Férfi NB I: A Körmend nyerte az első vasi csatát
25
2018
2018. november 25.  |  09:20
Tükörsima KKK-győzelem az Alba ellen

Az előzetes hírekkel ellentétben Kyron Cartwright mégis tudta vállalni a szereplést, így „csak" Lóránt Péter hiányával kellett megküzdenie a vendégeknek.

Freeman tempója nyitotta a találkozót, az első hazai pontokat Spica szerezte meg. A negyedik percben még az Alba vezetett egy ponttal, de a Kaposvár megrázta magát, s a Spica-Hendlein-Shepard triónak köszönhetően tizenkét ponttal lépett meg, az Alba képtelen volt betalálni. Filipovity büntetője szakította meg a vendégek gólcsendjét, de ez nem zavarta meg a KKK-t, Baki talált be kintről (21-7), a negyed végére két ponttal tudta csökkenteni hátrányát Braniszlav Dzunics együttese (24-12).

Markovics értékesített két büntetőt korábbi kenyéradója ellen, csapata lendülete pedig tovább tartott. Magabiztos, jó játékkal és kemény védekezéssel rukkoltak elő a hazaiak, az Albából Filipovity volt dicsérhető. A játékrész derekát elhagyva Baki duplájával már húsz egységnyi volt a különbség (42-22), a Fehérvár nem tudott zárkózni, a nagyszünetben 53-31 állt az eredményjelzőn.

5-0-val kezdett az Alba, de a Kaposvár egy 7-0-s válasszal azonnal visszaverte a vendégek felzárkózási kísérletét (60-36). A Fehérvár nem tudott változtatni, a KKK pedig nem dőlt hátra, a harmadik etap befejeztével 67-41-re vezetett.

A lényegi kérdésekre már korábban megkaptuk a választ, Shepard triplájával a harminc pontot is elérte a differencia (81-51). Bár a végjátékban tudott kozmetikázni az Alba, de ez semmit nem von le a hazaiak érdemeiből. Freeman hármasával ért véget a találkozó, 89-67-re nyert a Kaposvár - írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 89-67 (24-12, 29-19, 14-10, 22-26)

Kaposvári Városi Sportcsarnok
V.: Papp P. Török R., dr. Mészáros B. (dr. Valovics I.)

Kaposvár: Shepard 21/3, Johnson 15/3, Lilov 5/3, Hendlein 10/3, Spica 15/3. Csere: Baki 11/9, Markovics 8, Harazin 4, Halász -, Bogdán -, Puska -, Kocsis -.

Alba: Cartwright 8, Freeman 11/3, Keller I. 7/3, Bullock 7, Heath -. Csere: Boykins 10/3, Filipovity 17/6, Varga -, Tóth P. 7/3, Peringer -.

A Körmend nyerte az első vasi csatát

A vendégeknél a sérültek közül Curry és Norfleet vállalta a játékot, a bokájával bajlódó Balmazovics azonban - aki családi okok miatt hazautazott Szerbiába - nem.

A Falco elrontotta első támadását, Hammonds két triplája közé Reddic közelije ékelődött be. Norfleet távolija után ismét Hammonds szólt hozzá kintről (9-5). 11-11-nél Váradi egyenlített, szintén egy hármassal. Alaposan egymásnak estek a csapatok, Hammonds tarthatatlan volt, 100 %-os dobóteljesítménnyel jutott el 13 pontig. 17-15-nél Kapitány játékvezető adott technikait Currynek, amiért nem ismerte el a faultját (nem emelte fel a kezét), neki ez volt a harmadik személyhibája. A 8. percben, 23-15-nél időt kért az Okorn eltiltása miatt megbízott vezetőedző, Konakov. Hiába, Bradford hármasát követően, 28-18-nál már zúgott is a „Tíz! Tíz! Tíz!" rigmus. Az első negyed után maradt is a különbség (31-21). Extrán dobtak a hazaiak, de puha is volt a Szombathely védekezése.

Pustahvar ziccerével és Norfleet két távolijával közelített a Falco (31-29), másfél perc telt el, időt kellett kérnie Constantinidisnek. Ferencz második trojkája, Bradford ziccere megtörte a vendégek 8-0-s szériáját. Hullámzó volt a meccs, mielőtt még visszahízott volna tízre a körmendi előny, 38-34-re visszajöttek a sárga-feketék, majd Delas is megszerezte első pontjait, 40-34-nél, a 7. percben újra felmutatta a T-betűt Konakov. Mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok, belül jártunk az utolsó percben, amikor 44-41-nél a körmendi edző szakította meg a játékot. A félidőt, némi büntetőzés után Tóth szerencsés kosara zárta (49-44). Érdekesség, hogy húsz perc után mindkét irányító csak büntetőkből tudott betalálni (McNeaill 7, Curry 1).

A szünetben a Falco-tábor mögött megjelent Darrin Govens, akit hatalmas ovációval köszöntöttek a vendég szurkolók. Akadt közülük, aki oda is kiáltott Gráczer György ügyvezetőnek, hogy azonnal hozzon egy tollat és egy papírt...

McNeaill büntetőivel lépte át az ötvenet az MTE, a Falco azonban nem adta fel, továbbra is szívósan tapadt ellenfelére. Curry a 24. percben megkapta negyedik faultját, le kellett ülnie. Egészen 57-56-ig zárkóztak a fekete mezesek, de ekkor jött Price-tól egy hármas. A kontrából Bíró felelt, majd Váradi a sarokból fordított. 60-62-nél először vezetett a Falco, az etap derekán időt is kért Constantinides. 6-0-val reagált a Körmend, Konakov is rendezni próbálta a sorokat. A harmadik negyednek Váradi negyedik hármasa vetett véget (72-70).

Lajsz „pöcizte vissza" Ferencz kimaradt hármasát, majd Tóth érte el a tíz pontot, egy dudaszós középtávolival. Továbbra is az MTE uralta a meccset, de fej-fej mellett haladtak a csapatok. 79-79-nél még egál is volt, de aztán 6-0-val meglépett a Körmend, időt is kért Konakov, három perccel a vége előtt. Váradi megfelezte a különbséget, 1:19 volt vissza, amikor egy falcós labdavesztést követően Tóth ellen ítéltek sportszerűtlen faultot. Price mindkét büntetőjét bedobta, majd Bradford a hármasával eldöntötte a meccset. A végén már hiába próbálkozott a Falco, nem volt elég ideje a fordításra - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-88 (31-21, 18-23, 23-26, 20-18)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző
V.: Kapitány G., Tőzsér D., Farkas G. (Bodrogváry I.)

Körmend: McNeaill 16/3, Németh 4, Price 23/6, Hammonds 13/9, Delas 12. Csere: Bradford 12/6, Ferencz 8/6, Lajsz 4.

Falco: Curry 6/3, Norfleet 19/12, Váradi 19/15, Tóth 12, Reddic 10. Csere: Pustahvar 14/6, Bíró 8/6, Verasztó -.