Női NB I: A Győrnek sikerült jobban az évzáró
23
2018
2018. december 23.  |  00:00
Idei utolsó mérkőzését játszotta a Győr is és a PINKK is. Előbbinek sikerült jobban a búcsú, miután - a sérült Nagy Dóra nélkül is - a papírformának megfelelően, tizennégy ponttal legyőzte baranyai ellenfelét.

A döntő az első negyed volt, ahol egyértelmű fölényben játszott Milos Pavlovics együttese. A félidőben 42-28 volt az állás. A szünet után már állandósult a különbség, nem volt esélye a PINKK-nek a felzárkózásra.

Czankék zsinórban negyedik bajnoki sikerüket aratták, és pozitív mérleggel vághatnak neki a januárnak.

A mérkőzés előtt egyébként a hazaiak köszöntötték a születésnapos Biczó Laurát – írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - PINKK Pécsi 424 77-63 (28-13, 14-15, 18-19, 17-16)

Győr, 100 néző
V.: Minár, Goda, Horváth Cs.

Győr: Czank 3/3, Raksányi 2, Török Á. 3/3, Spanou 11/3, Gray 14. Csere: VARGA ZS. 10, BROWN 24/6, KRNJIC 10, Baffy -, Szabó P. -, Biczó -, Szirony -.

PINKK: SZÜCS R. 15/6, Sánta 5/3, Dzankics 12/3, Jáhni 3, PODRUG 14. Csere: Markovics 2, Szücs L. 2, Zsilinszky 10.

Könnyedén verte a PEAC a Csatát

Két rivális találkozott egymással, a szezont remekül kezdő újonc egy sima győri vereség után szeretett volna javítani. Nem sikerült, mert a pécsiek ma ellenállhatatlanul játszottak, remek első félidejükkel megalapozták tizenhat pontos sikerüket.

Meszlényi Róbert együttese magabiztosan, ponterősen kosárlabdázott, ezzel hetedik győzelmét aratta a szezonban. A Csata hat győzelemmel és öt vereséggel fejezte be a 2018-as évet – írta a BB1.hu.

PEAC-PÉCS – NKE CSATA 88-72 (27-24, 21-11, 17-14, 23-23)

Pécs, 400 néző
V.: Ádám, Hervay, Nyilas

PEAC-PÉCS: Vanloo 20/15, Wentzel 14/3, Gémes-Sarok 5/3, Tetemondova 11/3, Imovbioh 20. Csere: Ruják 10, Tenyér -, Barnai 8, Varga -.

NKE Csata: Horváth 15/9, Lelik 10/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Austria 10, Lang 21/3. Csere: Radócz 4, Angyal 2, Mányoky 2, Pálinkás -, Solymosi 2.

A BEAC legyőzte a Vasast

A Vasas kezdte jobban a fővárosi rangadót, de a két csapat fej-fej mellett haladt az első félidőben (33-31). A nagyszünetet követően aztán Jacinta Beckley vezérletével rákapcsolt a BEAC, felgyorsította a játékát, és tíz pont fölötti előnyre tett szert. Ezt már nem tudta ledolgozni a hazai csapat.

Ezzel mindkét csapat három győzelemmel és nyolc vereséggel zárta az évet – írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia – ELTE BEAC Újbuda 60-72 (19–14, 14–17, 13–27, 14–14)