Férfi NB I B: Hosszabbítás pirosban, zöldben
14
2018
2018. november 14.  |  13:20
Nem botlott a múlt hét végi, s e hét elejére átnyúló fordulóban a piros csoport három éllovasa, bár az Oroszlánynál "rezgett a léc" a MEAFC ellen. A Veszprém az MTK-t verte simán, a MAFC pedig Budafokon aratott magabiztos győzelmet. A hétközi rangadókat elveszítő csapatok csatáját a BKG nyerte a Honvéd otthonában. Az alsóházi rangadón a Nagykőrös hosszabbítás után tudott nyerni Bonyhádon, a Nyíregyháza pedig hatalmasat hajrázva Pécsett. Ráadás - ráadásul kétszeres - a zöld csoportban is volt: a Tiszaújváros 50 perc után nyert Újpesten. A hamar nagy hátrányba kerülő Pápa végül "nem engedve a 48-ból" biztosan verte a SMAFC-ot, a hétvége rangadóján pedig a Bajának nem okozott gondot az Óbuda legyőzése.

Omnia Pub&Food Békés - Vasas Akadémia 76-86

Amíg a hétközi, pécsiek elleni hazai diadal alkalmával a fiatalok "vitték a prímet" a Vasasnál, addig a Viharsarokban a rutinos játékosai vezették győzelemre Faragó Péter legénységét. A hazaiak főként Danijel Krsztics (19/9 pont, 3 eladott labda), Koma Dániel (10 pont, 9 lepattanó), Gruda Gergely (10 pont), valamint az ismét nagy mezőnymunkát végző Kertész Dániel (7/3 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz) eredményes, hatékony játékának köszönhetően a félidőben még vezettek, s a záró etap közepéig tartották a lépést az egyik legjobbjukat, Boinitzer Dávidot 8 ponton tartó fővárosiakkal. A szakasz közepén, 70-68-as vezetése után egy 13-2-es bő két percet "repesztve" a Boros Márk (19 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda)-Katona Róbert (17/12 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz)-Moravcsik Áron (13/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz)-Andrássy Géza (12 pont, 11 lepattanó) kvartett tagjainak ponterős játéka, mezőnymunkája révén eldöntötte a meccset a maga javára a Vasas.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MTK Törökbálint 81-56

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva újfent az egységes csapatmunkájára, azon belül pedig elsősorban Kovács Ádám (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Madár András (14 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Péter (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Völgyi Marcell (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) eredményességére építve "húzta be" az újabb strigulát a győzelem rovatba a másodosztály egyetlen veretlen csapata, a lepattanózást ezúttal 43-27-re nyerő Veszprém. A feladathoz, illetve a listavezető szintjére a páros negyedekben felnövő törökbálintiaktól Jakab Péter (17/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Bognár Mátyás (12/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda), Bihari Máté (12/3 pont, 5 lepattanó) és Berneczei László (11 pont) jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE - BKG-Príma SE 67-76

A váltott vezetés mellett zajló, fordulatos első 10 percet követően a második etap fölöttébb hullámzó játékot hozott. A szakasz első felét 12-0-ra nyerve lépett el a Seth Berger (23 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Botond (22/6 pont)-Kovács Soma (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) trió eredményességére, valamint Nagy Benedek (8/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) mezőnymunkájára építő BKG. A szakasz második felében azonban két fiatalja, Valerio Vincent (11/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) és Martinez Ralf (10/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével egy 15-2-vel ledolgozta hátrányát a hazai gárda. A félidő azonban egy 7-1-es vendég rohammal, s 6 pontos BKG vezetéssel zárult. A második félidő elején 10-re nőtt a BKG előnye, ám hazai oldalon előlépett vezérré az időnként legszebb napjaira emlékeztetően kosarazó Horváth Ákos (15/9 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), s az ő, valamint a záró etapban 4 pontos játékot bemutató druszája, Szalay (8/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a hajrára 2 pontra megközelítette ellenfelét a Honvéd. A felzárkózás sokat kivett a hazaiakból, a végjáték Kovács vezetésével a vendégeké volt.

PVSK-Kronosz Kiadó - Nyíregyháza Blue Sharks 88-96

Három negyeden át csak futottak a jól játszó, Demeter Attila (32/12 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Benke Krisztián (20/6 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda), Berkics Bence (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Riskó Dávid (12/3 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő pécsi fiatalok után a vendég szabolcsiak. A záró etap közepén azonban a Tóth Gergely (28/9 pont, 4 lepattanó), Czura Attila (24/12 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda)-Bazsó Brúnó (22/18 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) trió ponterősségének, valamint Bus Iván (8 pont, 5 lepattanó, 11 gólpassz) hatékony szervező játékának köszönhetően "robbantott" a 33. percben még 6 pontos hátrányban lévő Nyíregyháza, amely egy 20-4-es ötperces "száguldással" a maga javára fordította a találkozót.

OSE Lions - MEAFC-Miskolc 74-72

A parádés, 27-14-re megnyert első negyedet követően nem nagyon gondolták az Illés Máté (20/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Sömenek Martin (12/3 pont, 3 lepattanó)-Remy Christianson (11/3 pont, 3 eladott labda) hármasfogat "húzta" Oroszlány szurkolói, hogy kedvenceiknek végül "vért kell izzadni" a győzelemért. Pedig így történt! A vendég miskolciaknak volt tartásuk, s Takács Dániel (14/12 pont), Kopasz Márton (12/6 pont), Lippai Szabolcs (12 pont, 3 lepattanó) és Joseph Prophet (11 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából szünetig 3 pontra feljöttek. A második félidő amolyan "húzd meg-ereszd meg" jelleggel zajlott, az OSE többször is meglépett 6-8 ponttal, ám a MEAFC rendre felzárkózott. A végjáték pedig roppant izgalmasan alakult. A 37. percben még 71-64-re vezetett, s győztesnek tűnt az Oroszlány, ám az utolsó perc elején, Prophet kosarával fordított a 8-0-t "repesztő" Miskolc. Illés büntetőivel visszaszerezte a vezetést az OSE, majd a MEAFC nem tudta "pontosan" befejezni akcióját, így óriási izgalmak közepette hazai siker született.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 69-72 hosszabbítás után

Az első negyedben nagyon úgy tűnt, a Molnár Miklós (20/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Mácsai Károly (15/3 pont, 17 lepattanó, 7 eladott labda)-Fehér Péter (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette Nagykőrös egyik legjobbját, Candido Fulviót nélkülözve is simán "behúzza" Bonyhádon az alsóházi rangadót. A nyeretlen hazaiak azonban Somogyfoki Péter (16/6 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz), Csobán Dávid (10/9 pont), Nagy Bence (10/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Tömösváry Máté (9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével magukra találtak, lendületbe jöttek, fordítottak, s a 34. percben 9 ponttal vezettek. Ezt követően azonban feltámadt "poraiból" a Nagykőrös, s egy 11-0-lal visszaszerezte a vezetést. Hazai pillanatok következtek, 3-mal újra a Bonyhád "ment", majd a 39. perc végén Molnár hármasával egalizált a Nagykőrös. Mivel a rendes játékidő végén nem esett kosár, jöhetett a hosszabbítás.

Ezt a lélektani előnyben lévő vendégek Mácsai vezérletével 5-0-lal kezdték, ám Csobán triplájával és Nagy kosarával egalizáltak a hazaiak, sőt Csobán egy jó büntetőjével fordítottak is, felcsillant előttük az első győzelem megszerzésének esélye. Ekkor azonban a mindössze 4 pontot szerző Tóth Márk roppant fontos duplát szerzett a vendégeknek. A találat végül győzelmet ért, amelyet a hosszabbítás legvégén Molnár biztosított be büntetőkkel.

Budafok - MAFC 87-109

Hiába volt egy negyed után még 6 pont előnye a Varga Dániel (29 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Horváth Márton (16 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz)-Puszta Dávid (12/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette Budafoknak, a folytatásban a MAFC átvette az irányítást. Óriási volt a különbség a két csapat tripladobó hatékonysága között. Amíg a vendégek 50 (18/36), addig a hazaiak csupán 23,5%-os (4/17) találati aránnyal céloztak a hárompontos köríven kívülről. A vendégek már a második negyedben fordítottak, majd a harmadik etapban 35 pontot dobva, Eric Washington (32/18 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Csapai Péter (21/15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Garamvölgyi Ákos (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Lakosa Zsolt (11/3 pont, 4 lepattanó) vezetésével jelentős előnyt szereztek, s végül magabiztos győzelmet arattak.

Concordia Motax KC Pápa - SMAFC 72-48

Korántsem úgy indult a meccs, ahogy azt a végeredményből sejteni lehet: a két nappal az összecsapás előtt Győrben alulmaradó pápai gárda roppant fásultan, a múlt hét közben pihenő soproniak frissen, lendületesen, pontosan kezdtek, s a nyitó etap közepén 13-0-ra vezettek. Ezt követően rendezte sorait a hazai együttes, amely a negyed végére 1 pontra feljött, s lendületben maradva a két középső negyedben Sonyák Béla (21/9 pont), Murai Gábor (14 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) és Ryan Cook (13/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével eldöntötte a meccset a maga javára. Az első percek remek játéka után a tartalékos soproniaktól csupán Füzi Róbert (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a hazai kosárra.

Bajai Bácska FKE - Óbudai Kaszások 75-54

A vártnál jóval biztosabban nyerte a rangadót az elsősorban a páros negyedekben domináló hazai együttes. A Baja "motorja" Pongó Martin (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8-8 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 12 gólpassz) volt, a pontokért elsősorban Jakab Péter (20/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) felelt, és Kovács Barnabás (14/6 pont, 5 lepattanó), valamint a rutinos Ágfalvi Bálint (10/3 pont, 4 lepattanó) is sokat tett a lepattanócsatát 46-32-re megnyerő bajai együttes fölényes győzelemért. A vendégeknél nem volt igazi vezéregyéniség, Ondima Olivér 11/6 ponttal, 3-3 lepattanóval és eladott labdával bizonyult a Kaszások legeredményesebb játékosának, Van Der Meer Lóránd 10/3 pontig és 3 lepattanóig jutott, Bencsik Barnabás pedig 10 pontig - 11 mezőnykísérletből - jutott.

Újpest-MT - Tiszaújvárosi Phoenix KK 98-101 két hosszabbítás után

Két extra egyéni teljesítmény kontra csapatmunka - így lehetne aposztrofálni ezt a szenzációs, kétszeri hosszabbítást hozó összecsapást. A rendes játékidő ellentétes félidőket hozott. Parádés nyitó negyedére, és Kiss Balázs (19/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Szabó Norbert (19 pont), Szilasi Bence (18/9 pont), a roppant sokoldalúan kosarazó, a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Gáspár Balázs (17/6 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz), valamint Pöstyéni Zoltán (13/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony játékára építve félidőben 11 ponttal "ment" a Tiszaújváros.

Szünet után rendezte védekezését az Újpest. Támadásban a most debütáló szerb légiós, Jovan Djurasevics (35/3 pont, 15 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz) és Surmann Gábor (27/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével, Franczva Ádám (14/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Nyikos Károly (12 pont, 7 lepattanó) hathatós segítségével a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát a fővárosi gárda, amely a zárónak vélt etap közepén 6 ponttal vezetett. Egy 11-2-vel fordított a borsodi alakulat. A hihetetlenül izgalmas végjátékban gyakran változott a vezető csapat kiléte, a legvégén Djurasevics révén a hazaiak egalizáltak.

Ahogy a meccs, az első hosszabbítás is roppant fordulatos volt, a vendégek vezető kosarára 5 ponttal feleltek a hazaiak, pár másodperccel a vége előtt Surmann mégis 4 pontos borsodi előnynél büntetőzhetett. Az elsőt bedobta, a második kimaradt, de a hazaiak visszaszedték a támadópattanót, s Djurasevics egyetlen tripláját a dudaszó pillanatában szerezve kiharcolta csapatának az újabb ráadást, amelyet ráadásul az Újpest kezdhetett jelentős lélektani előnyből. Djurasevics 3 pontjára Gáspár felelt triplával a második ráadás elején. A végén már levegőben lógott a harmadik hosszabbítás, de végül a két holtfáradt gárda összecsapását a végén jobban koncentráló vendégek nyerték.

Salgótarjáni KSE - KTE Duna Aszfalt 94-59

Piukovics-parádét és váratlanul sima hazai sikert hozott az összecsapás, amelyet már az első félidőben eldöntött a szünetre 30 pontos előnyt szerző Dominic Herendic (27/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Piukovics Bálint (21/9 pont, 5 lepattanó) és Piukovics Patrik (18/3 pont 5 lepattanó) vezette Salgótarján. A vendég kecskemétiek főként Nikola Vukicsevics (22/9 pont - 24 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Kucsera Dániel (13 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Molnár Dániel (12 pont - 18 mezőnykísérlet) jóvoltából szünet után ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a fölényes hazai diadalt nem tudták megakadályozni. Érdekesség, hogy a vendégeknek 9-cel több mezőnykísérletük volt - igaz büntetőkből a hazaiak 36-ot a vendégek csak 22-t dobhattak -, mégis simán kikaptak. A duplákat sokkal hatékonyabban (28/37, 75,67%) értékesítették a hazaiak, mint a kecskemétiek (17/44, 38,63%).

Alba Fehérvár - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 62-78

A tartalékos felállásban pályára lépő, jól kezdő hazaiak elsősorban Seyi Awogbemi (17 pont, 13 lepattanó), Papp Iván (17 pont, 6 lepattanó) és Kass Balázs (14/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) révén a záró etap közepéig partiban voltak a győriekkel. A vendégek a 34. és a 38. perc között, 54-51-es vezetésük után a Rátvay Balázs (20 pont, 6 lepattanó)-Csaba György (14 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Gáll Dominik (13/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezérletével, egy 14-4-es rohammal eldöntötték az összecsapást a maguk javára.