Férfi NB I: Három légióssal is nyert az Olaj Kecskeméten
07
2018
2018. december 7.  |  23:05
A bajnok mindössze három légióssal állt fel Kecskeméten, délután adta hírül a vezetőség, hogy kényszerű okokból elköszönt Murphytől, Airington pedig - szintén sérülés miatt - nem játszott. Andric jegyezte az első pontokat, de a hazaiak kapták el hamarabb a fonalat, az első negyedet uralták is, amely után 22-14 volt az állás. Kicsit tompa volt a címvédő.

Tizeneggyel is vezettek már a lila-fehérek, de aztán a folytatásban szigorított védekezésén, és egyre jobban zárkózott az Olaj. Benke alapvonali befutása utáni kosara zárta az első húsz percet, hiszen Wittmann félpályás kísérlete lejött, így a félidőben 34-31 állt a táblán. Mindkét csapat gyengén dobott távolról, Karahodzsics, Molnár és Vojvoda is 3-3 személyhibával rendelkezett.

Milosevics rögtön kiegyenlített, Karahodzsics még válaszolt rá, de aztán Vojvoda első hármasával 0-2 után újra a Szolnok vezetett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, mígnem Rowsey hármasa után időt kért Forray (39-42). Megjött az Olaj-szurkolók hangja, nem csoda, elkezdtek beesni a vendég hármasok. 50-53-nál a reklamáló Kovács kapott technikait, a harmadik etap után 55-59 volt az állás.

Ötvennégy másodperc alatt 4-0-val nyitott a Szolnok, időt is kért Forray. Már kilenccel is vezettek a piros mezesek, de mielőtt még kétszámjegyű lett volna a különbség, villant párat a KTE, 61-66-nál Alekszics hívta magához övéit. Milosevics is technikait kapott, Dramicsanin duplájával visszajött egyre a Kecskemét (65-66). Djeraszimovics egyenlített, Wittmann pedig egy palánkos középtávolival a 38. percben fordított. Időt kért a Szolnok. A hajrában mindkét csapat sokat hibázott. Vojvoda csak egy büntetőt dobott be, de Green is rontott, Benke viszont bevágta. A végén a győzelemért támadtak a hazaiak, de Kovács remek védekezése miatt Green ezt is elügyetlenkedte, így egy ponttal nyert a Szolnok - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olaj KK 70-71 (22-14, 12-18, 21-27, 15-12)