FIBA Europe Cup: Rövidzárlat okozta az Olaj vesztét
12
2018
2018. december 12.  |  21:30
Rövidzárlat okozta az Olaj vesztét

Szerda este a török Pinar Karsiyaka együttesét látta vendégül a Szolnoki Olaj a FIBA Europe Cup második csoportkörének első fordulójában. A meccs elején picit beragadt a magyar csapat, két perc kellett az első kosárhoz, melyet Tóth Ádám húzott be. Az első negyed felénél már az Olaj vezetett 11-6-ra, de aztán a folytatásban valamelyest feljöttek a törökök, tíz perc után 21-18 volt az állás.

A második negyedben aztán robbantott a Szolnok: Vojvoda után Milosevics is betalált távolról, majd érkezett Rowsey triplája, mellyel nyolc egységre nőtt a csapatok közti különbség (34-26). Milosevics kettesével már tízzel is ment az Olaj, a nagyszünetben végül 47-38-at mutatott az eredményjelző.

Bealudt a Szolnok a harmadik negyed elején, a török csapat 8-0-s rohammal kezdett, Alekszics-mester rögtön időt is kért (47-46). Nagyon kellettek Benke megnyugtató pontjai, amelyek után felváltva estek a kosarak. Henry hárompontosával átvette a vezetést a Pinar , de egyből érkezett a válasz Rowsey részéről, így az Olaj egypontos előnnyel várhatta a zárófelvonást (59-58).

Idegesen kezdték a felek a negyedik negyedet, két percig kosár sem esett, majd Henry egy újabb trojkával köszönt be, így újra a törökök voltak lépéselőnyben. Sorra maradtak ki a hazai dobások, öt perccel a vége előtt pedig már hat pont volt a Karsiyaka előnye (61-67). Milosevics és Benke pillanatok alatt visszahozta a meccsbe a Szolnokot, időt is kértek a vendégek. Kovács Péter egyenlített, majd Milosevics visszavette az előny, amikor már csak három perc volt vissza (69-67). Egy perccel a vége előtt a törökök értékesítettek egy triplát, majd Andric sorsdöntő pillanatban két büntetőt is kihagyott, így a törökök végül 74-70-re megnyerték a találkozót - írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Pinar Karsiyaka 70-74 (21-18, 26-20, 12-20, 11-16)

FIBA Europe Cup, I-csoport, 1. forduló
Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Rowsey 11/9, Benke 13, Vojvoda 11/6, Tóth 6, Andric 8 Csere: Milosevics 19/6, Kovács 2, Csák -.

Karsiyaka: Walker -, Henry 22/12, Gulaslan 4, Marei 20, Karaman 15/3 Csere: Chatman 7/3, Aygunduz -, Erulku 2, Guven 2, Tuluoglu 2.

Hosszabbításban kapott ki az Alba

A FIBA Europe Cup második csoportkörében az Alba Fehérvár a bolgár Balkan BC vendége volt.

Bullock kettese nyitotta a találkozót, a túloldalon Hopkins volt eredményes. Abszolút kiegyenlített játék zajlott a pályán, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, magabiztos, valamirevaló előnyre azonban egyik fél sem tudott szert tenni. A játékrész vége felé volt egy rövid szakasz, amikor inkább a Balkan akarata érvényesült (20-16), de sikeresen hárította az Alba a próbálkozást, 25-25-tel ért véget az etap.

Hopkins duplája után 35-30 állt a táblán, de az Alba összerántotta magát, Boykins trojkája pedig lendületet adott a többieknek (35-33). Bullock is eredményes volt kintről, Heath közelről nem hibázott (37-38). Boykins főszereplésével 8-0-s futással zárta le a magyar együttes a félidő hajráját, 37-46 állt a táblán a nagyszünetben.

Cartwright révén kétszámjegyűre nőtt a csapatok közti differencia (37-48), ebben a negyedben megint kiegyenlített volt a játék. Gavrilovicnak köszönhetően öt pontra jöttek fel a bolgárok (45-50), de Boykins jókor maradt higgadt távolról (45-53). Állandósult az öt-hat pont körüli különbség, a hajrát viszont megint megnyomta az Alba, amely nyolccal vezetett a záró felvonás kezdetén (53-61).

Jól tartotta fórját a Fehérvár, egy ideig úgy tűnt, nem forog veszélyben a győzelme. Bullock triplája után már tizenegy is volt közte, később pedig Heath kosara után 68-57-et mutatott az eredményjelző. Egy utolsó rohamra indult a Balkan, amely 11-0-t futott, 68-68, szűk három perc volt hátra. Freeman visszavette a fórt csapatának, de Brown egyenlített (70-70). Bullock 2+1-es akciója után 73-70-re vezetett az Alba, másodpercek voltak már csak hátra, de Brown kiegyenlített, jöhetett a „túlóra".

5-0-val indította a hosszabbítást a Balkan, Boykins büntetőivel zárkózott a Fehérvár (78-75). Brown nem hibázott kintről, ám a kiválóan játszó Boykins öt büntetőjével egy pontra közelítette meg ellenfelét a magyar csapat (81-80). Mulalic keze nem remegett meg (84-80), s hiába Heath két büntetője, a továbbiakban már nem talált be az Alba. 88-82-re nyert a Balkan, vereséggel indította a második csoportkört Braniszlav Dzunics együttese - írta a BB1.hu.

Balkan BC - Alba Fehérvár 88-82 h.u. (25-25, 12-21, 16-15, 20-12, 15-9)