Férfi NB I/B: Először nyert a Bonyhád, botlott a Baja
11
Dec
2018
2018. december 11.  |  10:45
 Nem hibázott a vezető Veszprém-MAFC-Oroszlány trió az NB I/B piros csoportjában, bár a veretlen éllovas Veszprém saját pályáján alaposan megszenvedett a Budafokkal. A BKG sokáig hátrányban játszva, de nagyot hajrázva nyert rangadót a Nyíregyháza ellen, a Bonyhád pedig a Békést felülmúlva szerezte meg első győzelmét. A zöld csoportban a debreceni fiatalok a Baját is "elkapták", így jelenleg a Kecskeméten diadalmaskodó Vásárhelyi Kosársuli csapata vezeti a tabellát.

Piros csoport:

OSE Lions - Bp. Honvéd 86-69
Az első negyed utolsó és a második negyed első másfél percében egy  10-0-lal ellépett az Oroszlány. A második szakasz közepén feljött 6 pontra a Honvéd, de ekkor egy 8-0-t a Dr. Mohácsi Máté (20/9 pont, 6 lepattanó)- Remy Christianson (18/6 pont, 3 lepattanó)-Zsíros Péter (12/3 pont, 6 lepattanó) trió húzta OSE, amely 10 ponttal járt ellenfele előtt a szünetben. A 3. negyedben mindkét csapatnak voltak rövidebb jó időszakai, állandósult a 10 pont körüli oroszlányi vezetés. A vendégek Martinez Ralf (14/6 pont, 6 lepattanó), Mucza Tamás (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Horváth Ákos (10 pont, 4 gólpassz) vezérletével a záró etap középéig maradtak a lélektani határ környékén, amikor a hazaiak egy újabb 10-0-lal - három triplával, benne Hegedűs Gergely 4 pontos akciójával - eldöntötték a meccset a maguk javára.

MTK Törökbálint - PVSK-Kronosz Kiadó 66-58
Ellentétes  félidők mérkőzésén az első 20 percben egyértelműen a Demeter Attila (15/6 pont, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), Berkics Bence (12/6 pont, 3 lepattanó) és Olasz Ádám (10 pont, 8 lepattanó) eredményes játékára építő pécsi fiatalok akarata érvényesült. Szünetben 11, a kiegyenlített játékot hozó 3. negyed után pedig 12 ponttal vezettek a vendégek. A záró etapot 11-0-lal kezdte a Berneczei László (25 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) - Jakab Péter (15 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) - Bihari Máté (11 pont, 7 lepattanó) trió vezette törökbálinti együttes, amely a szakasz közepén át is vette a vezetést. A vendégek képtelenek voltak megállítani a lendületbe jövő házigazdákat, az MTK pazar 4. negyedével - amelyet 27-7-re nyert meg -, a maga javára fordította a találkozót.

MEAFC-Miskolc - Vasas Akadémia 76-82
Ellentétes félidőket hozott a két nem túl jó passzban lévő gárda összecsapása. Az első 20 perc egyértelműen az elsősorban Boros Márk (18/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Katona Róbert (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Moravcsik Áron (14/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Andrássy Géza (12 pont, 8 lepattanó) eredményességére építő vendég Vasasé volt, amely éppen kétszer annyi pontot szerezve, mint a vendéglátó miskolciak, 42-21-re vezetett szünetben. A második etap elején tartotta 20 pont körüli előnyét a Vasas, majd a szakasz közepén Joseph Prophet (14 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Kopasz Márton (14/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont, 4 lepattanó) és Tóth Bence (11/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony játéka révén egy 14-6-os rohammal a 10 pontos lélektani határ közelébe került a MEAFC, amely a szakasz végén 9-re faragta hátrányát. A záró etap elején újított, közepén pedig 79-62-re vezetve biztos győztesnek látszott a Vasas. Ekkor azonban a MEAFC elindította a hosszú hajrát, s egy 14.-0-s "száguldással" az utolsó percre egyetlen triplányira faragta hátrányát, de a végén 4 büntetőből hármat értékesítve a Vasas örülhetett.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - Budafok 90-82
Messze erőn felül állt helyt a veretlen éllovas otthonában, s Lados Erik (24/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Varga Dániel (17 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) Siklós Olivér (14/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), valamint Puszta Dávid (11/9 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 8 gólpassz) eredményességére építve bizony alaposan megnehezítette a veszprémiek dolgát a Budafok. A záró etap előtt még 1, a szakasz közepén pedig 3 ponttal a vendég együttes vezetett, ám a hajrában egy 16-3-as rohammal a maga javára fordította a találkozót a Nebojsa Pavlovic (25/9 pont, 3 lepattanó)-Madár András (17/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz 4 eladott labda)-Körtélyesi Gergely (16/6 pont, 5 lepattanó)-Völgyi Marcell (13 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)  kvartett vezérletével a Veszprém, amely, ha a vártnál jóval nehezebben is, de megőrizte veretlenségét.

Knpil Kft. Bonyhádi KSE - Omnia Pub&Food Békés 82-77
Ellentétes félidőket láthatott a közönség a bonyhádi alsóházi rangadón, amelyet a remek második negyedének, valamint elsősorban Somogyfoki Péter (22/12 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (18/3 pont, 6 lepattanó) és Tömösváry Máté (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően megszerezte első győzelmét a Bonyhád. Az egyik kulcsjátékosukat, Boinitzer Dávidot nélkülöző vendég viharsarkiak Daniel Krsztics (33/21 pont, 3 lepattanó), Koma Dániel (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Kertész Dániel (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labd, 4 gólpassz) és Vass Dominik (9/9 pont - 12 mezőnykísérlet) vezetésével a második félidőre nagyon összekapták magukat, s a 39. percben 2 pontra felzárkóztak, fordítani azonban nem tudtak - a bonyhádi siker egyben azt is jelenti, hogy nincs már nyeretlen csapat a piros csoportban.

Nagykőrösi Sólymok - MAFC 61-91
Minden negyedet megnyerve, végig kézben tartva a találkozót Eric Washington (21/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Csapai Péter (17/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Lakosa Zsolt (13 pont) és Nagy Krisztián (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) ponterősségének köszönhetően a MAFC gond nélkül verte a lepattanózást amúgy 50-47-re megnyerő, Fehér Péter (14/6 pont, 7 lepattanó), Candido Fulvio (13 pont, 6 lepattanó, 4 blokk), Cristopher Viqueira (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Molnár Miklós (11/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezette Sólymok csapatát. A fővárosiak sokkal jobban "vigyáztak" a labdára, míg a hazaiak 20, a MAFC játékosai csupán 5 alkalommal adták azt el.

BKG Príma SE - Nyíregyháza Blue Sharks 75-72
A közvetlenül az élcsapatok mögött tanyázó együttesek rangadóján a második negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek. Ekkor Czura Attila (27/12 pont) remek sorozatával egy 10-0-lal elléptek a vendégek, így 7 ponttal vezettek is a szünetben. Térfélcsere után Tóth Gergely (11 pont, 6 lepattanó) villanásaira építve hamar 10 pont fölé nőtt a szabolcsi gárda előnye, a hazaiakat a Seth Berger (23/3 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda)-Nagy Botond (21/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) kettős ugyan 10 ponton belülre hozta, de újra jött egy kis Czura-parádé, s 15 ponttal elléptek a vendégek. A negyed hajrájában 10 ponton belülre került, a záró etapot pedig Kovács Soma (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) vezérletével 8-0-lal kezdve 1 pontra feljött a BKG. Ekkor lépett elő a vendégektől a légiós Kayel Locke (16/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), aki gyorsán "vágott" 5 pontot. A Nyíregyháza 6 pontos előnye egészen a végjátékig megmaradt, ám az utolsó másfél percet 9-0-ra nyerve a játékidő nagyobb részében hátrányban játszó hazai együttes a maga javára fordította a rangadót.

Zöld csoport:

SMAFC - KTE Duna Aszfalt 79-80
Az első negyedben szinte végig a kecskeméti fiatalok vezettek, ám a negyed hajrájában a SMAFC egy 9-2-vel ledolgozta hátrányát, s lendületben maradt. A 2. negyed közepén a KTE addigi legjobbját, a 3 triplát szerző montenegrói Nikola Vukicsevicset (13/9 pont) két technikaival kiállították. A SMAFC Czukor Bence (20 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) és Kovács Benedek (18 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett a szünetre, Az egyik legjobbjukat elveszítő vendégek nem adták föl, Plézer Gábor (33/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Molnár Dániel (24/9 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda) vezérletével a 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat. Soós Bence (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és Füzi Róbert (12/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) jóvoltából újítani tudott a SMAFC. amely 5 pontos előnyt szerzett, s ezt a záró etap elejéig tartott. Ekkor azonban Kovács kipontozódott. s ezt kihasználva izgalmas végjátékban fordítani tudtak a kecskemétiek.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Óbudai Kaszások 97-78
A kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően 3 ponttal még a Meleg Károly (25/9 pont, 4 lepattanó) - Takács András (16 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Farkas Sándor (12/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda) trió tagjainak ponterősségére építő vendég óbudaiak vezettek a rangadón. Szünet után azonban Gáll Dominik (20/9 pont), Rátvay Balázs (17 pont, 8 lepattanó), Rátvay Tamás (16/3 pont, 3 lepattanó) és Geiger Bálint (12/6 pont, 6 gólpassz) vezérletével fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a Győr, s végül biztosan győzött.

EKE Eger KOK - Tiszaújvárosi Phoenix 85-81
Az első félidő hullámzó játékot hozott, a nyitó etap után még 7 ponttal a roppant impozáns dupla-duplát elérő Varga Imre (21/3 pont, 19 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Mészáros Bence (15/9 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Szicsák Bence (15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) és Máté Balázs (14/6 pont, 4 lepattanó) vezette vendéglátó egriek, szünetben viszont már 1 ponttal a korábban Egerben kosarazó Pongrácz Gergely (19/12 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda), valamint Jaywuan Hill (19/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Pöstyéni Zoltán (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Szilasi Bence (11/3 pont, 3 lepattanó) és Kovács Zoltán (10/6 pont) vezette borsodiak álltak jobban. A második félidő végig szoros volt, nem nagyon "eresztették" egymást, váltott vezetéssel haladtak a felek. A végjáték a hazaiaknak sikerült jobban - a 39. percben Pöstyéni hármasával 81-80-ra még a Phoenix vezetett, ám Szicsák és Mészáros pontjaival a maga javára fordította a meccset az Eger.

KTE Duna Aszfalt - Vásárhelyi Kosársuli 62-75
Nem tudta megismételni a hét közben, Sopronban nyújtott jó játékát a hétközi meccsen kiállított Nikola Vukicsevicset nélkülöző Kecskemét. A vásárhelyiek a remek napot kifogó Molnár Bence (32/15 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Bálint Erik (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével szünetig 12 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után a Sopronban is parádézó Molnár Dániel (25/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Plézer Gábor (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően magukra találtak a kecskeméti fiatalok, akik a 3. negyedben megfelezték hátrányukat, de a záró etapot 7-0-lal kezdve a vendégek eldöntötték a meccset a maguk javára.

DEAC U23 - Bajai Bácska FKE 84-73
Ellentétes félidők mérkőzésén az élcsapatnak számító Baja esélyeshez méltón, magabiztos jó játékkal kezdve, a parádés első negyedre, továbbá elsősorban Jakab Péter (23/15 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda), Pongó Martin (20 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) és Nagy Dániel (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére építve 13 pontos előnyt szerzett szünetig. Térfélcsere után átvették az irányítást a debreceni fiatalok, akik a Tóth Bence (29/9 pont, 6 lepattanó)-Kozák Márton (22 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda)-Opre Roland (9/3 pont)-Godwin Omenaka (8 pont, 9 lepattanó) kvartett vezérletével a 3. negyed végére 1 pontra csökkentették hátrányukat, s a záró szakaszban lendületben maradva végül biztosan nyertek, négy meccsesre bővítve győzelmi sorozatukat.

Salgótarjáni KSE - Alba Fehérvár 86-83
A 37-15-re megnyert első negyed alapján úgy tűnt, a Joó Tamás (22/6 pont, 3 szerzett labda), Kovács Martin (17/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Hajdu Márton (17 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és a tripla-duplával záró Dominik Herendic (12 pont, 13 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 18 (!) gólpassz) vezette Salgótarján "átrohan" a fehérvári fiatalokon. A "repülőrajt" azonban talán túlságosan is megnyugtatta a vendéglátókat, az Alba fiataljai Polster Attila (23/18 pont, 4 lepattanó), Balsay Ádám (17/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda) és Seyi Awogbemi (14 pont, 6 lepattanó) eredményes játéka révén fokozatosan csökkentette hátrányát, olyannyira, hogy az utolsó percben egyetlen pontra zárkózott föl, ám Joó jól időzített duplája bebiztosította a győzelmet a nógrádi gárdának.