Női Amatőr Bajnokság: TF, Csata - Kéz a kézben veretlenül
26
2018
2018. december 26.  |  10:10
Fölényes idegenbeli győzelemmel őrizte meg veretlenségét a két éllovas, a Csata és a TFSE a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában - érdekesnek ígérkezik a két együttes január 6-i csúcsrangadója. A zöld csoportban a nagyot lépett előre a Tata, amely két értékes idegenbeli sikerrel zárta az évet, a MAFC pedig meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott az MTK fiataljainak otthonában.

Dávid Kornél KA - Csata DSE 46-96

Mivel hazai részről Ehmann Dalmának (16 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) nem igazán akadt érdemi segítője a pontszerzésben, a fehérvári fiatalok csupán az első percekben tudták tartani a lépést a veretlen Csatával. A fővárosiak minden negyedet megnyerve, Mányoky Réka (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Boros Júlia (17/3 pont, 3 szerzett labda), Angyal Barbara (15/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Dénes Anna (11/3 pont, 3 lepattanó) és Várszegi Réka (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével fölényes, kerek 50 pont különbségű győzelmet arattak.

Vasas Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 55-36

Mindkét együttes - nyilván első csapata hétvégi, egymás elleni bajnokiját szem előtt tartva - erősen tartalékosan lépett pályára. A küzdelmes, fordulatos első félidő után még 8 ponttal a Molnár Zsófia (9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Nagyi Tímea (8 pont - 10 mezőnykísérlet) duó vezette BEAC állt jobban. A második félidő azonban egyértelmű Vasas fölényt hozott, a hazaiak a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Budácsik Dorottya (20 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Madár Kata (8 pont, 3 lepattanó) és a nyáron éppen a BEAC-tól a Vasashoz igazoló Hizsnyik Dóra (8 pont, 3 eladott labda) vezérletével végül biztosan győztek.

DEAC DSI - Kecskeméti KC 66-59

Bár csak egyetlen - a második - negyedet nyertek meg a hazaiak, de a 26-13-ra "behúzott" szakasz elég volt a Földvári Andrea (21/3 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda)-Göttlinger Anna (13/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó)-Gál Annamária (13 pont, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) trió vezette, a lepattanózást 60-37-re megnyerő debreceni együttesnek a diadalhoz az elsősorban a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Kurtz Kamilla (22/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), valamint Schlégl Odett (9-9 pont és lepattanó) találataira építő kecskeméti lányok ellen.

Ajka - Nyíregyházi Kosársuli 86-65

Pap Regina (23/3 pont, 10 lepattanó), Kalocsai Dorina (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Kulcsár Bianka (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet) és Lendér Lilla (9 pont, 7 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően az első három negyedben egyértelmű fölényben játszó Ajka biztosan verte a veresége mértékén a záró etapban Fekete Dóra (15 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Karakó Dorina (14 pont, 7 lepattanó) és Farkas Patrícia (12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével valamit "kozmetikázó", legjobbját, Farkasinszki Orsolyát nélkülöző nyíregyházi együttest.

PEAC-Pécs-Pingvinek - TFSE 66-99

A Hepp-kupa négyesdöntőjébe jutó két együttes összecsapásán a Habling Lara (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Szűcs Luca (13/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Pucz Eszter (12 pont, 3 eladott labda)-Varga Eszter (10 pont, 6 eladott labda) kvartett tagjainak ponterősségére építő hazaiak az első negyedben még tartották a lépést a veretlen fővárosiakkal. A második negyedtől már egyértelműen a TF akarata érvényesült, amely elsősorban Karlócai Julianna (18/12 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Németh Alma (18 pont), Miháczi Diána (14 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Orosz Zsófia (13/6 pont, 4 lepattanó) és Arin Agic (12/6 pont) hatékony játéka révén fölényben játszott, s végül egyetlen ponttal elmaradva a 100-tól magabiztos győzelmet aratott.

Tatabányai KC - BKG DSE Szigetszentmiklós 52-60

A 18-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint elsősorban Gundel-Takács Anna (15/3 pont, 7 lepattanó), Katona Bianka (12/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Lakatos Dóra (11/9 pont) és Shirian Fatime (11 pont, 8 lepattanó) hatékony játékának köszönhetően Tatabányán tudott nyerni a BKG. A szünetben még 2 ponttal vezető hazai együttesből elsősorban Szamosi Rita (14/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), az éppen a szigetszentmiklósiaktól Tatabányára igazoló Doktor Anna (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Horváth Szilvia (11 pont, 8 lepattanó) dicsérhető leginkább. A vendégek egyébként igen-igen gyenge (3/18, 16,67%) büntetőzésükkel eléggé megnehezítették a saját dolgukat, igaz ezt ellensúlyozták a - főleg idegenben - kiváló, 50% fölötti (7/13, 53,84%) triplázásukkal.

Kiss Lenke KA - Tatai SE 66-75

Az első három negyed szoros, kiegyenlített játékot hozott, 30 perc után Mészáros Anna (19/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz), valamint Nagy Andrea (12 pont, 17 lepattanó) ponterőssége jóvoltából 2 ponttal a hazai együttes vezetett, amelyben Lajkó Dóra (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó) 1 ponttal maradt el a dupla-duplától. A záró etap, azon belül is a hajrá egyértelműen a vendégeké volt, akik a Gusztafik Lilla (23/3 pont, 12 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Orsós-Bogdán Lívia (19/9 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz)-Chroméj Hajlnalka (17/3 pont, 7-7 szerzett és eladott labda)-Kuller Violetta (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) kvartett tagjainak eredményes, hatékony játéka révén, az utolsó 4 percet 10-2-re nyerve a maguk javára fordították az összecsapást.

Sportdarázs - Szolnoki MÁV SE 49-36

Az első félidőben 11 ponton tartva ellenfelét győzött biztosan a Bakó Patrícia (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó)-Szeli Kitti (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Dömötör Petra (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet) trió vezette soproni csapat. A szolnokiak szünet után Baczuk Virág (13 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Munkácsi Enikő (12 pont, 7 lepattanó) vezérletével ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert nem tudták megakadályozni - elsősorban 22 eladott labdájuk miatt, miközben a soproniak csak 4 alkalommal adták el a játékszert.

MTK-Budapest II - MAFC 47-66

A két csapat helyezése alapján meglepő, ám minden negyedet megnyerve teljesen megérdemelt győzelmet aratott a MAFC az MTK fiataljainak otthonában. A Tarnai Kata (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó)-Horváth Anna (11 pont, 8 lepattanó) kettős vezette vendég együttes csapatként sokkal jobban működött, mint a hazai társaság. A MAFC játékosai kétszer annyi labdát (6, illetve 12) szereztek, s csaknem háromszor annyi gólpasszt (5, illetve 13) "kézbesítettek" egymásnak, mint az MTK ezúttal gyenge napot kifogó fiataljai - akik közül egyedül Schirohy Szonja (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

ZTE NKK II - Tatai SE 47-71

Az alsóháztól "menekülő" vendég tatai társulat főként Kuller V. (15/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Chroméj H. (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) és Gusztafik L. (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) eredményessége révén a szünetig 21 pontos előnyt szerezve már az első félidőben eldöntötte a találkozót a maga javára. Térfélcsere után a hazaiak elsősorban Böcskei Réka (14/6 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda) és Hersics Adrienn (10 pont, 8 lepattanó) jóvoltából ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a lepattanóharcot 51-39-re megnyerő Tata biztos győzelmét nem tudták megakadályozni.