10
2018
2018. november 10.  |  23:20
Erőt demonstrált a Sopron

Komolyan vette a remeklő újonc elleni rangadót a bajnoki címvédő Sopron, amely isztambuli vereségét követően, nagyon jó mentalitással érkezett a Ludovika Arénába. Az elejétől fogva jól koncentrált Iniguez együttese, amely extrán dobott (már a félidőben 59 pontnál járt), így veretlenül mehet a válogatott pihenőre.

A Csata ezúttal nem tudta tartani a lépést esélyesebb riválisával. A végére teljesen elfáradtak a fővárosiak, a harmadik etapban már több mint harminc pont volt közte, az utolsó negyedben pedig közel négy percre volt szüksége Tursics Krisztián csapatának, hogy megszerezze első pontjai. Ez Lelik Réka hármasával sikerült. Mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserék, ilyen arányban is megérdemelten nyert az Euroliga ezüstérmese, amely végig uralta a találkozót.

A Sopronból minden pályára lépő játékos betalált és öten is kétszámjegyű pontot értek el – írta a BB1.hu.

NKE-Csata - Sopron Basket 58-104 (18-29, 17-30, 14-23, 9-22)

Budapest, Ludovika Aréna, 500 néző

NKE-Csata: Horváth B. 6/6, Ausrtia 10, Lelik 7/3, Nagy-Bujdosó 5/3, Lang 16 Csere: Angyal 10/6, Horváth F. 2, Radócz 2, Adamecz -, Solymosi -, Mányoky R. -, Pálinkás -.

Sopron: Fegyverneky 2, Turner 5, Czukor 11/3, Dupree 12, Zahui 28/6 Csere: Határ 15, Dubei 10/6, Crvendakics 8/3, Licskai 6, Varga K. 4, Weninger 3/3.

Már az MTK sem nyeretlen

Megszerezte első győzelmét a liga egyetlen színtiszta magyar csapata, az MTK, miután a játéknap alsóházi rangadóján három ponttal legyőzte a PINKK-et.

Nagy Dóra lányai az első negyed után 23-14-re vezettek. A folytatásban is a fővárosiak akarata érvényesült, a szünetig tovább növelték előnyüket (39-34).

A második félidőben már kétszámjegyű is volt a differencia, a záró felvonás 54-45-ről indult. A baranyaiak a végén még egy nagyot hajráztak, sőt egy 12-0-s szériával fordítani is tudtak (62-63). A végére egylabdás meccs lett a derbiből, a Szabó és Süle által vezérelt kék-fehérek megküzdöttek az első sikerükért.

Ezzel már csak a Vasas az egyetlen, akinek még nincs győzelme – írta a BB1.hu.

MTK-Budapest - PINKK Pécsi 424 68-65 (23-14, 16-20, 15-11, 14-20)

Budapest, Városmajor, 150 néző
V.: Pozsonyi, Vida, Bagi.

MTK: Süle 14/9, Czirják 11/3, Szeitl 2, Wéber 11, Szabó 20. Csere: Pusztai 2, Hegedűs 8.

PINKK: Szűcs R. 16/3, Jáhni 3, Sánta 10, Cukic 8, Podrug 12. Csere: Vári 7, Szűcs L. 2, Zsilinszki, Markovic 7.

Kipontozódott: Szeitl (34. perc), Wéber (37. perc), Hegedűs J. (39. perc), Szűcs R. (39. perc), Jáhni (40. perc).

Nagy csatában verte a Szekszárd a Győrt

Álomszerű első félidőt produkált a Szekszárd, amely már huszonhárom ponttal is vezetett a ritmustalanul kosárlabdázó Győr ellen. A 23-12-es első negyed után majdnem négy percig gólképtelenek voltak a vendégek. A nagyszünetre 41-24-es, tetemes KSC-vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

Ahogy az várható volt, a bronzérmes felszívta magát a fordulás után, teljesen másik arcát mutatta, a harmadik negyed végére egy 11-0-ás futással faragott a hátrányából.

A vendégek harcosságának meglett az eredménye, visszajöttek a meccsbe, teljesen nyílttá vált a hajrá. A 35. percben már csak két pont volt közte (59-57), az utolsó percben pedig 64-62-nél már a vezetésért támadtak Szpanuék. Az utolsó másodperceket átvészelte a kupagyőztes, és behúzta a rangadót – írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd – CMB CARGO UNI Győr 68-64 (23-12, 18-12, 12-18, 15-22)

Szekszárd, 1100 néző
V: Benczur, Frányó, Lengyel.

Szekszárd: STUDER Á. 7, ELDEBRINK 22/12, Gereben 2, McCall 11, BISHOP 13/6. Csere: Kiss 2, Theodoreán 3/3, Jovanovics 8/6, Mansaré.

Győr: BROWN 15/9, Török 4, Raksányi 11, SZPANU 3, Krnjics 7. Csere: Baffy, Czank 7, GRAY 15, Nagy 2, Varga, Szabó.

121 pontot dobott a Diósgyőr

Az előzetes hírekkel ellentétben, a sok sérült miatt mégis pályára lépett a Győrből távozó Laklóth Anna a BEAC-ban, ráadásul rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet.

Mindkét csapat látványos játékkal rukkolt elő, extrán dobtak a felek, ennek is köszönhető a női bajnokin ritkán látható több mint kétszáz pont.

Ahogy az várható volt, érvényesült a papírforma, végül simán győzött az erősebb, rutinosabb gárda, melyben Eperjesi Nóra megszerezte első élvonalbeli pontjait.

Már rögtön az elején igyekezett kihasználni magasságbeli fölényét a Miskolc, Sulciute csak az első negyedben egymaga 15 pontot szerzett. Már a második tíz percben húsz fölé kúszott a különbség. Lelkesen küzdött a BEAC, de ez ma ennyire volt elég – írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda – Aluinvent DVTK Miskolc 81–121 (27–35, 12–25, 25–28, 17–33)