Átrohant Albánián a magyar válogatott
17
2018
2018. november 17.  |  18:50
Kis túlzással a nézőket is bemutathatták volna az Albánia - Magyarország Európa-bajnoki selejtező előtt. Nem hozta lázba a helyieket az összecsapás, amit egy időben rendeztek az Albánia - Skócia Nemzetek Ligája labdarúgó-mérkőzéssel, így skót-szoknyás szurkolókkal bőven lehetett találkozni Tiranában...

Goree kosaraival kezdett a magyar válogatott, de Határ duplája után, 6-0-ás magyar vezetésnél, a botrányosan lejátszott magyar himnusz után, ismét gondok voltak a csarnokban. Ezúttal az eredményjelző nem működött. A technikai problémák után a mieink ott folytatták, ahol abbahagyták. Öt perc elteltével 0-15 volt az eredményjelzőn.

A hazaiak első pontjaira közel hat percet kellett várni, "vérszemet" is kaptak, feljöttek tíz pontra, 9-19 állt az eredményjelzőn. A magyar válogatott azonban szigorított a védekezésen, és többek között Raksányi fontos dobásainak köszönhetően, 28-11-re nyertük az első negyedet.

"Gyorsítsunk, gyorsítsunk" - kiabálta Székely Norbert a második tíz perc elején, amikor az albánok ismét 20 ponton belülre kerültek (17-37). A kérés meghallgatásra talált. Az újonc Lelik Réka egy fantasztikus triplával kezdte meg szereplését a felnőtt válogatottban, majd Goree vitte 50 fölé a magyar pontok számát (17-51). A nagyszünetre 59-17-es magyar vezetéssel vonultak a csapatok, úgy, hogy a negyed végén egy 23-0-ás rohammal romboltuk az albán kosárlabda hírnevét.

A harmadik negyedre motiváltan érkeztünk, és a padról jövő instrukciók is arról erősíthettek meg mindenkit, hogy a lehető legnagyobb különbséggel akarjuk megnyerni a meccset. 41-2-re nyertük a harmadik felvonást, és 100-21-el fordultunk a záró részre.

A végeredmény 27-139 lett. A magyar válogatott végig komolyan vette a mérkőzést, és sokat tett azért, hogy ott lehessen a kontinenstornán - írta a BB1.hu.

Albánia - Magyarország 27-139 (11-28, 8-31, 2-41, 6-39)