Férfi NB I: Hibátlan maradt otthon a Sopron
10
2018
2018. november 10.  |  21:50
Elkapta a Kaposvár a Zetét

Egyik csapat sem várta túl jó passzban a mérkőzést, a hazaiak zsinórban öt vereséget szenvedtek el, a szezont jól kezdő ZTE pedig a Falco után a Szolnoktól is kikapott rangadón.

Sheperd első hazai meccsére készült, nagy elánnal kezdett csapata, amely az első percektől kezdve ponterősen kosarazott, a zalaiak védekezése szellős volt, ráadásul tíz perc alatt mindössze tizenegy pontig jutottak. Sokat kapkodtak, idegeskedtek Gliebovék. A különbség jórészt állandósult a szünetig, 44-30-ról indult a második félidő.

Fekete Ádám csapatának semmi mást nem kellett tennie, mint tartania a differenciát, ugyanis az első negyedben összeszedett előny döntőnek bizonyult. Ez a harmadik etapban tökéletesen sikerült, bár visszaestek a csapatok a pontgyártásban, ez a sokkal higgadtabb, nyugodtabb somogyiaknak kedvezett. A ZTE továbbra sem találta a fogást ellenfelén.

A végére kozmetikázni tudott az Egerszeg, de nem volt esélye a győzelemre. Ez a siker pedig önbizalmat adhat a KKK-nak a folytatásra – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Zalakerámia ZTE KK 84–69 (27–11, 17–19, 17–17, 23–22)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Földházi T., Ádám J., Balogh Gy. (Fekete L.)

Kaposvár: Shepard 9/3, Johnson 21/12, Lilov 5/3, Hendlein 12/6, Spica 13. Csere: Baki 8/6, Markovics 5, Halász 6/3, Harazin 5, Hock -.

ZTE: Ware 21/15, Thompson 14, Gliebov -, Szabó 5, Agafonov 22. Csere: Doktor -, Papp 7/3, Durázi -, Gulyás -.

A harmadik negyed döntött Jászberényben

Az első 6 fordulóban 2 győzelmet jegyző Jászberény otthonában folytatta A-csoportos szereplését az idegenben eddig nyeretlen, 3-3-as mérleggel álló KTE.

Bár a kecskemétiek első idegenbeli sikerükért érkeztek Berénybe, az első percekben ez nem igazán köszönt vissza: 8-0-ra lépett meg a JKSE, mire majdnem 4 perc után Wittmann (rögtön egy triplával) megszerezte a vendég csapat első pontjait. Kapaszkodott a KTE, de Alekszandrov hármasa után ismét 8 volt a differencia (15-7), amire Dramicsanin reagált egy távolival. Tartották a felek az 5 pont körüli különbséget, majd végül 20-17-nél zárult az első negyed.

Gyorsan visszaállította az 5-öt a JKSE, majd Pitts hármasával ismét nőtt a hazai fór (27-19). Innen azonban a vendégek percei következtek: 7-0-s rohanással egyetlen pontra jöttek fel. A JKSE-nek is fel kellett pörögnie, ezt meg is tették a játékosok, így 3-4 ponttal mindig az ellenfél előtt tudtak járni – a szoros második etap végén 37-33-ra vezettek.

Nagyon megnyomta a második félidő elejét a házigazda, s Pitts immár harmadik majd negyedik hármasa – 18 pontnál járt ekkor – az addigi legnagyobb, 17 pontos előnyt jelentette. Időt is kért a KTE-kispad, hiába: már a +20-ért támadhatott a JKSE, ami Coleman büntetőivel meg is lett (56-35). Teljes blokk vendég oldalon, amit megbüntettek a hazaiak: 25-8-ra nyerték ezt a periódust, és úgy tűnt, el is döntötték a meccset.

Becsülettel tette a dolgát a KTE az utolsó negyedben, amit végül meg is nyert – ez azonban kevés volt a JKSE ellen, mely egyetlen negyedben nagyon ellenfele fölé nőtt, ezzel pedig eldöntötte a találkozót; 81-63 a vége – írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE – KTE-Duna Aszfalt 81-63 (20-17, 17-16, 25-8, 19-22)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Kapitány G., Török R., Balog Gy. (Farkas J.)

JKSE: PITTS 25/15, Rakics 6/3, Coleman 16, ALEKSZANDROV 18/12, Pantelics 8. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Cseh Gy. 2, Czirbus 2, Ruják B. -, Fekete V. -.

KTE: Wittmann 8/3, Djeraszimovics 8/3, Dimics 4, DRAMICSANIN 27/6, Karahodzsics 10. Csere: Green 4, Fülöp B. 2, Molnár D. -, Mészáros -, Molnár M. -.

Hibátlan maradt otthon a Sopron

A hazai pályán eddig veretlen Sopron KC az Atomerőmű SE együttesét fogadta a hetedik fordulóban. Nagyon beragadt a meccs elején a Paks, amely négy és fél perc elteltével szerezte első kosarát (8-3). A folytatásban zárkózott a vendégcsapat, ám a hazaiak az első etap végén robbantottak és elhúztak 11 ponttal (24-13).

A második negyedben felzárkózott a Paks, így a nagyszünetben 37-33-as állást mutatott az eredményjelző. A harmadik negyed elején Kovács hárompontosával át is vette a vezetést az ASE (39-40). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, három perc volt hátra a harmadik tíz percből, amikor ellépett hat pontra a Sopron (52-46).

A zárófelvonásig még növelte előnyét a Sabáli-legénység (60-50), de a negyed negyed elején ismét feljött négy egységre a Paks, így újra nyitott volt a meccs. Négy perccel a végső dudaszó előtt már kettőre olvadt a soproni előny (66-64), ám a hajrában újra megrázta magát a hazai együttes és végül 77-67-re megnyerte a találkozót, megőrizve hazai veretlenségét – írta a BB1.hu.

Sopron KC - Atomerőmű SE 77-67 (24-13, 13-20, 23-17, 17-17)

Sopron, Novomatic Aréna
V: Györffy P., Söjtöry T., Goda L. (Bodrogváry I.)

SKC: Warner 15/3, Lemar 14/3, Lawrence 9/3, Dénes 2, Gordon 12 Csere: Wiggins 13, Supola 3, Takács 6/6, Molnár 3/3.

ASE: Kovács 7/3, Ruják 2, Evans 15/6, Trajkovski 21/9, Jevtovics 8 Csere: Faust 6, Medve 6/6, Eilingsfeld 2.

Hatalmas kosárgála Körmenden

A körmendi csapat minden bizonnyal közönségének akart azzal, hogy az első perctől az utolsóig komolyan vette a sereghajtó elleni mérkőzést.

A találkozó gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt, de a félidőre már mindenképpen behozhatatlan volt a fővárosiak hátránya.

A vasiak ennek ellenére nagy kedvvel folytatták, a harmadik negyedben pedig már valósággal gáláztak, és egészen a mérkőzés végéig kiszolgálták a hazai publikumot.

A TF-nek még szoknia kell az élvonal ritmusát – írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Serco-TF-BP 123-60 (33-17, 29-15, 37-21, 24-12)

Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Pálla Z., Kulcsár T., Horváth A.

Egis Körmend: McNeaill 17/6, Price 18/6, Ferencz 8/6, Hammonds 21/12, Delas 1. Csere: Márton 3, Csorvási 19, Bradford 21/3, Bán 2, Németh -, Oroszi 3/3, Lajsz 10/6.

Serco-TF-BP: Sarenac 5/3, Krnjajski 4, Beák 3/3, McClane 5/3, Bergstedt 28/3. Csere: Szobi 5, Buzás 10/6, Meleg -, Kozma -.

Felőrölte a Szolnok a DEAC-ot

Az élvonalban mindössze egy vereséggel álló, címvédő Szolnok vendége volt a DEAC az A-csoport 7. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Tóth nyitotta a pontok sorát, de 2 perc elteltével már a DEAC vezetett (2-4). Még egy rövid ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban 5-5-nél az Olaj magasabb fokozatra kapcsolt, és Murphy triplája után már 7 volt a különbség (13-6). Nem csökkent a differencia, sőt Kovács két jó büntetőjével már 10 is volt közte (23-13), sőt Milosevics még erre is rátett egy duplát – végül 25-14-nél szólalt meg a negyed végét jelző duda.

Igencsak összekapta magát a DEAC, Dugat duplája és triplája, illetve Manigat büntetői 7-0-s futást hoztak az etap elején. Andric büntetői három perc után törték meg a szolnoki gólcsendet, majd Airington vágott be egy hármast, és Vojvoda is tarthatatlannak bizonyult – hiába jött fel a DEAC 4 pontra, nem sokkal később visszaállt a 10 közte. Vojvoda egy triplával jelentkezett, az Olaj pedig ismét rákapcsolt: a félidő utolsó másodperceiben Rowsey is triplát értékesített, amivel 48-31-re módosult az állás.

Airington zsákolásával már a húsz pontot is átlépte a különbség, sőt Kovács kettese után már 28 is volt a hazai előny (64-36). Itt kissé kiengedett a hazai együttes: a negyed utolsó négy és fél percében csupán 6 pontot szerzett, így a DEAC 70-52-re jöhetett vissza a záró 10 perc előtt. Amelyre már gyakorlatilag csak annyi kérdés maradt, hogy 20-on belül marad-e a DEAC, vagy sem – ez végül nem sikerült a vendégeknek az 1 híján 100-ig jutó Olaj ellen; 99-75 a vége – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – DEAC 99-75 (25-14, 23-17, 22-21, 29-23)