Balkán Kupa: 11 pontos vereséget szenvedtek a fiúk Macedónia ellen
Balkán Kupa, Nemzetközi U16-os fiú torna, Kolozsvár, 1. nap
Magyarország - Macedónia 53-64 (10-21, 17-12, 13-27, 13-4)

Magyarország: Sipos 7/3, Horváth 16/12, Ivkovics 9, Hiezl -, Vámos 6. Csere: Tóth 6, Paár 2, Gábossy -, Tiborcz -, Kelemen -, Kalassai 5, Czermann 2.

A macedónok legjobb dobói: Naumoski 20/9, Mitrevski 20/3, Gjorgevikj 8.

Sági Zoltán technikai vezető beszámolója:

Megilletődötten kezdtük a mérkőzést, amit ellenfelünk könyörtelenül ki is használt, és 3 perc alatt 10 pont feletti különbséget alakított ki. Amint a kezdeti bizonytalankodásokon sikerült túltennie magát a csapatnak, már tudtunk védekezésben és támadásban is szép dolgokat produkálni. Az első negyedet követően 10-20 állt az eredményjelzőn. A második negyedben aztán felvettük a kesztyűt, egyre többször sikerült megvalósítani a pályán a fiúknak azt, amit Váradi Attila edző kért tőlük. Sikerült is közelebb kerülni ellenfelünkhöz, a félidőben 27-33 volt az állás. A második félidőt, ha lehet, még agresszívebben kezdték a macedónok, amivel nem tudtunk mit kezdeni, egyre több hibával játszottunk, ami el is döntötte a mérkőzés sorsát. A végeredmény 53-64 lett. A holnapi napon 14:00-kor (magyar idő szerint 13:00) Bulgária lesz a soron következő ellenfél.

Váradi Attila: "Megilletődötten és kishitűen kezdtük a mérkőzést az agresszíven kezdő macedónok ellen. Voltak nagyon pozitív időszakaink, de összességében ellenfelünk akarata érvényesült."

A mérkőzésről élő képes közvetítést az alábbi linken lehet elérni:

Online statisztika itt érhető el:

Leány csapatunk szintén holnap 20:00-kor (magyar idő szerint 19:00) Macedónia ellen lép pályára. Élőképes közvetítés és statisztika szintén a fenti linkekről érhető el.