencre hízott a különbség (42-33), időt is kért Sabali Balázs. A rövid megbeszélésnek volt is eredménye, 6-0-s sorozattal visszajött mínusz háromra a Sopron (42-39), de a félidőre újfent kilencet tett közé a Szeged a hibátlan büntetőzésnek köszönhetően.

Gordon büntetői és Warner középtávolijával indult a második félidő, majd Juhos triplája jelentette a Szeged első pontjait. 53-47 után ismét a hazaiak percei következtek, 8-0-s rohammal kialakult az addigi legnagyobb különbség (61-47) a negyedik perc kezdetére. A Sopron azonban összeszedte magát, és ezután a vendégek produkáltak 8-0-t Warner vezérletével (61-55). A hazai oldalon azonban Green és Sulovic tarthatatlan volt, így nekik köszönhetően tizenegypontos hazai előnnyel kezdődhetett az utolsó felvonás, amit ugyan megnyert a Sopron, ám a hajrát nem tudta nyílttá és izgalmassá tenni. A Szeged az etap nagy részében tartotta a hét-, nyolc-, kilencpontos különbséget, a legközelebb a hetedik perc végén férkőzött a Sopron, ekkor Gilbert közelije után 85-81 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percre azonban 89-81-nél fordultak a csapatok, a büntetőzések pedig a hazaiak malmára hajtotta a vizet, így nem forgott veszélyben a Szedeák győzelme - írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 96-89 (25-26, 25-15, 23-21, 23-27)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Győrfy R. (dr. Gincsai J.)

Szeged: Boltics 9, Goldring -, Vágvölgyi 15/6, Green 26/12, Juhos 9/3. Csere: Sulovics 24, Kerpel-Fronius G. 9/3, Bonifer -, Révész 4.

Sopron: Warner 21/6, Lemar 10, Takács 9/9, Gilbert 20/3, Gordon 14. Csere: Molnár 3/3, Wiggins 12, Supola -.

Nem volt könnyű dolga a Szolnoknak a Jászberény ellen

Esélyeshez méltó magabiztossággal kezdte a mérkőzést az Olaj. Vojvoda és Rowsey vezérletével, alaposan állva hagyták a sérült Pantelicset nélkülöző vendégeket.

A 23-7-es első negyed után azonban a Jászberény elkezdte elhinni, hogy lehet esélye a bajnok otthonában. Pitts és Alekszandrov elkapta a fonalat. Előbb 17-14-re megnyerték a második etapot, majd a nagyszünet után hat pontra is feljöttek.

A Szolnoki Olajba azonban "megérkezett" Andric, aki gyorsan termelt nyolc pontot, és ismét 10 fölé nőtt a különbség. A JKSE azonban nem asszisztálni érkezett ezen a szombat estén. A jól dobó Alekszandrov gyorsan hat pontra hozta fel az övéit, majd Pitts triplája után, hat perccel a vége előtt, mindössze 3 pont volt közte.

Elképesztő izgalmakat hozott a mérkőzés vége. Az Olajnak sikerült ismét meglógnia, de Nikola Lazics időkérése után 64-63-ra feljöttek a vendégek. Három perc volt hátra ekkor a mérkőzésből.

Milosevics és Benke gyors kosara után újabb berényi időkérés következett, de egy újabb Alekszandrov tripla ellenére, már nem volt visszaút. Az Olaj, ha nehezen is, de megnyerte a mérkőzést - írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - JP Auto-Jászberényi KSE 76-71 (23-7, 14-17¸ 15-17,24-30)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Pálla Z., Boros T., Hervay T. (Bodrogváry I.)

Szolnok: Vojvoda 20/6, Kovács 6, Benke 7, Milosevics 11, Tóth 6. Csere: Rowsey 12/12, Csák -, Andric 12, Kovács 6, Tóth 6.

JKSE: Pitts 19/15, Rakics 5/3, Coleman 12, Alekszandrov 18/12, Cseh 8. Csere: Czirbus 4, Kerpel-Fronius -, Brbaklics 4.

Egy pont döntött a Kaposvár-Kecskeméten

A hazaiaknál Luka Markovics kezdett a hármas poszton. Felváltva estek a kosarak az első percekben nagyobb előnyt egyik alakulat sem tudott kiharcolni. A negyedik percben Markovics ügyes labdalopása után Wittmann visszarántotta a kaposvári játékost, így nem maradhatott el a megítélt szándékos szabálytalanság sem. A hazaiak nem tudták kellőképp megszűrni a kecskeméti akciókat, igaz a somogyi támadások is rendre újabb pontokkal zárultak. A negyed végén két ponttal álltak jobban a somogyiak.

A folytatásban Johnson lendítette tovább a kaposváriakat, majd Wittmann szerzett háttal a gyűrűnek bravúros találatot. Johnson nagyon elkapta a fonalat, újabb triplája után Forray edző már időt kért. Halász 2+1-es akciója után lett 36-26 az állás, de Molnár Márton ziccereivel lőtávolban maradt a Kecskemét. Javított védekezésén az alföldi alakulat, amely Karahodzics zsákolásával 44-41-ig zárkózott fel, majd a félidő vége előtt ki is egyenlített. A nagyszünet után mindkét alakulat triplával kezdett, a kaposváriaknak pedig hamar gyűltek a csapathibák.

Wittmann jól mozgatta a kecskemétieket és a pontszerzésből is kivette a részét. Ubilla hármasa és Johnson pontjai kellettek az újabb kaposvári előnyhöz. A záró szakasz előtt Dramicsanyin hozta vissza az alföldi reményeket 59-56-nál, Markovicsot pedig negyedik hibája miatt le kellett cserélni. A negyedik negyed elején Djeraszimovics egyenlített 67-67-nél, a Green pedig technikaival kipontozódott. A parázs hangulatú végjátékban a reklamáló Fekete Ádám edző is technikait kapott, Dimics pedig triplával 74-74-re egyenlített. A legjobbkor jöttek Markovics újabb pontjai, de Karahodzsics már az ellenfelet juttatta vezetéshez. Djeraszimovics büntetője után Ubilla tripla kísérlete kimaradt, Johnson két büntetője pedig kevés volt a győzelemhez - írja a delfinek.hu.

Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt 78-79 (23-21, 21-23, 21-16, 13-19)

Kaposvári KK: Ubilla 19/6, Johnson 24/6, Markovics 12, Hendlein 10, Spica 10. Csere: Baki -, Halász 3.

KTE: Wittmann 20/12, Green 19/15, Djeraszimovics 10, Dramicsanin 10/6, Karahodzsics 13. Csere: Molnár 4, Dimics 3/3.