Férfi NB I B: Kétszer vesztett a Tiszaújváros
04
2018
2018. december 4.  |  16:55
A Hepp Kupa forduló miatt a múlt héten csupán három találkozót rendeztek a férfi NB I B-ben - mindhármat a zöld csoportban. A Tiszaújváros kétszer is pályára lépett, mind a kétszer alulmaradt.

KTE-Duna Aszfalt - Tiszaújvárosi Phoenix KK 90-64

A 27-14-re megnyert első negyeddel alapozta meg magabiztos győzelmét a Kecskemét, amely Nikola Vukicsevics (28/6 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz), Kucsera Dániel (20 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) és Plézer Gábor (12/6 pont) eredményességére építve, minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a Pöstényi Zoltán (21/9 pont)-Pongrácz Gergely (13/9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette borsodiak ellen.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Óbudai Kaszások 72-77

Gáspár Balázs (21/6 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Pöstényi Z. (13/9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Zoltán (11/3 pont, 3 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően parádésan kezdett a Tiszaújváros, amely 21 pontos előnyt szerzett az első negyed végére. A két középső negyedben azonban nagy fölényben játszott az Óbuda, amely elsősorban Takács András (18/3 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda), Molnár Levente (13/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Van der Meer Lóránd (12/3 pont, 4 lepattanó), Bencsik Barnabás (11 pont, 5 lepattanó), Farkas Sándor (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Ondima Olivér (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) jóvoltából a 10. és a 30. perc közötti időszakot 50-20-ra, a lepattanózást pedig 39-27-re nyerve a maga javára fordította a találkozót.

Salgótarjáni KSE - SMAFC 85-57

Az idegenbe ezúttal is tartalékosan érkező SMAFC Kovács Benedek (18 pont, 20 lepattanó), Garab Dávid (10/6 pont) és Soós Bence (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda, 3 gólpassz) találatainak köszönhetően az első negyed után még vezetett, s a harmadik etap végéig jól tartotta magát. A záró felvonásra azonban "elfogytak" a vendégek, így a Salgótarján Joó Tamás (21/9 pont, 6 lepattanó), a tripla-duplától 1 gólpasszal elmaradó Dominik Herendic (18 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett labda, 9 gólpassz), Piukovics Bálint (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Piukovics Patrik (14/9 pont, 7 lepattanó) eredményes és hatékony játéka révén végül fölényes győzelmet aratott.