Női Amatőr: A TF óriási hajrával, a Szeged hosszabbítás után őrizte meg veretlenségét
10
2018
2018. december 10.  |  15:05
Több színvonalas, izgalmas mérkőzést játszottak a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a TF a negyedik negyed közepén még 8 pontos hátrányban volt a BEAC otthonában, innen sikerült fordítania. Valóságos kosáresőt hozó találkozón tudott nyerni a Dávid Kornél KA a PEAC otthonában, a Csata pedig 100 pont fölé jutva győzött Kecskeméten. A zöld csoportban a Tata hosszabbításra tudta kényszeríteni a veretlen éllovas Szegedet, színvonalas, jó meccset nyert meg a Győr a Kiss Lenke KA otthonában, és a Baja is hasonló összecsapáson győzte le a MAFC-ot.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Ajka 49-73

Az első három negyedben elsősorban Pap Regina (24 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) és Kaposi-Demeter Hanna (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően egyértelműen a vendég ajkai együttes akarata érvényesült, amely biztos győzelmet aratott a Kecskés Karina (13/9 pont, 4 eladott labda)-Kababik Bianka (10 pont, 3 lepattanó) kettős vezette miskolci fiatalok otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - DEAC DSI 55-76

Minden negyedet megnyerve, különösen a páratlan negyedekben fölényben játszva, s a hazaiak legjobbját, Farkasinszki Orsolyát 9 ponton és 4 lepattanón tartva Göttlinger Anna (21/6 pont), Földvári Andrea (16 pont, 9 lepattanó) és Gál Annamária (14 pont, 3 eladott labda) vezérletével a vendég debreceniek biztosan nyerték az északkeleti rangadót. Hazai részről Takács Anna (13/3 pont, 5 eladott labda) és Fekete Anna (11/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) próbálta a leginkább megnehezíteni a DEAC dolgát - kevés sikerrel.

Vasas Akadémia - Tatabányai KC 76-61

Az első negyedben a hazai együttes, a másodikban a Tatabánya akarata érvényesült, szünetben 1 ponttal "mentek" a Csáktornyai Fanni (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Galli-Hirling Borbála (11 pont, 4 lepattanó) és Doktor Anna (10 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építő vendégek. A második félidő ugyan 3 tatabányai ponttal indult, ám erre egy a találkozó végkimenetele szempontjából döntő fontosságú 12-0-s rohammal feleltek a Sara Heljic (23 pont, 16 lepattanó), Tóth Orsolya (19 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Hizsnyik Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) vezette Vasas-fiatalok, akik a záró etapot egy 8-3-mal kezdve végleg "lerázták" magukról a Tatabányát, és biztosan nyertek.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Dávid Kornél KA 90-93

Látványos, színvonalas, kosarakban gazdag találkozón a vendég fehérváriak elsősorban a harmadik negyed kiváló támadójátékának, továbbá főként Laufer Gabriella (27/3 pont, 8 lepattanó), Rozsics Teodóra (23 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Annamária (18/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Tamás Jázmin (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) eredményességének, no meg a 40-32-re megnyert lepattanócsatának köszönhetően tudtak nyerni. A Milica Vojinovics (24 pont, 6 lepattanó)-Varga Eszter (13/3 pont, 7 eladott labda, 4 gólpassz)-Nagy Gabriella (10 pont, 9 lepattanó)-Szűcs Luca (10/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezette hazaiak a záró etap közepén egy 10-2-vel 1 pontra feljöttek, de a kiélezett pillanatokban valaki mindig átsegítette a holtponton a fehérváriakat, így vendég győzelem született.

BKG DSE Szigetszentmiklós - PINKK SE 70-54

A 21-4-re megnyert harmadik negyedre, valamint Shirian Fatime (15 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda), Bodnár Fanni (12 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Gundel-Takács Anna (10 pont, 5 lepattanó) ponterős játékára, továbbá Lantos Adrienn (8/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva győzte le jól küzdő, Molitor Dorottya (17/15 pont, 4 eladott labda), a tripla-duplától 2 gólpasszal elmaradó Jáhni Zsófia (12 pont, 13 lepattanó, 8 gólpassz) és Temes Boglárka (10/6 pont, 5 lepattanó) vezette baranyai riválisát a lepattanózást 50-40-re megnyerve a BKG.

ELTE-BEAC Újbuda - TFSE 63-68

Az első percekben a BEAC szinte "állva hagyta" a veretlen TF-et, a nyitó etap közepén 16-5-re vezettek a hazaiak. Ezt követően rendezték soraikat a vendégek, akik szívós munkával szünetig 3 pontra megközelítették vendéglátójukat. Ahogy a meccset, a második félidőt is a György Tímea (14 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk)-Vincze Virág (14/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Kovács Vanessza (12 pont, 16 lepattanó, 9 eladott labda) trió által "húzott" BEAC kezdte jobban, egy 7-0-lal 10 ponttal megugrott. A záró etap közepéig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a hazai együttes, ám György kipontozódása után egy 6 perces kosárcsendre kényszerítve a hazaiakat fordítani tudott az utolsó 5 percet Németh Alma (17 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Karlócai Julianna (14 pont, 16 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Miháczi Diána (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 15-2-re nyerő TFSE, amelynek sikeréért a mérkőzés korábbi szakaszában Vörösházi Jázmin is sokat tett 11/6 pontot szerezve.

Kecskeméti KC - Csata DSE 52-104

A Csata végig rákényszerítve akaratát a Burján Bianka (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Kurtz Kamilla (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Schlégl Odett (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette, összesen 28 labdát eladó hazaiakra, szünet után már nagy fölényben játszva Pálinkás Enikő (15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Mányoky Réka (14 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Horváth Fruzsina (13 pont, 8 lepattanó), Karagits Kira (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Boros Júlia (11 pont, 3 lepattanó) és Angyal Barbara (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) eredményességére építve fölényes győzelmet aratott.

Szombathelyi Egyetem - ZTE NKK II 74-55

Az volt az alsóházi szomszédvári rangadó kérdése, hogy vajon a szombathelyiek, vagy az egerszegiek jutnak-e 1-ről 2-re a győzelmek számát tekintve. Az első félidőben 8 pontos előnyt szerző hazai együttes Szabó-Haklits Zsuzsanna (29/18 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) és Jakubovics Dóra (11/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével, a harmadik negyedben 5 ponton tartva a ZTE második csapatát eldöntötte a meccset a maga javára. A vendégeknek annyi sovány vigaszuk lehetett, hogy Horváth Fanni (14 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Jurkó Noémi (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Hersics Adrienn (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a záró etapban 20 ponton belülre kerültek. Érdekes, hogy a lepattanó csatát 53-45-re a vendégek nyerték, ám az eladott labdák rovatban is az ő nevük mellett szerepelt a magasabb szám (22, illetve 16), a duplákat pedig sokkal jobban (18/41, 43,9%, ill. 20/67, 29,85%) dobták a hazaiak, miközben mindkét fél 33,3 %-kal triplázott (8/24, ill. 2/6)

Kiss Lenke KA - Széchenyi KA Győr 79-89

Kosarakban gazdag, izgalmas, színvonalas mérkőzést játszott egymással a két akadémia csapata. Az első negyed hajrájában 17-12-es hazai vezetés után egy 8-0-lal fordítottak elsősorban a Nagy Rebeka (25/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 lepattanó, 4 blokk)-Rozmán Lilla (17/6 pont, 5 lepattanó, 9-9 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda)-Bánszegi Borbála (16 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) trió tagjainak hatékony játéka révén a vendég győriek. A második szakasz nagyon hullámzó játékot hozott, a szakasz közepén főként Opitz Kitti (19/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Mészáros Anna (18/3 pont, 5-5 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) és Nagy Andrea (16 pont, 4 lepattanó) ponterősségére építő KLKA egy 15-2-es "száguldással" fordított, de a félidő egy 12-0-s vendég rohammal, s így 7 pontos győri vezetéssel zárult. Szünet után a győriek játszottak előnyben, de egy pillanatra sem engedhettek ki, a Kiss Lenke KA ugyanis "tapadt" rájuk. A kritikus pillanatokban azonban rendre újítani tudott a Győr, a záró etap közepén egy 10-2-vel 1 pontra feljött a KLKA, s a 37. percben is minimális volt a vendég előny. Az utolsó három percet jobban bírta a lepattanózást 53-31-re nyerő győri együttes, amely egy 11-2-vel zárva a remek találkozót végül 10 ponttal győzött.

Tatai SE - Szegedi KE 74-86

A végeredmény alapján akár simának is tűnhet a meccs, pedig csak hosszabbítás után őrizte meg Tatán a veretlenségét a Szeged. Az eredményessége mellett hatalmas mezőnymunkát is végző Gusztafik Lilla (19/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 9 szerzett labda), valamint Farkas Renáta (19 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda), Kiss Judit (13/6 pont, 6 lepattanó, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Orsós-Bogdán Lívia (10/9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 gólpassz) hatékony, s eredményes játéka révén 40 percen át tudta tartani a lépést a veretlen éllovassal. Bár a hajrában szinte végig a remek napot kifogó Kecskés Fanny (43/9 pont, 9 lepattanó), továbbá Nagy Lili (14/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Horváth Zsanett (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Zsíros Liza (9 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz, 2 blokk) vezette Szegednél volt az előny, a hazaiak rendre, így a rendes játékidő végén is egalizálni tudtak. A hosszabbításra azonban "elfogyott" a Tata, a ráadásban már csak, ahogy mondani szokás, 1 csapat volt a pályán, a túlórát 13-1-re nyerték a lepattanózásban ellenfelüket 58-38-ra felülmúló szegediek, de a tatai együttes így is minden dicséretet megérdemel.

Bajai NKK - MAFC 83-79

Várható volt, hogy a középmezőnyt vezető két együttes izgalmas, szoros meccset játszik majd egymással. Nos, az ellentétes félidőket hozó összecsapás kifejezetten színvonalas játékot hozott, összesen 25 hárompontos kosárral. A szünetben elsősorban a második negyed lehengerlő támadójátékának, azon belül pedig főként Kucsora Réka (24/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Renkus Eugénia (19/15 pont, 3 lepattanó) és Szöllősi Boglárka (15/15 pont, 9 lepattanó) hatékony játékának köszönhetően 11 ponttal vezetett a Baja. A hazaiak a záró etap közepéig tartották "tízen túli" előnyüket, ám a hajrában a Fülep Csilla (22/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Tarnai Kata (19/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Aradi Zsanett (13/3 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) trió vezette MAFC egy 18-7-es 5 percet produkálva az utolsó percben 2 pontra megközelítette a hazaiakat. Fordítani azonban már nem tudott, így a Baja nyerte az izgalmas, színvonalas találkozót.

ELTE Fortis - Sportdarázs 43-61

A nyitó és a záró negyedben irányítva a játékot juttatta érvényre a papírformát Szeli Kitti (17 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 blokk), Bakó Patrícia (15 pont, 10 lepattanó) és Varga Sára (12 pont, 4 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a soproni csapat. Hazai oldalon hiányzott egy igazi vezér, az ELTE Fortis csapatából senki nem érte el a 10 pontot, Szabó Zsanett 8 ponttal és 4 lepattanóval, Némedi Flóra pedig szintén 8 ponttal - 9 mezőnykísérletből -, valamint 3-3 szerzett és eladott labdával zárta a találkozót.