15
2018
2018. december 15.  |  21:45
Tartja harmadik helyét a ZTE

Az első kosár a vendégeké volt, de 11-0-val felelt a ZTE. Hiába kért időt Földi edző, Parker tarthatatlan volt a palánk alatt, már 22-6-ra is vezettek a zalaiak. A negyed végére feljebb tudott zárkózni egy kicsit a Vasas.

A folytatásban újra elkezdett nyílni az olló (34-18). A félidőben 43-29 volt az állás.

Hasonlóan indult a második játékrész is, mint az első: Heljic kosarára 13-0-val feleltek a hazaiak. Hamar húsz pont fölé ugrott a differencia, a 28. percben Maltsi triplájával pedig már harminc tátongott a csapatok között (67-37). És még ekkor sem volt vége. 71-37-ről indult a záró felvonás.

A végén már csak a becsületükért küzdöttek a fővárosiak, a ZTE végig uralta a mérkőzést, és magabiztos játékkal zárta a 2018-as évet – írta a BB1.hu.

ZTE NKK – Vasas Akadémia 89-53 (26-14, 17-15, 28-8, 16-14)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 300 néző,
V: Boros T., Vida J., Nagy V. (Gorka Sz.)

ZTE: Koizar 10/3, Pusztai -, Hegedüs-Őri 8, Maltsi 16/9, Parker 23. Csere: Ndiba 9, Horti 19, Gáspár-Szalay 2, Benke 2, Preisinger -.

Vasas: Böröndy 11, Dombai 4, Tóth 8, Varga 6, Heljic 14. Csere: Hizsnyik 3, Vukov 2, Madár -, Boros 2, Szerencsés 1, Altmann 2.

Ellentétes félidők után PEAC-siker a rangadón

Baranyai rangadót rendeztek Kozármislenyben, ahol a hazaiak kezdtek jobban, aktívabban, már kilenc ponttal is vezettek. Hullámzó játék mellett abszolút kiegyenlített volt az első félidő (34-34).

A döntő a harmadik negyed volt, amely után a PEAC végül érvényesítette a papírformát, Imovbioh és Wentzel vezérletével magabiztosan, 80–56-ra győzött az utolsó előtti PINKK vendégeként – írta a BB1.hu.

PINKK-Pécsi 424 – PEAC-Pécs 56–80 (21–19, 13–15, 15–27, 7–19)