07
2018
2018. december 7.  |  08:33
Lóránt nélkül, Bullcokkal állt fel az Alba. Inkább a fehérváriak irányítottak az első etapban. Sokszor nem volt játék, inkább csal streetball. Reddic és Boykins dobópárbaja után 16-18-as állással ért véget az első felvonás. Dzunics nagyon leteremtette Filipovityot.

A folytatásban sem alakult ki tudatos játék, maximum két passz után dobtak a csapatok. A Falco feljavult támadásban, Balmazovics hármasával a 18. percben először lett kétszámjegyű a különbség (35-25). Bíró ziccere után időt kért Dzunics. 42-32-es állással vonultak félidőre a csapatok.

Keller triplája nyitotta a második játékrészt, amire Curry felelt. Filipovitynak is megjött a dobókedve, ő is kintről volt eredményes. Összekapták védekezésüket a hazaiak, állandósult a különbség. Keller a harmadik tripláját jegyezte, 55-47-nél először kért időt a Falco. A harmadik negyed után 60-47 volt az állás.

Bullock megszerezte első pontjait, távolról, majd Freeman is betalált kintről, ezzel újra tízen belülre került a bronzérmes (60-53). Curry csak egyet dobott be, Bullock viszont ismét hozzátett egy hármast (61-56). Kezdett meleg lenni a pite a vasiaknak, 66-62-nél, Heath két büntetője előtt, másodszor kért időt a Szombathely. Mindkettő kimaradt. A végén a Falco volt a szerencsésebb, bár összességében megérdemelten nyert, és maradt veretlen az Aréna Savariában - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 72-70 (16-18, 26-14, 18-15, 12-23)

Szombathely, Aréna Savaria, 2430 néző
V.: Földházi T., Benczur T., Minár L. (dr. Gencsev P.)

Falco: Norfleet 11/3, Váradi 4, Bíró 10/6, Pustahvar 3/3, Reddic 22. Csere: Curry 14/6, Balmazovics 6/6, Tóth N. 2.

Alba: Cartwright 5/3, Bullock 6/6, Boykins 15/9, Freeman 14/3, Heath 4. Csere: Filipovity 9/6, Keller 14/12, Peringer -, Tóth P. 3/3, Varga -.

Kipontozódott: Cartwright (40. perc).