Férfi NB I: Nem akármilyen meccsen verte a Berény a Sopront
17
2018
2018. november 17.  |  22:10
Okornt kiállították, de így is veretlen maradt otthon a Falco

A pénteken térdsérülést szenvedő Antóni nem vállalta a játékot a vendégeknél, be sem melegített. Bruinsma tegnap esett át sérvműtétjén, a helyére (vissza)igazolt Pustahvar pedig hatalmas ovációt kapott a bemutatáskor, de a másik oldalon Simont és Csiricset is nagy tapssal köszöntötték korábbi klubjuknál.

Kesar két-, Taylor egy jó büntetőjével indult a meccs. Norfleet másfél perc után megsérült, így a tervezettnél hamarabb került pályára Pustahvar. Ettől aztán lendületbe jöttek Balmazovicsék, feljavult a védekezésük, és pillanatok alatt 9-0-val fordítottak. Csirke Ferenc időt is kért négy és fél perc után (9-3). Sokkal agresszívebbek voltak, jobban haraptak a sárga-feketék. A hetedik percben szerezték meg első mezőnykosarukat a listavezető vendégek. Az első negyed végén Simon hozta közelebb csapatát (15-12).

Támadásban egyik csapat sem villogott, de védekezésben annál nagyobbat küzdöttek. Horti szerencsés találatával már csak egy volt a különbség, Budimir triplájával pedig újra a Vasút járt előbbre (15-17). Ki gondolta volna ekkor, hogy a második negyedből hátralévő jó nyolc perchez többet már nem tud hozzászólni a Pécs? A hatalmas tűzzel játszó Reddic vezérletével, 9-0-át repesztett a legutóbbi ezüstérmes. Csirke 24-17-nél újra felmutatta a T-betűt. Hiába, Váradi és Tóth is betalált, így a különbség átlépte a tízet. A félidőben 30-17 volt az állás.

Reddic ott folytatta, ahol abbahagyta, Csiricsék is, ők viszont továbbra is csak küszködtek. Mielőtt még húszra rúgott volna a differencia, Budimir bevágott egy hármast a jobb sarokból. Hirtelen teljesen megváltozott az addig teljesen nyugodt hangulat a csarnokban. 40-26-nál Papp játékvezető két technikait ítélt a reklamáló Okorn ellen, akit ezt követően úgy kellett lefogni, nehogy nagyobb baj legyen, elveszítette edzőjét a Falco. Taylor négy büntetőt dobhatott, majd Budimir hármasával bejött tízen belülre a Pécs (40-32). Hamar rendezte sorait a vasi csapat, Csirke egy 5-0-s rohanást igyekezett megtörni időkérésével. Nem sikerült, 51-35-ről indult a záró felvonás.

Csirics a 33. percben szerezte meg első kosarát, kintről volt eredményes (55-40). Balmazovics egy ütközés után megsérült, és már nem is tudott visszamenni a pályára. A Falco kezdte újra elveszíteni a fonalat, a PVSK vissza is jött tízre, amikor Taylor teljesen feleslegesen, sportszerűtlenül faultolta a gyűrűre törő Váradit. A szombathelyi „cséká" értékesítette mindkét büntetőjét, majd középtávolról is betalált, 62-48-nál magához hívta csapatát Csirke. Csodát már ő sem tudott tenni, a Falco teljesen megérdemelten verte meg a szezont remekül kezdő, ám ma kissé tompa pécsi csapatot - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pécsi VSK-Veolia 68-53 (15-12, 15-5, 21-18, 17-18)

Szombathely, Aréna Savaria, 2650 néző
V.: Papp P., Török R., Boros T. (dr. Gincsai J.)

Falco: Curry 15/9, Norfleet 5/3, Váradi 12, Balmazovics 10/6, Reddic 22. Csere: Pustahvar -, Tóth 2, Bíró 2.

PVSK: Pongó 2, Taylor 21/12, Csirics 3/3, Budimir 13/9, Kesar 2. Csere: Demeter, Simon 5/3, Horti 7.

A második félidőben döntött a Körmend

Szombaton este 18:00-kor az Egis Körmend a Juhos Levente nélkül kiállni kényszerülő Naturtex-SZTE-Szedeákot látta vendégül hazai pályán.

A mérkőzés első kosarát Sulovics szerezte, a túloldalon Delas válaszolt. Jobban kezdett Andjelko Mandics együttese, amely Wirth triplája után 10-4-re vezetett két és fél perc után. Kezdett éledezni a házigazda, Hammonds büntetőivel kettőre zárkózott, Price révén pedig utolérte ellenfelét (12-12). A Szeged nem tudott betalálni, Hammonds újabb villanása után pedig már hattal vezetett az MTE (18-12). Davis sikeres triplája után Bradford hívta fel magára a figyelmet egy 2+1-es akcióval, a játékrészt Wirth büntetői zárták (21-17).

A játék továbbra is kiegyenlített volt, a Körmendnél volt a fór, de a vendégek nem szakadtak le riválisuktól. 31-25-nél Wirth köszönt be kintről, Price ugyanezt tette a túloldalon, de erre is volt válasz, Vágvölgyi sem hibázott (34-31). Davis pillanatai következte, az amerikai bedobó hét pontot vállalt, immáron a Szeged vezetett (36-38). Fordult a kocka, ezúttal a hazaiak futottak az eredmény után, de 44-44-nél Hammonds zsákolt egyet, több kosár pedig már nem született a félidőben.

A Szeged jól tartotta magát 52-49-ig, ekkor azonban megtorpant, a Körmend a légiósai vezérletével egy 8-0-s futást produkált (60-59). A különbség immáron kétszámjegyű volt, de leginkább a nagyot játszó Davisnek köszönhetően a vendégek „benéztek" tíz alá (65-57). Triplára tripla volt a válasz, Bán nem hibázott, majd Lajsz is eredményes volt (70-57). Állandósult a felek közti tíz pont, Lajsz azonban egy közelivel növelte az MTE-fórt (73-61).

Egyértelműen ellenfele fölé nőtt a Körmend, amely bő négy perc leforgása alatt a lényegi kérdéseket el is döntötte. Ferencz távolija után a húsz pontos vezetésért támadtak a hazaiak, Csorvási szerzett kosarat, 89-69. Az utolsó pár percre egy kicsi kieresztett Antonis Constantinides együttese, a Szeged kozmetikázta az eredményt, de nem forgott veszélyben a vasiak győzelme. Kerpel-Fronius Gáspár mehetett a vonalhoz, mindkét büntetőjét értékesítette, 93-84, kialakult a végeredmény - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 93-84 (21-17, 25-27, 28-17, 19-23)

Körmendi Városi Sportcsarnok
V.: Benczur T., Balog Gy., dr. Mészáros B. (Bogárdi J.)

Körmend: McNeaill 6, Price 11/3, Oroszi -, Hammonds 18, Delas 12. Csere: Csorvási 10, Ferencz 11/6, Bradford 18/6, Lajsz 4, Bán 3/3, Márton -.

Szeged: Boltics 6, Wirth 18/12, Davis 23/15, Green -, Sulovics 10/3. Csere: Vágvölgyi 6/6, Révész 10, Kerpel-Fronius G. 4, Mayer -, Szatmári 4, Goldring 3/3, Bonifert -.

Nem akármilyen meccsen verte a Berény a Sopront

Az első negyedet nagyon megnyomta a Jászberény, Colemanék nemcsak ponterősen támadtak, hanem hatékonyan is védekeztek. Sokat kapkodott és hibázott az SKC, tíz perc után 24-11-re vezetett Nikola Lazics együttese.

Hiába volt erősebb - talán némi meglepetésre - palánk alatt a Sopron, ha csak az utolsó percben szerezte meg egyetlen hárompontosát, a cserepadja pedig pont nélkül maradt az első félidőben. A nagyszünetre azért még így is (és Pitts hármasa ellenére is) felcsillant a remény a vendégeknek, hiszen 39-30-as állással fordultak a csapatok.

A harmadik felvonásban nem sokat változott a játék képe, eggyel csak még tovább nőtt a differencia. 60-50-ről indult a záró(nak hitt) etap.

Az, hogy ez végül nem így lett, annak köszönhető, hogy Warner és Lemar vezérletével nagyot hajrázott a vendég együttes. Megváltozott a játék képe, megállt a JKSE, 69-69-es állással zárult a fordulatokkal teli negyven perc, jöhetett a hosszabbítás.

Már-már úgy tűnt, kiénekli a sajtot a hazaiak szájából a Sopron, de a ráadás öt percre elfáradt, visszaállt minden a régi kerékvágásba, így ha nehezen (és talán egy kis szerencsével is), de fontos győzelmet aratott a Jászberény - írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Sopron KC 83-74, h.u. (24-11, 15-19, 21-20, 9-19, 14-5)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Praksch P., Jakab L., Pozsonyi L. (Páli K.)

JKSE: Pitts 12/6, Rakics 5/3, Coleman 28/9, Alekszandrov 21/6, Pantelics 11. Csere: Kerpel-Fronius 4, Czirbus -, Cseh -, Ruják 2, Brbaklics -.

Sopron: Warner 24, Lemar 25/15, Gilbert 7, Dénes 2, Gordon 11. Csere: Wiggins 2, Takács 3/3, Supola -, Molnár -.

A Kecskemét is legyőzte az újoncot

A Kecskemét ellen játszotta harmadik hazai meccsét a Ludovika Arénában a TF-Budapest, amely a héten légióst cserélt: a szerb irányító, Andrija Sarenac helyett az amerikai hátvéd, Donte Clark érkezett. Ő sem tudott segíteni az újoncon, hiába volt 24/6-os pontmutatójával csapata legeredményesebb játékosa.

A KTE komolyan vette a meccset, és ha „csak" huszonkét ponttal is, de végig vezetve, megérdemelten nyert. A lila-fehérek - Rasztko Dramicsanin vezérletével - első idegenbeli győzelmüket aratták a bajnokságban. Forray Gábor vezetőedző mindenkinek játéklehetőséget tudott adni, először a szezonban - írta a BB1.hu.

Serco-TF-Budapest - KTE-Duna Aszfalt 64-86 (15-29, 16-15, 20-24, 13-18)