Női Európa-kupa: Csoportgyőztes lett a DVTK
12
2018
2018. december 12.  |  21:35
Csoportgyőztes lett a DVTK

A Szekszárd elleni győztes bajnokit követően, a női Európa Kupa csoportkörének utolsó, 6. fordulójában hazai pályán fogadta az előző kiírás döntősét, az olasz listavezető Reyer Veneziát az Aluinvent DVTK.

A borsodiak egy végletekig kiélezett, izgalmas meccsen, Medgyessy és Skoric vezérletével 63-61-re nyertek, ezzel 5 győzelemmel és 1 vereséggel megnyerték csoportjukat, és így jó eséllyel nem kell január elején pályára lépniük.

A győztes találatot két másodperccel a vége előtt Chanel Mokango szerezte.

A vendégeknél a magyar válogatott honosított centere, Cyesha Goree csereként beállva, 17 és fél perc alatt 4 pontig, 6 lepattanóig és 1 eladott labdáig jutott - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - Reyer Venezia 63-61 (12-10, 15-15, 12-14, 24-22)

Európa Kupa, G. csoport, 6. forduló
Miskolc, Generali Aréna, 700 néző
V: Vovk (horvát), Karoviæ (bosnyák), Smiljaniæ (szerb).

DVTK: Medgyessy 12/3, Walker-Kimbrough 10, Skoric 17/3, Sulciute 8/3, Mokango 8. Csere: Szabó F. 2, Zele 4/3, Kányási -, Kiss A. 2.

Nagyon elszúrta a harmadik negyedet a Győr

Ma este a győri egyetemi csarnokban a CMB Cargo-UNI Győr a Gironát fogadta a női Európa Kupában, a csoportkör utolsó fordulójában. Viszonylag egyszerű volt a képlet: már egy egypontos magyar siker is továbbjutást ért volna a biztos első spanyolok ellen.

Érdekesség, hogy az új tréner, Milos Pavlovic nem rég éppen a Girona ellen debütált a győriek kispadján (novemberben 78-58 lett oda).

A magyar együttes az első félidőben abszolút versenyben volt ellenfelével, olyannyira, hogy húsz perc után 34-34-es döntetlen állt a táblán. A második játékrész elején azonban minden összeomlott, a harmadik negyedben átrohant a Győrön a Girona.

A csoport másik meccsén a Lointek Gernika 84-66-ra legyőzte hazai pályán a portugál Clube União Sportivát, így a győriek harmadikként zártak - írta a BB1.hu.

CMB Cargo UNI Győr - Spar Citylift Girona 56-78 (16-18, 18-16, 4-27, 18-17)