Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Először nyert az ELTE Fortis
20
2018
2018. november 20.  |  14:50
Hepp-kupa fordulót rendeztek a múlt héten a hölgyeknél, így csupán négy összecsapásra került sor a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a PEAC színvonalas megyei rangadót nyert a PINKK ellen, a zöldben pedig remek hajrájával a Szolnokot legyőzve első sikerét érte el az ELTE Fortis. Ez egyben azt is jelenti, hogy nincs már nyeretlen csapat a bajnokságban.

PEAC-Pécs-Pingvinek - PINKK SE 72-63

Hullámzó, fordulatos, színvonalas baranyai rangadón az első negyedet követően 6 ponttal ellenfele előtt járó a Milica Vojinovics (22/15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Varga Eszter (18/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) duó ponterősségére építő PEAC, és a mérkőzés nagy részében vezetett is, de a záró etap közepén a Jáhni Zsófia (23 pont, 18 lepattanó), Szabó Laura (13/3 pont, 4 lepattanó), Szücs Lilla (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Vári Zita (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette PINKK állt jobban. 56-55-ös vendég előny után azonban a PEAC egy 7-0-lal ellépett megyei riválisától, és megnyerte a derbit. A kevesebb lepattanót és labdát szerző, ugyanakkor többet eladó PEAC elsősorban sokkal jobb (7/16, 43,75%, ill. 1/16, 6,25%) triplázásának köszönhette a sikert.

PINKK SE - Vasas Akadémia 74-97

A nyitó, s különösen a záró 10 percben Dombai Réka (24/3 pont, 3 eladott labda), Hizsnyik Dóra (13 pont, 10 lepattanó), Nadja Smailbegovics (12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Budácsik Dorottya (11 pont, 7 lepattanó) és Tóth Orsolya (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 szerzett labda) vezérletével nagy fölényben játszó vendég Vasas magabiztos győzelmet aratott a 29 labdát eladó PINKK otthonában. A hazaiak elsősorban Séra Nikolett (24 pont, 8 lepattanó), Molitor Dorottya (18/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda), Szücs L. (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Vári Z. (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) jóvoltából a két középső negyedben felnőttek fővárosi ellenfelük szintjére, de a záró etapra elfáradtak.

ELTE Fortis - Szolnoki MÁV SE 63-41

A 35 percen át szoros találkozón parádés utolsó 5 percével tette fölényessé sikerét, s szerezte meg egyben első győzelmét a Varga Anna (25/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Stekler Kamilla (16/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette ELTE Fortis. A vendég szolnokiak a negyedik negyed közepéig elsősorban Deme Zsófia (12 pont, 8 lepattanó) eredményessége révén tartották a lépést a hazaiakkal, de a végét sokkal jobban bírták a vendéglátók, akik 18-2-re hozva az utolsó 4 percet végül 20 pont fölötti diadalt arattak, amelyért nagyon megdolgoztak.

MTK-Budapest II - Kiss Lenke KA 73-65

Gróf Tímea (17/3 pont, 10 lepattanó), Schirohy Szonja (17 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bojtár Boglárka (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével remek támadójátékkal kezdte a fővárosi derbit az MTK II, amely 9 pontos előnyt szerzett. A második etapot 8-1-gyel kezdve 2 pontra feljött a Mészáros Anna (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Opitz Kitti (14 pont, 3 lepattanó)-Opitz Petra (12 pont, 10 lepattanó) trió vezette KLKA. Ettől kezdve a vendégek végig üldözték a hazaiakat, 2 pontra több alkalommal is felzárkóztak, de a kiélezett, kritikus helyzetekben a vendéglátók mindig tudtak újítani, így nyertek.