Balkán Kupa: Kevés hiányzott a győzelemhez

Balkán Kupa, Nemzetközi U16-os fiú torna, Kolozsvár, 2. nap
Bulgária - Magyarország 67-64 (14-15, 19-15, 13-14, 21-20)

Bulgária legjobb dobói: Evgeniev 22/12, Chitadze 17/3, Keremedchiev 12/6.

Magyarország: Sipos 7/6, Horváth 4, Ivkovics 6, Kalassai 7/3, Vámos 16. Csere: Paár 11/3, Tóth 7, Gábossy -, Tiborcz 2, Kelemen 2, Czermann -, Hiezl 2.

Sági Zoltán technikai vezető beszámolója:

Második mérkőzésünket Bulgária ellen vívtuk, és ahogy tegnap a macedónok ellen, úgy ma is megilletődötten kezdtük a mérkőzést. Szerencsére ma sokkal gyorsabban reagáltak a fiúk és néhány perc után kiegyenlítettek. Innentől kezdve szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, komolyabb előnyre egyik válogatott sem tudott szert tenni. 2 perccel a vége előtt még 4 pontos előnyünk volt, de néhány pontatlanságot, figyelmetlenséget kihasználva a bolgárok átvették a vezetést. Az utolsó percben már mi futottunk az eredmény után, egyenlíteni sikerült is, ám újabb pontatlanságok és figyelmetlenségek miatt nem sikerült megszereznünk a győzelmet.

Váradi Attila: "Sokat léptünk előre a tegnapi mérkőzéshez képest, elsősorban mentalitásban. Ám hagytuk, hogy ellenfelünk kihasználja figyelmetlenségeinket, pontatlanságainkat. Ezzel tulajdonképpen odaajándékoztuk a győzelmet Bulgáriának."

Este 20:00-tól (magyar idő szerint 19:00-tól) leány csapatunk Macedóniával mérkőzik meg. A fiúk holnap 14:00-kor (magyar idő szerint 13:00) Montenegróval csapnak össze.