Férfi NB I/B: Az elmúlt hét nyertesei: Nyíregyháza, Újpest
17
2018
2018. december 17.  |  16:10
Az egriektől hazai pályán meglepő vereséget szenvedő győrieket leszámítva sem a piros, sem pedig a zöld csoportban nem botlottak az élcsapatok a férfi másodosztályban. Előbbiben a Veszprém a Vasas, az Oroszlány pedig a Budafok otthonában tudott nyerni, míg a MAFC   átrohant a Bonyhádon. A zöld csoportban a Vásárhelyi Kosársuli megállította a debreceni fiatalok menetelését, a Baja pedig remek mérkőzésen verte a Salgótarjánt. A piros csoportban a Nyíregyháza, a zöldben pedig az Újpest nyerte meg mindkét találkozóját a múlt héten.

Piros csoport:

Nyíregyháza Blue Sharks - Omnia Pub&Food Békés 101-53

A második negyedet leszámítva a Boinitzer Dávidot nélkülöző Békés nagyon alárendelt szerepet játszott. A viharsarkiak kulcsemberei gyenge napot fogtak ki, egyedül a hibátlan mezőnymutatóval kirukkoló Farkas Gergő 12/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla - 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé a vendégektől, így a Nyíregyháza Czura Attila (17/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Fazekas Csaba (17/6 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz), Bazsó Brúnó (13/9 pont, 3 lepattanó, Bus Iván (13/3 pont, 6 lepattanó, 13 gólpassz) és Kayel Locke (12/3 pont) vezérletével könnyed, közel 50 pont különbségű győzelmet aratott.

Bp. Honvéd - MTK Törökbálint 64-58

A 19-8-ra megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Horváth Ákos (20/12 pont), Mucza Tamás (12/3 pont, 3 gólpassz), Stefán Dávid (12 pont, 5 lepattanó) és Valerio Vincent (10/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményességének köszönhetően győzött a szorosnak tűnő végeredmény ellenére biztosan a Honvéd. A vendégek - akiktől igazán csak Jakab Péter (21/3 pont, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) és Nagy Szabolcs (19/12 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) jelentett veszélyt a Honvéd kosarára - az utolsó 8 percben egy 7-0-lal kerültek 10 ponton belülre.

Budafok - OSE Lions 70-81

A 4. perc elején 14-2-re vezetett az Oroszlány. A mérkőzés ettől kezdve amolyan üldözőversennyé alakult, A nyitó etap végén 3 pontra felzárkózott a Varga Dániel (16 pont, 10 lepattanó)-Tursics Krisztián (16/6 pont, 6 gólpassz)-Horváth Márton (15/3 pont, 7 lepattanó)-Puszta Dávid (14/9 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) kvartett vezette hazai gárda. A szakasz közepén 10-zel újra ellépett az elsősorban Remy Christianson (20 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Mohácsi Máté (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Illés Máté (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 6 eladott labda, 7 gólpassz) találatira építő OSE. A folytatásban is többször feljött a Budafok, de a kritikus pillanatokban a vendégek rendre újítani tudtak, a 4. negyedben volt már, hogy 16 ponttal is vezettek, s végül biztosan győztek.

Vasas Akadémia - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 72-84

Három negyedet is csupán 2-2, egyet - a másodikat - pedig 6 ponttal megnyerve, a Madár András (19/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Szabó Péter (17/3 pont, 3 gólpassz)-Völgyi Marcell (14 pont, 9 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda, 4 gólpassz)-Körtélyesi Gergely (13 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) kvartett vezetésével az előző évad döntősének otthonában is megőrizte veretlenségét a Veszprém. Döntő volt a nyáron éppen a Vasastól Veszprémbe igazoló Völgyi hatékony játéka. Hazai részről  Moravcsik Áron (16/9 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Sólyom Botond (14/6 pont, 3 lepattanó), Andrássy Géza (13 pont, 7 lepattanó), Kovács Bálint (12 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Boros Márk (10 pont, 5 lepattanó) próbálta leginkább megnehezíteni az éllovas dolgát - inkább kevesebb, mint több sikerrel.

MAFC - Knipl Kft. Bonyhád 125-58

Igen egyoldalú mérkőzésen az irányítást végig kézben tartó MAFC-ból nem kevesebb, mint 8 játékos - Csapai Péter (25/18 pont), Eric Washington (19/9 pont, 6 szerzett labda, 8 gólpassz), Katona Bence (15/9 pont - 2/2 dupla és büntető, 3/3 tripla), Bordács Soma (14 pont, 5 lepattanó), Garamvölgyi Ákos (12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Lakosa Zsolt (11/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Lakits András (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Misek Levente (10 pont, 3 lepattanó) - ért el legalább 10 pontot, igazi csapatként aratott nagy különbségű sikert Hencsey Tamás együttese. Az alárendelt szerepet játszó vendégektől leginkább Baki Sándor (11/3 pont, 8 lepattanó) dicsérhető. Somogyfoki Péter 10/6 pontig és 4 gólpasszig jutott, de nála a 13 eladott labda azért sokat ront az összképen.

Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC-Miskolc 75-52

Hiába Lippai Szabolcs (22 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) személyében a légiósa nélkül felálló vendég MEAFC a mezőny legeredményesebb játékosát, rajta kívül egyedül Tóth Bence (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló" hazaiak Tóth Gergely (18 pont, 9 lepattanó), Bazsó Brúnó (12/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Czura Attila (11/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével minden negyedet megnyerve biztosan győztek.

Omnia Pub&Food Békés - PVSK Kronosz 76-70

Az alsóházi rangadón mindkét csapatból hiányzott 1-1 kulcsjátékos Boinitzer Dávid illetve Demeter Attila személyében. Ha egyszer-egyszer át is vették a vezetést az Olasz Ádám (19 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Veljko Dragasevic (12/6 pont, 3 eladott labda) kettős vezette  pécsi fiatalok, de a 3. negyed közepéig inkább az elsősorban Danijel Krsztics (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Koma Dániel (17 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), a tripla-dupla közelében teljesítő Kertész Dániel (13/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) és Nagy Balázs (13/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére építő hazai gárdánál volt az előny. Ekkor egy 8-0-lal fordított a Kronosz, de a negyed egy 7-0-s békési rohammal, s 3 pontos hazai vezetéssel zárult. A záró etapban is szoros volt a meccs, a 37. percben Dragasevic triplájával 1 pontra feljött a pécsi csapat, de Nagy Balázs 6 elrontott triplakísérlet után hetedikre, csapata számára a legjobbkor úgy fél perccel a befejezés előtt betalált távolról, s ezzel bebiztosította csapata győzelmét, így ha nehezen is, de egyről a kettőre jutottak a viharsarkiak a győzelmek számát tekintve.

BKG Príma SE - Nagykőrösi Sólymok 82-69

Kaluha Csaba illetve Fulvio Candido személyében mindkét csapat nélkülözte egy-egy fontos játékosát, ráadásul a BKG légiósa, Seth Berger a 7. percben bokasérülést szenvedett, Ez azonban nem akadályozta meg a hazaiakat abban, hogy a Tanács Attila (20 pont, 5 lepattanó, 2 blokk)-Kovács  Soma (19 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Nagy Botond (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) trió vezetésével a 13. percre 30-15-ös "tenisz előnyt" alakítsanak ki. Ezt követően magukra találtak a Molnár Miklós (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), Mácsai Károly (13/3 pont, 13 lepattanó, és Christopher Viqueira (10/3 pont, 4 lepattanó) vezette vendégek, akik a félidő hajrájában  6 pontra feljöttek. A félidő vége a hazaiaké volt, akik 11 pontos előnnyel térhettek pihenőre. A 3. negyedben állandósult a 10 pont körüli BKG-előny, amely a 4. közepén 20 fölé nőtt. Bár a végén "kozmetikázott" valamit veresége mértékén a Nagykőrös, az esélyesebb szigetszentmiklósi gárda nehézségei ellenére is biztosan győzött.

Zöld csoport:

Concordia MOTAX KC Pápa - Újpest MT 75-93

Minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 1, akadt, amelyet 10 ponttal - Jovan Durasevics (26/9 pont, 9 lepattanó), Franczva Ádám (16 pont), Széphekyi Tamás (11/3 pont, 4 lepattanó), Vida Zoltán (12/6 pont), Surmann Gábor (11/3 pont, 3 lepattanó) és Surmann Péter (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) vezérletével az Újpest nyerni tudott a Sonyák Béla (24/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Ryan Cook (22 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz)-Horváth Attila (14/9 pont, 3 lepattanó) trió vezette pápai együttes otthonában.

Agrofeed Széchenyi Egyetem - EKE Eger KOK 84-94

A nyitó, s különösen a záró 10 percben - ez utóbbit egy 14-2-es bő 4 perccel kezdve - dominálva az igen jó dobóformát kifogó Máté Balázs (29/21 pont - 7/10 tripla - 7 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Mészáros Bence (24/9 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Varga Imre (23 pont, 18 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) eredményes és hatékony játékára építve az egriek értékes győzelmet arattak. Hazai részről a Rátvay fivérek, Tamás (20/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Balázs (19 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) mellé érdemben senki nem tudott felnőni pontszerzésben, senki más nem jutott 10 pont fölé. Az egriek - főleg, ha azt nézzük, hogy idegenben játszottak - kitűnően (14/30, 46.66% dobták a triplákat, s ennek jelentős szerepe volt a sikerükben, már csak azért is, mert a hazaiak jóval gyengébben (5/24, 20.83 %) céloztak a hárompontos köríven kívülről.

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 94-87

Jakab Péter (30/3 pont, 5 lepattanó) főszerepet játszott abban, hogy jelenlegi csapata legyőzte az előzőt. A színvonalas találkozón nagy dobópárbajban az ex-tarjáni kosarasnak Milos Vukicsevics (18 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Pongó Martin (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) és Ágfalvi Bálint (12/3 pont) személyében hatékony segítői voltak abban, hogy a hazaiak a 3. negyed végére 10 pont fölötti előnyt szereztek. A Salgótarjánnak azonban volt már olyan meccse, melyet hatalmas hajrával fordított a maga javára. Most is megpróbálkozott valami ilyesmivel a Dominik Herendic (27/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Hajdu Márton (19 pont, 6 lepattanó)-Joó Tamás (17/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Piukovics Bálint (16/6 pont) kvartett vezette nógrádi alakulat, a záró etap közepén bemutatott 8-1-es rohammal 6 pontra fel is jött, de ennél közelebb már nem tudott kerülni riválisához.

Óbudai Kaszások - SMAFC 80-51

A hazaiak Takács András (15/9 pont, 9 lepattanó), Farkas Sándor (14/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Meleg Károly (12 pont, 9 lepattanó), Ondima Olivér (11/9 pont, 5 gólpassz) és Jenei Gergő (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével lényegében a 29-8-ra megnyert első negyedben eldöntötték a találkozót a maguk javára. A vendég soproni együttes a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Füzi Róbert (23/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) vezetésével a második félidőt 10-0-lal kezdte, de ő egyrészt nagyon magára hagyták társai a pontszerzésben, másrészt ez a SMAFC-fellángolás csupán 5 percig tartott, így sima hazai siker született.

Vásárhelyi KS - DEAC U23 92-75

Varga Zalán (24/9 pont, 4 lepattanó), Molnár Bence (15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Béres Nándor (12 pont, 3 lepattanó) és Kelemen Balázs (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építve a hazaiak szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve állították meg a remek sorozatban lévő debreceni fiatalokat. A vendégek szünet után ugyan elsősorban Godwin Emenaka (23 pont, 11 lepattanó), Kozák Márton (19/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Tóth Bence (14/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot. de az éllovas Hódmezővásárhely sima győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Újpest MT - Alba Fehérvár 77-64

A 3. negyed hatékony védekezésének, s pontos, eredményes támadójátékának, továbbá elsősorban J. Durasevics (29/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Surmann G. (18/6 pont, 8 lepattanó) eredményességének köszönhetően múlt heti második meccsét is megnyerték az újpestiek. A félidőben még 4 ponttal vezető fehérvári fiatalok közül Takács Martin (19/9 pont), Peringer Balázs (15 pont, 8 lepattanó) és Varga Máté (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) nehezítette meg leginkább az újpestiek dolgát.