Alpok Adria Kupa: Zollner győzelemmel debütált Körmenden
05
2018
2018. december 5.  |  22:25
Ma este ötödik mérkőzését játszotta az Alpok Adria Kupa-sorozatban az Egis Körmend, melynek ellenfele az a Decin volt, amely tegnap este még Grazban vendégszerepelt (és nyert 91-85-re). A csehek egyébként odahaza elég magabiztosan verték a vasiakat (87-70), azon a meccsen ki is állították Antonis Constantinidest. Ez a veszély már nem fenyegette a piros-feketéket, ugyanis a kispadon éppen ma debütált a ciprusi edzőt váltó Matthias Zollner.

Alaposan bekezdett a sérült Csorvási Milán nélkül felálló magyar csapat, amely ponterős első negyedének köszönhetően el is kapta a fonalat. Egy pillanatra sem volt kérdés a győztes kiléte, végig a Körmend akarata érvényesült, az idő múlásával egyre nagyobb lett a különbség - még úgy is, hogy McNeailt kiállították a játékvezetők -, a szünet után már végleg szét is estek a csehek. Ha nehezen is, de csak átlépte a százat az MTE, így a szurkolók minden vágya teljesült.

Ferencz Csabáék ezzel egymás elleni eredményben is jobbak lettek a Decinnél - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - BK ARMEX Decin 103-78 (35-20, 23-24, 32-11, 13-23)

Alpok Adria Kupa Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Boros T., Benedek Z., Lovas P.

Körmend: McNeail 10, Németh 12/6, Price 4, Hammonds 16/6, Delas 14. Csere: Ferencz 14/12, Bradford 16/3, Oroszi 3/3, Lajsz 6, Balogh 2, Takács 6.