Alpok Adria Kupa: A Körmend és a ZTE is nyert
13
2018
2018. november 13.  |  20:25
Győzelemmel kezdett otthon a Körmend

Bár legutóbb Antonis Constantinidest az Alpok Adria Kupában is kiállították, ma leülhetett a Körmend kispadjára.

Kevésbé mozgatta meg a vasi szurkolókat a Léva vendégjátéka, pedig Steven Davis és Boban Tomic személyében két ismerős légióssal érkeztek a szlovákok, igaz utóbbi, a Falco korábbi irányítója nem lépett pályára.

Alig negyven másodpercet követően - Hammonds kosara után - elment az eredményjelző. Jó pár percig tartott, mire helyre állt a rend. Price és Hammonds vezérletével 31-24-re hozta a pontgazdag első negyedet az MTE, a másik oldalon Gacesa szorgoskodott össze 14 egységet.

A félidőre tovább nyílt az olló, a második negyedben már kétszámjegyűvé vált a különbség, a félidőben 57-44 volt az állás.

Kezdtek egyre jobban fáradni a vendégek. Ha bárkiben maradt volna még kétely, a harmadik negyed után biztosan eloszlatták a piros-feketék, 86-60-ről indult a záró felvonás.

A végén még Kiss Mátyás és Balogh Máté is lehetőséget kapott a körmendieknél, akik száz fölé jutottak, végig kezükben tartották a meccset, és megérdemelten nyertek - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - BC Levicki Patrioti 106-81 (31-24, 26-20, 29-16, 20-21)

Alpok Adria Kupa
Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Török R., Horváth A., Földes Á.

Körmend: McNeaill 18/9, Price 23/15, Oroszi -, Hammonds 19/9, Csorvási 6. Csere: Delas 7, Bán -, Ferencz 8/6, Bradford 21/9, Lajsz 2, Kiss -, Balogh 2.

A Levicki legjobb dobói: Gacesa 23/15, Ziak 16/9, Lawrence 14.

Ware és Agafonov nélkül is nyert a ZTE

Egy hét alatt másodszor is legyőzte az osztrák Klosterneuburgot a ZTE az Alpok-Adria Kupa C-csoportjában.

Egerszegen 101-86-ra győzött Bencze Tamás együttese, ezúttal még könnyebben ment, ugyanis Dustin Ware és Andrij Agafonov nélkül (Szabó Zsolt is mindössze nyolc percet töltött a pályán) állt fel a Zete. Hiába szórta meg magát ma is az ex-soproni center, Edin Bavcic, egyedül kevésnek bizonyult.

A zalaiak harmadik győzelmükkel tovább is jutottak a csoportjukból - írta a BB1.hu.

BK Klosterneuburg Dukes - Zalakerámia ZTE KK 72-89 (20-26, 23-18, 21-24, 8-21)