Férfi NB I: Az utolsó negyedben nyerte meg a rangadót az Olaj
18
2018
2018. november 18.  |  20:20
Vasárnap este az Alba Fehérvár a Szolnokot látta vendégül a nyolcadik forduló rangadóján. Az első negyed is már szorosan alakult, de tíz perc játék után öt egységgel a Szolnok vezetett. A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második negyedben csökkentette a különbséget a hazai csapat. A nagyszünetben 37-40-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőt is jobban kezdte az Alba, amely szépen lassan ledolgozta hátrányát és a záró felvonásra fordítani is tudott (51-50). Bekezdett a negyedik negyedben az Olaj: Andric kosarai után már a vendégek vezettek öttel (51-56).

Cartwright két duplájával zárkózott újra az Alba, amikor már csak hat perc volt vissza a végső dudaszóig. Vojvoda repítette tovább a Szolnokot, egy triplával és zsákolással elhúzott nyolc ponttal a vendégcsapat, időt is kért Braniszlav Dzunics (55-63). Teltek a percek kosár nélkül, majd Milosevics középtávolija és Vojvoda triplája után már tizenhárom volt közte. Innen már nem volt visszaút, a Szolnok 73-63-re megnyerte a rangadót idegenben - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 63-73 (15-20, 22-20, 14-10, 12-23)