Férfi NB I A: Megszerezte első győzelmét a TF
23
Dec
2018
2018. december 23.  |  00:10
Két gyenge formában lévő csapat találkozott egymással a fővárosban: a sereghajtó újonc tíz, az utolsó előtti Szeged öt vereséggel a háta mögött várta az alsóházi rangadót.

Pontszegény meccsen, ahogy arra számítani lehetett, inkább a küzdés és a védekezés dominált. Mindkét csapat pocsékul célzott távolról (1/12, illetve 4/28).

A játék összképe alapján teljesen megérdemelten szerezte meg történelmi első sikerét a TF, amely végig kezében tartotta az irányítást. Merim Mehmedovic együttesében mindössze négy játékos dobott pontot, de ez is elég volt a sikerhez – írta a BB1.hu.

Serco-TF-BP – Naturtex-SZTE-Szedeák 60–57 (14–11, 13–8, 19–16, 14–22)

Budapest, Ludovika Aréna,
V.: Földházi T., dr. Mészáros B., Nagy V. (Gorka Sz.)

TF: Krnjajski -, Buzás -, Clark 23/3, McLane 14, Bergstedt 19. Csere: Szobi 4, Filipovic -, Kozma -, Beák -.

Szeged: Boltics 13, Ponjavics 15/6, Green 12/6, Juhos 4, Sulovics 6. Csere: Vágvölgyi 7, Révész -, Kerpel-Fronius -.

Megremegett az utolsó negyedben, de nyert a Körmend Kaposváron

Nagyon magabiztosan kezdett a Körmend Kaposváron. Sokáig úgy tűnt, hogy a vártnál is simábban nyeri meg a mérkőzést.

Már az első negyedben hét pontos előnyt szedtek össze Ferenczék. Támadásban és védekezésben is jobbak voltak. A Kaposvár a második negyedben, és a harmadik negyed közepén tett egy erőtlen kísérletet, hogy visszatérjen a meccsbe, de a vasiaknak mindig volt válaszuk, így az utolsó negyed, úgy tűnt, csak formalitás lesz.

A húsz pontos előny birtokában azonban bealudt a Körmend, és a zárórészt egy 19-3-as rohammal kezdték a hazaiak. A piros-feketék szemmel láthatóan megszeppentek, hibát-hibára halmoztak. Tanácstalanul asszisztáltak ahhoz, hogy egyre közelebb, és közelebb férkőzik az ellenfél.

A kínos "gólcsendet" csak a 35. percben tudták megtörni, akkor ismét hét volt közte, a Kaposvár azonnal időt kért.

75-80 volt az eredményjelzőn, amikor Price dobott egy triplát, ami végül fordulópontnak bizonyult. Az utolsó negyedbeli rövidzárlat ellenére győzött a Körmend – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Egis Körmend 87-92(14-21, 23-27, 15-24, 35-20)

Kaposvári Városi Sportcsarnok,
V: Benczur T., Pálla Z., Győrfy R.

KKK: Ubilla 22/3, Johnson 13/3, Baki 8/6, Hendlein 15, Spica 12. Csere: Markovics 10, Halász 2,Lilov 5/3, Hock -.

Körmend: McNeail 9/3, Price 23/9, Bradford 23/9, Hammonds 10/3, Delas 9. Csere: Ferencz 9/9, Csorvási 7, Németh 2.

A Pécs sem tudta megállítani a Paksot

Továbbra is veretlen az edzőváltás óta a Paks, amely ezúttal a Pécset győzte le hazai pályán, magabiztosan.

Jó hangulatban, sok néző előtt kezdődött a derbi. Az ASE ott folytatta, ahol Fehérváron abbahagyta, remek csapatjátéknak köszönhetően 26-15-re megnyerte a ponterős első negyedet. Jevtoviccsal a pécsiek sem bírtak, a PVSK továbbra sem találta a ritmust, 37-21-nél időt kért Csirke Ferenc. Kicsit közelebb jöttek ugyan a vendégek, de a félidőben így is 46-37 volt az állás.

A lényeg a folytatásban sem változott, a tolnaiak uralták a meccset, a Pécs pedig csak futott az eredmény után. A különbség viszont egyre inkább csökkent. Visszajött a meccsbe a Vasút, de fordítani nem tudott. 63-57-ről indult a záró felvonás.

Eilingsfeld remekelt, az ASE pedig visszaverte a rohamokat. Az utolsó etapban már nem volt reális esélye a Pécsnek – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Pécsi VSK-Veolia 84–75 (26–15, 20–22, 17–20, 21–18)

Paks, ASE Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Török R., Pozsonyi L. (dr. Valovics I.)

ASE: Kovács 7/3, Evans 24/18, Faust 7/3, Eilingsfeld 20/9, Trajkovski 12. Csere: Jevtovics 8, Medve 2, Ruják 4, Horváth -.

PVSK: Pongó 6/3, Taylor 23/3, Csirics 7/3, Budmir 13/6, Kesar 13. Csere: Horti 8, Simon -, Antóni 5/3, Demeter -.

Esélye sem volt a DEAC-nak Sopronban

A mérkőzés elejétől kezdve csak statiszta szerep jutott a gyenge napot kifogó DEAC-nak Sopronban.

A 24-12-es, a mérkőzés alaphangját megadó első negyed után szorosabb negyedek következtek, de a játékban nem volt benne a vendégsiker lehetősége.

Warner 31 és Lemar 23 pontjával, a másik oldalon csak a 21 pontos Ivosev tudta tartani a lépést.

A Sopron győzelmével életben tartotta felsőházi reményeit, és nagy lépést tett, hogy ott legyen a Magyar Kupa nyolcas döntőjében – írta a BB1.hu.

Sopron KC - DEAC 102-85 (24-12,20-20, 30-28, 28-25)