NB I B zöld csoport: Debreceni diadalmenet
27
2018
2018. november 27.  |  18:35
A nyeretlenségét a legtovább "őrző" debreceni fiataloknál óriási áttörést okozott az első diadal: az egriek hazai legyőzése után a Kecskemétet idegenben, majd egy valóságos triplazáport hozó találkozón a Salgótarjánt is megverték. A Pápa könnyedén nyert a tartalékosan felálló fehérvári fiatalok otthonában, a Baja egri veresége után biztosan nyerte a Bács-Kiskun megyei ütközetet, a Vásárhely pedig jó harmadik negyedével biztosan verte az inkább saját pályáján vitézkedő egri legénységet.

DEAC U23 - EKE Eger KOK 88-70

Minden negyedet megnyerve aratott meglepő(en magabiztos) győzelmet a debreceni együttes, amely először ízlelhette a siker édes ízét. Az nem volt meglepő, hogy az elsősorban a Kozák Márton (25/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Szekeres Ferenc (19/9 pont, 4 lepattanó)-Kozák Bertalan (12 pont, 5 lepattanó) trió tagjainak hatékonyságára alapozó DEAC vezet a félidőben, hiszen nem egy meccset veszítettek el úgy a debreceni fiatalok, hogy a szünetben még jobban álltak ellenfelüknél. Ezúttal azonban a 12 pályára lépő játékosukból 10 is eredményes volt, sőt a lepattanócsatát is fölényesen, 55-38-ra nyerték, így magabiztosan fektették két vállra a Máté Balázs (22/9 pont, 6 lepattanó), Varga Imre (16 pont, 10 lepattanó), Papp Bendegúz (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Mészáros Bence (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) vezette egri együttest.

SMAFC - Alba Fehérvár 84-66

A Füzi Róbert (30/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Czukor Bence (28/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz)-Kovács Benedek (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Tukovits Balázs (9/3 pont, 9 lepattanó) kvartett vezette SMAFC az első negyedben valósággal átrohant a fehérvári fiatalokon. A soproniak a 7. percben 20-4-re vezettek, s egy negyed után kerek 20 pontos előnyük volt. A folytatásban magassági fölényüket kihasználva a fehérvári fiatalok elsősorban Balsay Ádám (16/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Seyi Awogbemi (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) és Peringer Balázs (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) révén fokozatosan csökkentették hátrányukat. A harmadik negyed közepén 3 pontra csökkent a soproni fór, ekkor azonban egy 14-0-s rohamot bemutatva ismét jelentős előnyt szereztek a soproniak, s a záró szakaszban a vendégekben már nem volt annyi, hogy szorossá tegyék a találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Újpest-MT 77-71

Az előző évadban a piros csoportból lekerülő győri és az NB II-ból feljutó újpesti gárda csapott össze egymással. Az első percekben érezhető volt, melyik csapat is szerepelt magasabb osztályban, a 7. percben 17-7-re ellépett a három bedobója, Földesi Marcell (16 pont), Gáll Dominik (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Rátvay Tamás (15/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) által "húzott" győri együttes. Ezt követően feljavult, s kiegyenlítetté tette a játékot a Surmann Gábor (20/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Jovan Djurasevics (18/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Franczva Ádám (15/6 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) trió vezette vendég Újpest. A hazaiak a harmadik negyed végéig tartották 7-13 pont közötti előnyüket. A záró etap közpén egy 8-2-vel ledolgozta hátrányát az Újpest, de fordítania nem sikerült, s a végjátékban pontosabban játszó hazaiak nyertek.

Salgótarjáni KSE - Concordia Motax Pápai KC 96-94

Óriási meccset nyert meg a szinte meccsről meccsre fogyatkozó Salgótarján, amely az Újpestre tartó Nárai után a legutóbbi meccsen kiállított Joót is elveszítette. Ennek ellenére egy óriási dobópárbajt hozó nyitó szakasz után 4 ponttal vezetett, sőt szünetben is "ment" 1-gyel. Szünet után új erőre kapva Piukovics Bálint (29/6 pont, 5 lepattanó), a hatalmas mezőnymunkát végző Dominik Herendic (20 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), Piukovics Patrik (16/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint a feladathoz maximálisan felnövő Dániel Péter 17/3 pont, 12 lepattanó) vezérletével újra megugrottak, s a záró etap előtt 7 ponttal vezettek a hazaiak. Ez az előny a záró etap közepén 12 pontosra nőtt. Ezt követően azonban Sonyák Béla (29/12 pont, 5 lepattanó), Grebenár Péter (18 pont, 8 lepattanó), Horváth Attila (15/12 pont), a hajrára magára találó Ryan Cook (14/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Murai Gábor (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezetésével egy parádés, 21-5-ös 4 percet bemutatva fordított, s a 39. percben már 4 ponttal vezetett is a Pápa. Ezután technikaik és személyi hibák miatt 6 büntetőt dobhattak a hazaiak, és Piukovics Bálintnak rendben voltak az idegei, mind a hatot beemelte, így drámai végjáték után hazai siker született.

EKE Eger KOK - Bajai Bácska FKE 75-71

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a szünetben 8 ponttal a Máté Balázs (27/6 pont, 10 lepattanó)-Papp Bendegúz (18/9 pont)-Mészáros Bence (14/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Varga Imre (11 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) "négyesfogat húzta" hazai együttes vezetett. Térfélcsere után elsősorban Pongó Martin (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Milos Vukicsevics (16 pont, 8 lepattanó), Kovács Barnabás (11/9 pont, 5 lepattanó) és Jakab Péter (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) ponterősségének köszönhetően fordított, s a záró etap előtt 3-mal "ment" a Baja, amely a 37. percben 66-61-re vezetett. Az utolsó három és fél percet azonban az egriek Máté és Papp révén egy 14-4-es rohammal "hozták le", így végül a maguk javára fordították a találkozót.

Óbudai Kaszások - Vásárhelyi Kosársuli 67-79

A 25-12-re megnyert első negyedre, továbbá jórészt Molnár Bence (22/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Vas Péter (19/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Zalán (14 pont, 5 lepattanó) és Bálint Erik (13/3 pont, 7 lepattanó) eredményességére alapozva viszonylag biztosan nyerte a forduló rangadóját a vendég Vásárhely. Szünet után nagyon "összekapta" magát a Kaszások, amely Bencsik Barnabás (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Molnár Levente (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Takács András (12/3 pont, 17 lepattanó) és Ondima Olivér (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) vezérletével a 33. percben 6 pontra megközelítette ellenfelét. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a hazai együttesből, a Hódmezővásárhely a szakasz közepén egy 10-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára.

KTE-Duna Aszfalt - DEAC U23 77-79

Változatos, fordulatos, izgalmas meccset játszott egymással a két utánpótlás csapat. A kosarakban gazdag első negyedet a Kucsera Dániel (24/6 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Nikola Vukicsevics (19/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Molnár Dániel (12/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Plézer Gábor (10/6 pont) vezette hazai csapat 5 ponttal nyerte. Félidőben viszont a második negyedre a védekezését rendező, elsősorban Kozák Márton (24 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz), Opre Roland (18/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Tóth Bence (14/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Gáspár Mátyás (13/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségére alapozó debreceniek fordítottak, s szünetben már 4 ponttal a vendégek vezettek. Szünet után végig szoros volt a találkozó, többször is egyenlített a Kecskemét, de volt, hogy 7 ponttal megugrott a kiélezett helyzetekben rendre újító debreceni együttes, amely ellenfele fölé kerekedett. A DEAC U23-as csapata a múlt szerdán még nyeretlen volt, de egy hét alatt két meccset is "behúzott".

Újpest-MT - SMAFC 75-64

Az első félidőben a valamivel pontosabban játszó Újpest Surmann Gábor (20/9 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Franczva Ádám (18 pont, 11 lepattanó) és Jovan Djurasevics (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével 8 pontos előnyt szerzett. Szünet után elsősorban Kovács Benedek (23 pont, 10 lepattanó, 8 (!) blokk), Czukor Bence (13 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Szegedi Márton (12/3 pont) eredményessége révén kiegyenlítetté tette a játékot a SMAFC, de a kritikus helyzetekben rendre újítani tudtak a lepattanózást 42-29-re megnyerő hazaiak, akik végül "behúzták" a küzdelmes találkozót.

Vásárhelyi Kosársuli - EKE Eger KOK 88-73

A vendég egriek a Mészáros Bence (21/15 pont)-Varga Imre (17 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Máté Balázs (14 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezetésével az első félidőben még partiban voltak a vásárhelyiekkel - olyannyira, hogy a szünetben még 1 ponttal vezettek is. Az ezúttal elsősorban Molnár Bence (25/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Vas Péter (22/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Pavlovics Vuk (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) hatékony, jó játékára építő vásárhelyiek a harmadik negyed második felében bemutatott 16-4-es rohammal törték meg az egri legénység ellenállását, s végül 15 ponttal nyertek.

Alba Fehérvár - Concordia Motax KC Pápa 31-76

Tartalékos összetételben léptek pályára a hazaiak, akiknél Kass Balázsnak 9 pont (3 lepattanóval és 4 eladott labdával) is elegendő volt ahhoz, hogy csapata legeredményesebb játékosa legyen. A mérkőzést végig kezükben tartó pápaiak Horváth Attila (16/12 pont, 3 lepattanó), a tripla-duplától 1-1 lepattanóval és gólpasszal elmaradó Murai Gábor (16/3 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Sonyák Béla (13/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével végig vezetve könnyedén nyertek.

Bajai Bácska FKE - KTE-Duna Aszfalt 83-51

A Nikola Vukicsevics (17/9 pont, 3 szerzett, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Molnár Dániel (11/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kettős vezette vendég kecskemétiek parádés első negyeddel rukkoltak ki a megyei ütközeten, s nem kis meglepetésre 27-20-ra vezettek 10 perc játék után. Ezt követően azonban mintha elvágták volna... mármint a pontos, jó játékot vendég oldalon. A második negyedtől egyértelműen a Jakab Péter (24/3 pont, 5 lepattanó), Pongó Martin (23/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Nagy Dániel (14/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Kővágó-Laska Márk (11 pont, 5 lepattanó) ponterős, hatékony játékára építő hazai gárda akarata érvényesült, amely végül simán győzött.

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 102-96

Ha egy üzlet beindul... Látványos, kosarakban gazdag meccsen aratták zsinórban harmadik győzelmüket a debreceni fiatalok. A végig nagy dobópárbajt hozó találkozó első félidejében a Tóth Bence (26/9 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz)-Kozák Márton (20/6 pont, 6-6 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Opre Roland (13/6 pont - 2/2 dupla és tripla -, 3/3 büntető)-Gáspár Mátyás (12/3 pont, 6 lepattanó)-Godwin Omenaka (12 pont, 13 lepattanó) ötös vezette hazaiak játszottak pontosabban, s szünetig 10 pontos előnyt szereztek. A vendég nógrádi gárda Joó Tamás (32/12 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda), Piukovics Bálint (21/15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Martin (17/9 pont, 3 lepattanó), Piukovics Patrik (12/6 pont) és Dominik Herendic (10 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) jóvoltából pazar harmadik negyedet produkálva 10 perc alatt ledolgozta hátrányát az összesen 27 hárompontos kosarat hozó találkozón. A záró etap közepén is döntetlen, 84-84 volt az állás. Ekkor egy 6-0-lal elléptek a hazaiak, és már nem is adták ki kezükből a vezetést.