Férfi NB I: Legyőzte, és meg is előzte a Paks az Albát
15
2018
2018. december 15.  |  21:20
Pitts vezérletével Szegeden folytatta jó szériáját a JKSE

Közel két hónap elteltével újra hazai közönség előtt lépett pályára a forduló előtt a tizenharmadik helyen álló Naturtex-SZTE-Szedeák, amely zsinórban három győzelmet maga mögött tudó JP Auto-Jászberényi KSE- fogadta.

A hazaiak kezdőötösében kapott helyet a hosszabb sérüléséből felépülő Juhos Levente, aki jól bírta, az első félidőben húsz percet kapott, ez alatt 13 ponttal és 5 lepattanóval segítette a csapatát. Az első negyed Coleman és Sulovic közelijével indult, majd aztán 2-6-nál rálépett a gázra a Szedeák és három perc alatt 12-0-s szériát produkált (14-6), ekkor szerezte meg első pontjait az újonnan igazolt Ponjavics. A vendégek góltalanságát Pitts szakította meg a kettő plusz egyes kosarával, majd Pantelics és Ponjavics is szórt egy triplát. A negyed Pitts közelijével és közte öttel (21-16) ért véget.

Az első etap végén pályára lépő Vágvölgyi parádésan kezdte a második felvonást, három és fél perc alatt háromból három triplát értékesített, míg a másik oldalon Alekszandrov és Pitts vette vállára a JKSE-t, előbbi szintén kilenc ponttal nyitott (32-27). A 16. percben Ponjavic és Sulovic közelijével kilencre növelte a különbséget a hazai csapat, amit majdnem a félidőig meg is tartott, ám Rakic és Pitts végül közelebb hozta a berényieket (43-39).

A hosszú pihenőt követően a JKSE akarata érvényesült, Pitts pedig továbbra is tarthatatlan volt. A vendégek a negyedik perc végén érték utol a szegedieket, ekkor Coleman talált be közelről (48-48), majd két és fél perccel később Coleman büntetőivel vette át a vezetést a JKSE. A harmadik negyed Pitts négy pontjával, így pedig a JKSE négypontos előnyével ért véget.

Pitts és Brbaklic közelijével indult a záró felvonás, a hazaiak első pontjaira közel három percet kellett várni, ekkor Juhos zsákolt (57-63). Hiába a hazaiak erőfeszítése, a JKSE jól tartotta az előnyét és öt pontnál közelebb nem engedte a Szedeákot. Az ötödik percben az addig nagyszerűen játszó Pitts kipontozódott, de ettől sem esett kétségbe a vendég együttes, hol Alekszandrov, hol Coleman fejezte be az akciókat. A hajrában a hazaiaknál Kerpel-Fronius is megszerezte első tripláját, majd büntetőkből is eredményes volt, ám az ő segítségével sem tudta izgalmassá tenni a végét a Szedeák, a JKSE magabiztosan büntetőzött, így győzelmet ünnepelhetett – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - JP Auto-Jászberényi KSE 74-82 (21-16, 22-23, 12-20, 19-23)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Papp P., Farkas G., Balogh Gy. (Bernáth A.)

Szeged: Boltics 7, Wirth 6/6, Ponjavics 11/6, Juhos 17/3, Sulovics 11. Csere: Green 4, Révész -, Vágvölgyi 13/9, Kerpel-Fronius G. 5/3.

JKSE: Pitts 28/6, Rakics 6/3, Coleman 19, Alekszandrov 15/6, Pantelics 9/3. Csere: Brbaklic 5, Cseh -, Kerpel-Fronius B. -.

Kipontozódott: Boltics (39.), Vágvölgyi (40.), illetve Pitts (35.), Pantelics (40.)

Szorongatott helyzetben nyert a Sopron

Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Sopron, amely Brynton Lemar és Takács Norbert extra teljesítményével, ha a vártnál talán nehezebben is, nyögvenyelősen ugyan, de legyőzte a sereghajtó újoncot.

Hiába hozta a már tőle megszokott teljesítményt Donte Clark és játszotta élete meccsét Krnjajski Boris, a Serco-TF-BP tíz forduló után is nyeretlen maradt.

Hullámzó volt a meccs, a kritikus pillanatokban rutinosabb és pontosabb volt az SKC. Sabáli Balázs együttese tehát javítani tudott, hiszen a válogatott szünet előtti két mérkőzését is elveszítette – írta a BB1.hu.

Serco-TF-Budapest - Sopron KC 87–92 (17–19, 22–23, 25–23, 23–27)

Ludovika Aréna, 300 néző
V.: Benczur T., Török R., Rácz Zs. (Nagy J.)

TF: Krnjajski 20/9, Kozma 6/6, Clark 28/6, McLane 23/6, Bergstedt 5. Csere: Beák 3/3, Szobi 2, Buzás -, Filipovics -.

Sopron: Warner 10, Lemar 26/9, Gilbert 2, Dénes -, Gordon 11. Csere: Takács 18/15, Wiggins 13, Molnár M. 1, Supola 11.

Kipontozódott: Supola.

Sima szolnoki siker a rangadón

A bajnokságot vezető Szolnoki Olaj KK a második helyezett Egis Körmendet fogadta az élvonal 10. fordulójában.

Szoros mérkőzésre volt kilátás, két jó formában játszó együttes találkozott szombat délután. Ennek megfelelően indult a meccs, Andric kettesére Ferencz azonnal hármassal válaszolt. Öt-ötnél ismét visszavette a vezetést a Körmend, azonban innen az Olaj futott egy 4-0-t, majd csak 13-13-nál érte utol ellenfelét a Körmend. Jelentős pont volt ez a mérkőzésen: kicsivel több mint három perc volt ekkor vissza az első negyedből, ami alatt az Olaj egy 14-0-s lerohanással küldte padlóra riválisát.

A második negyedet indító Milosevics-tripla után Csorvási rázta meg magát, de Rowsey gyorsan elsüllyesztett két távolit, amivel már-már meg is pecsételte a Körmend sorsát. Tizenhét pont körül tartotta a különbséget az Olaj, ezt végül 50-37-re faragta a vendég együttes.

Bradford hármasával tízre jött vissza a vasi alakulat, sőt Delas kettesével ismét megcsillanhatott a remény – már „csak” nyolc volt közte. Itt azonban Kovács egy hármassal szolnoki offenzívát indított, 59-42-ig nem is engedték pontot szerezni ellenfelüket, így visszaállt a húszhoz közelítő különbség. A differencia állandósult ismét, 70-55-nél ért véget a harmadik tíz perc.

Az első negyedben óriási előnyt adott a hazaiaknak a Körmend – vagy éppen az Olaj használta ki remekül ellenfele megingását –, így az utolsó játékrészre már sok kérdés nem maradt: ahogyan a második és a harmadik tíz perc, úgy ez is igen szorosra sikerült, de ez csak arra volt elég, hogy ne duzzadjon tovább a különbség a felek között. Az Olaj magabiztosan tartotta a fórt, így 95-79 arányú sikerrel folytatta bajnokságbeli hazai veretlen sorozatát – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 95-79 (27-13, 23-24, 20-18, 25-24)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
Cziffra Cs., Praksch P, Minár L. (dr. Gincsai J.)

Szolnok: Kovács P. 13/9, Vojvoda 17/6, BENKE 11, MILOSEVICS 20/3, Andric 6. Csere: Rowsey 18/15, Tóth Á. 6, Csák 4, Taiwo -.

Körmend: McNeaill 10, Németh Á. 4, Ferencz 9/6, HAMMONDS 16/3, Delas 11. Csere: BRADFORD 17/3, Csorvási 8, Érsek 4, Lajsz -, Oroszi -.

Kipontozódott: Rowsey, Andric

Legyőzte, és meg is előzte a Paks az Albát

Lóránt még mindig nem állt az Alba rendelkezésére, a paksiak pedig továbbra is négy légióssal rendelkeznek.

Nehezen lendültek bele a csapatok, négy perc után még csak 2-1 volt az állás. Hamar fordított az ASE, az első negyedben nyolc pontig jutó Jevtovics vezérletével a hetedik percben már öttel ment (9-14). Az első etap végén 15-20 volt az állás.

Eilingsfeld büntetői és Evans ziccere után már kilenc volt közte, majd nem sokkal később kétszámjegyűvé is vált a különbség. Három és fél perc volt még hátra a félidőből, amikor 23-34-nél időt kért Dzunics. Tizenhéttel is vezetett a Paks, végül 30-42 állt a táblán a nagy szünetben.

Megállt támadásban az Alba, folytatódott a macska-egér játék, továbbra is a Paks irányított. 47-62-ről indult a záró felvonás.

Filipovity hármasával folytatódott a játék, Cartwright pedig 2+1-es akciót hozott össze, hamar tízen belülre került a bronzérmes. Jevtovic azonban vállára vette csapatát, és huszonnegyedik pontja után, 56-61-nél időt kért Dzunics. 6:41 volt vissza. Jevtovics hihetetlen volt, szinte mindent beszórt, a hazaiak viszont egyénieskedtek és csak küszködtek. Ennek nem lehetett más a vége, mint megérdemelt tolnai siker. Az Alba zsinórban ötödik vereségét szenvedte el – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Atomerőmű SE 74-88 (15-20, 15-22, 17-20, 27-26)

Alba Regia Sportcsarnok,
V.: Kapitány G., Frányó P. Hervay T. (dr. Páli K.)

Alba: Cartwright 14/3, Freeman 16/3, Boykins 4, Bullock 8/3, Heath 10/6. Csere: Keller 9/3, Tóth 4/3, Filipovity 9/6.

ASE: Kovács 12/6, Evans 5, Faust 19/6, Eilingsfeld 4, Trajkovski 9/3. Csere: Ruják 6/3, Jevtovics 28, Medve 5/3.

Légiósai vezérletével verte a Pécs a Kaposvárt

Dél-magyarországi rangadót rendeztek ma este Pécsen. A hazaiak két győzelem után szerettek volna javítani, a vendégek a visszatérő Ubilla lendületében bíztak. Az egyik oldalról Simon, a másikról Harazin hiányzott.

Gyakorlatilag végig Csirke Ferenc együttese irányította a szomszédvári derbit. Jól játszottak a baranyai légiósok, hol kisebb, hol nagyobb volt a különbség, de a gyengébben dobó KKK végig futott az eredmény után. Az első félidő még szoros volt, a szünet után kiütközött a különbség.

Vereségével a Kaposvár maradt a tizenharmadik helyen a tabellán, és egyre inkább távolodik a Magyar Kupa nyolcas döntőjétől. A Pécs viszont megszilárdította helyét az élmezőnyben, és be is érte a Körmendet – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - Kaposvári KK 82-67 (19-17, 18-18, 20-11, 25-21)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Balog Gy., Lengyel Á. (Hartyáni Zs.)

PVSK: Pongó 14/9, Taylor 16, Csirics 15/12, Budimir 16/12, Kesar 12. Csere: Horti 1, Antóni 5/3, Bíró -, Demeter 3/3.

Kaposvár: Ubilla 9/3, Johnson 24/6, Lilov 7/3, Hendlein 6, Spica 8. Csere: Halász 9/9, Markovics 2, Baki 2.