Női NB I: A második negyedben lenullázta a PEAC-ot a Sopron
02
2018
2018. december 2.  |  21:50
A második negyedben lenullázta a PEAC-ot a Sopron

A címvédő Sopron Basket a salamancai bravúr után, az orosz Kurszk elleni kemény Euroliga-mérkőzés előtt, a PEAC-ot fogadta hazai pályán. A vendégeknél Simon Zsófia és Ruják Nóra sérülés miatt csak civilben nézte társait a kispadról.

Egy pillanatig nem volt kérdés, hogy érvényesül-e a papírforma, a bajnok már az első negyed után 17 ponttal vezetett. A nyitó felvonás végén Dubei két triplát is jegyzett, és miután a második felvonást 22-0-val(!) nyerték a hazaiak, így az első félidő egy 28-0-ás szériával ért véget...

A második játékrész már csak formalitás volt, de Roberto Iniguez együttese nem állt le, és a harmadik, illetve negyedik negyedet is megnyerte. Egy híján ötvennel ütötte ki a baranyai csapatot - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - PEAC-Pécs 92-43 (29-12, 22-0, 23-16, 18-15)

Sopron, Novomatic Aréna, 700 néző

Sopron: Fegyverneky -, Turner 4, Czukor 2, Dupree 11, Határ 10. Csere: Weninger 17/9, Crvendakics 14/6, Dubei 11/9, Zahui 10, Varga K. 5/3, Licskai 4, Salvadores 4.

PEAC: Vanloo 19/15, Wentzel 8, Gémes-Sarok 4/3, Tetemondova -, Imovbioh 5. Csere: Barnai 4, Varga E. 3/3, Tenyér -.

Meglepte a BEAC a Ceglédet

A szezon során eddig alul teljesítő Cegléd a forduló előtt még sereghajtó, négy meccse nyeretlen BEAC-ot fogadta hazai pályán, alsóházi rangadón. Bár Peter Jankovic korábban már megszellőztette lemondását, továbbra is ő foglalt helyet a Pest megyeiek kispadján.

Csapata csütörtökön a német bajnok ellen tisztességgel helyt állt az Európa Kupában, ma azonban teljesen más arcát mutatta.

Az első negyed után a CEKK vezetett öt ponttal, és a félidőben is maradt még három az előnyéből. A harmadik negyedben Szabó és Laklóth vezérletével fordított a nagyot küzdő BEAC, és végül megérdemelt győzelmet aratott. Másodszor a szezon során, először idegenben - írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - ELTE-BEAC Újbuda 76-79 (21-16, 14-16, 19-26, 22-21)

Cegléd, 200 néző
V.: Benczur T., Mészáros, Horváth Cs.

CEKK: SWANIER 17/9, Révész B. 5/3, Gorjanácz 12/6, DONGUE 17, Hamilton-Carter 8. Csere: Kobolák 4/3, Popovics 13/9, Király, Böröndy D., Révész L.

BEAC: SZABÓ D. 31/15, LAKLÓTH 23/15, György, Angyal N., Papp K. 4. Csere: Beckley 10/6, Suppán 3/3, Mandic 6, Tóth D. 2, Vincze V.

Először nyert Pavloviccsal a Győr

A hazaiaknál Reshanda Gray kisebb sérülés miatt nem lépett pályára, ettől függetlenül jól kezdett a Győr, 7-0 után a negyed közepén már 18-8 volt az állás. Ezt követően magára talált az MTK, de az első negyedet így is 32-23-ra a bronzérmes nyerte.

A második tíz percben hamar visszaállt a tíz pont körüli különbség, a félidőre 53-38-as vezetéssel mentek öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően tovább nőtt, és húsz fölé kúszott a differencia. A záró felvonásnak 71-49-cel vágtak neki a felek.

10-2-vel nyitottak a vendégek, a hajrára pedig már csak alig több mint tíz pont maradt a különbség (79-68). A végén azért biztossá tették a hazaiak a győzelmet, amire a zsinórban elszenvedett öt vereség után nagy szükségük volt. Nem mellékesen ez volt Milos Pavlovic edző első sikere Győrben - írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - MTK Budapest 85-71 (32-23, 21-15, 18-11, 14-22)

Győr, 100 néző
V.: Papp, Minár, Goda.

Győr: BROWN 21/12, Czank 6, RAKSÁNYI 12/6, TÖRÖK Á. 9/3, SPANOU 16. Csere: NAGY D. 10/6, Varga Zs. 9, Baffy 2, Krnjic, Szirony, Szabó P.

MTK: Czirják 4/3, Szeitl 2, Süle 9/3, Hegedűs 9, SZABÓ F. 15/3. Csere: BERNÁTH 8/6, WEBER 14/3, Baksa 7, Koch 3/3, Schiroky, Gróf.

Magabiztos volt a DVTK a fővárosban

Jobban kezdett a DVTK (0-9), több mint négy perc telt el, mire betalált a Vasas, igaz akkor Böröndy mindjárt egy hármast süllyesztett el. Heljiæ vezérletével kezdett magára találni a házigazda (8-19). Felváltva estek a kosarak, az első negyed után 19-30 volt az állás.

A folytatásban tovább nőtt a különbség (21-37). Bár egyszer tíz pontra még visszajöttek a fővárosiak, a félidőre végül megnyugtató diósgyőri előnnyel tértek pihenőre a csapatok (33-49).

A harmadik negyedben a miskolciak végleg eldöntöttek minden kérdést. A Vasas nem tudta felvenni a versenyt a vendégekkel, 38-67-ről indult a záró etap.

Állandósult a differencia, a lényeg már nem változott, Cziczás László együttese megérdemelten nyert - írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia - Aluinvent DVTK 51-81 (19-30, 14-19, 5-18, 13-14)